Eksperci z Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel współpracuje z uznanymi obserwatorami trendów.

Prace nad trendami

Każdego roku Globalne Centrum Estetyczne AkzoNobel zaprasza grupę uznanych, niezależnych ekspertów i obserwatorów nowych trendów z całego świata, reprezentujących różne obszary designu – architekturę, branżę tekstylną, projektowanie produktów, grafikę i badania. Zachęcamy ich do dokonania analizy obserwowanych ogólnoświatowych trendów społecznych i trendów w dziedzinie designu i przedstawienia najważniejszych zmian, jakie ich zdaniem pojawią się na świecie w nadchodzących latach.

Tak powstają style w ramach wspólnego trendu dekoratorskiego.

Proces ten umożliwia nam wskazanie pewnej grupy tendencji i jednej dominującej idei, która ilustruje nastrój chwili – a następnie rozważenie, w jaki sposób wpłyną one na konsumentów. Rozmawiając z ludźmi, którzy tak samo jak my projektują przyszłość, możemy zidentyfikować długofalowe, stale zmieniające się tendencje i przełożyć teorię na przyszłość, która będzie rozpoznawalna dla wszystkich.

W 2016 będą dominować delikatne i stonowane kolory.

Paleta kolorów na 2016

Na rok 2016 przewidujemy przytłumioną, wyrafinowaną paletę kolorów, skoncentrowaną na delikatnych, stonowanych odcieniach. Nastrój całości jest nadal ciepły, lecz jeszcze subtelniejszy niż wcześniej. Intensywne kolory przesunęły się od barw podstawowych w stronę czegoś bardziej intrygującego. Pomyśl o odcieniu koralowym, nie pomarańczowym, zamiast żółci wyobraź sobie ochrę, a niebieski zastąp ciemnym granatem. To przyjazna paleta, lecz z ciemną, tajemniczą stroną.

Dowiedz się więcej o trendach kolorystycznych 2016:

Kolorem roku 2016 został ogłoszony złoty odcień ochry.

Colour Futures 2016

Colour Futures 2016 - poznaj trendy kolorystyczne, które wyznaczą kierunek designu w 2016 roku. Dowiedz się, na jaki kolor pomalować mieszkanie w 2016!

Złocista ochra kolorem roku 2016. Poznaj  najnowsze trendy.

Kolor roku 2016

Kolor roku 2016 - złocista ochra - to kolor charakterystyczny dla nowoczesnego wzornictwa, doskonale pasujący do każdego wnętrza.

Trendy dekoratorskie wychodzą po za ramy, zestawiając ze sobą żywe kolory.

Ramy i ucieczka

Wzory na ścianie w żywych i radosnych kolorach pasują do każdego pomieszczenia, zarówno kuchni i łazienki, sypialni czy salonu.

Atramentowy błękit i szarości to kolory modne w 2016 roku.

Słowa i obrazy

Połączenie atramentowego błękitu i grafitowego ołówka tworzy trend dekoratorski 2016 Słowa i Obrazy.