Uniwersalny pokój dziecięcy

Wszyscy wiemy, że dzieci wprost uwielbiają kolory. Jeśli jednak pokój dla Twojego dziecka nie ma posiadać cech wyraźnie kojarzonych z chłopcami ani dziewczynkami, warto sięgnąć po neutralne odcienie z akcentami w jednym, wyraźnym kolorze. Spróbuj na przykład użyć podobnych odcieni widocznych w tym pokoju, czyli np. niebiesko-szarych lub ciepłych kamienistych. Taki efekt możesz osiągnąć np. za pomocą kolorów z mieszalnika emulsji Dulux Diamond Matt.

Jeśli chodzi o wybór barwy akcentów, weź pod uwagę wersję żółci lub pomarańczy dla dorosłych, np. ochrę, kolor musztardowy lub miedziany.

Dziecięce rymowanki

Uatrakcyjnij maleństwu czas, ozdabiając ściany wyrazistym efektem malarskim. Wzorem, który oprze się próbie czasu, może być np. zestaw różnych kolorowych pasków w jednym kącie pokoju, tworzący przyjemny zakątek. Pobaw się kolorami, malując półkę odcieniem tych akcentów.

Kolorowe sny

Spokojny nastrój pokoju osiągniesz utrzymując w pokoju porządek i chowając większość zabawek na przykład do kufra pomalowanego barwami reszty pokoju. Najładniejsze zabawki i pamiątki wystaw następnie na półkach.

Wesprzyj rozwój pierwszego zmysłu dziecka – dotyku – wykorzystując naturalne faktury, np. miękki dywanik z owczej skóry, kosze na zabawki z wikliny i przytulny fotel, na którym karmisz maluszka. Powierzchnie we wzory doskonale sprawdzają się w pokojach dziecięcych, ponieważ pomagają ukryć wszelkie plamy i zarysowania, nie mówiąc już o śladach po dłoniach dziecka!

Kolory na zdjęciu