Dzień i noc

Kuchnia i jadalnia – jedne z najbardziej eksploatowanych przestrzeni w domu – muszą spełniać swoją rolę zarówno w dzień, jak i podczas wieczornych spotkań.

Dlatego też podczas wyboru zestawienia kolorystycznego ważne jest, aby zastanowić się, jak wybrane odcienie będą wyglądać podczas towarzyskich kolacji dorosłych domowników, jak i jako tło do codziennego odrabiania zadań domowych.

W bankietowym stylu

W tym przypadku delikatny i stonowany róż został zestawiony z mocnym, wyrazistym odcieniem czerni. Radosny odcień różu doskonale sprawdza się w ciągu dnia i nadaje elegancji wieczorem. Czerń z kolei równoważy różowe tony pomieszczenia, nadając przestrzeni dorosłego i wyrafinowanego stylu, nie tracąc nic ze swojej dynamiki i przyjemnego wyrazu.

Niewymuszona elegancja

Aby jeszcze bardziej podkreślić walory tego eleganckiego zestawienia kolorystycznego, dodaj meble i akcesoria w neutralnych kolorach, np. szafki z ciemnego drewna czy metalowe dodatki.

Możesz także wzmocnić cały efekt, układając na podłodze różowo-czerwony dywanik w orientalnym stylu i ozdabiając jadalnię bukietem świeżych kwiatów i romantycznych świec – teraz jesteś gotowa na planowanie kolejnej wystawnej kolacji!

Kolory na zdjęciu