Szary Denim ogłosił swoje panowanie i nie zamierza zrzec się korony! To zagadkowy, piękny, uniwersalny odcień, który na podium lubi otaczać się równie nieoczywistymi barwami. Modne kolory ścian 2017 to zatem – oprócz błękitno-szarych tonacji – również ochra, róż, żółć oraz… Sprawdź, jak malować wnętrza w kolejnych sezonach, aby prezentowały się rześko i niebanalnie.

Modne kolory wnętrz 2017: co nowego?

Modne kolory ścian 2017

Jesteśmy świadkami wielkich zmian społecznych, co doskonale widać w kolorach roku 2017. Zmęczyliśmy się ciągłym pędem, pośpiechem, związanym z tym stresem. Zapragnęliśmy głębszego kontaktu z naturą oraz bardziej relacji z drugim człowiekiem. Jakie barwy to wyrażają? Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń! Intensywne, nasycone, butelkowe i zgniłe zielenie perfekcyjnie komponują się z Szarym Denimem – paleta EasyCare, a jednocześnie doskonale funkcjonują jako autonomiczna, samodzielna nuta kolorystyczna.

Home office a kolory wnętrz 2017

Modne kolory ścian 2017

Kolory wnętrz 2017 roku zaskakują wszechstronnością. Za ich pomocą możemy wykreować dany nastrój i atmosferę lub wydzielić strefy i zaplanować w domu funkcjonalne sektory. Jak się okazuje, dobrze dobrane odcienie zaakcentują home office, nawet jeśli nie mamy możliwości wygospodarowania biura w oddzielnym pomieszczeniu. Domowe biuro z łatwością wyodrębnimy np. poprzez przyciągającą wzrok figurę geometryczną namalowaną na ścianie, jak kwadrat, prostokąt czy koło – obowiązkowo w niecodziennym kolorze. I to takim, który pobudzać będzie wyobraźnię i wspomagać koncentrację! Egzamin celująco zda tu zaskakujący kolor ochry. Świetnie z tym zadaniem poradzą sobie również tonacje ciemnobordowe, ceglane, szare. Jeśli lubimy niebanalne połączenia, pomyślmy też o nasyconym różu.

Kolory ścian 2017: tak będzie najpiękniej!

Modne kolory ścian 2017

Modne kolory wnętrz 2017 to zatem jednocześnie szarości, zielenie, jak i ciepłe, piękne odcienie. Projektanci przekonują nas, aby nie bać się wprowadzania do pomieszczeń intensywniejszych barw. Warto zdecydować się na to jednak nie na wszystkich ścianach, a na ich fragmentach. Dzięki temu zaakcentujemy wspólną przestrzeń, dzieloną przez wszystkich domowników, członków rodziny oraz przyjaciół. Kolorowe kropki na ścianie, jeden pas w mocnym odcieniu, charakterystyczne obramowanie okna – to wystarczy, aby wprowadzić do wnętrza pożądany klimat. Postawmy na musztardową żółć, przybrudzony róż oraz granat.

Modne kolory ścian 2017

Designerzy wychodzą również naprzeciw oczekiwaniom tych osób, które lubią otaczać się klasyką i elegancją. Jednym z niezmiennie obowiązujących trendów jest luksus. Wydaje się jednak, że traktujemy go z coraz większą świadomością i rozwagą. Nie gromadzimy przedmiotów dla samego faktu ich posiadania, a z uwagi na wartość, także sentymentalną, jaką przedstawiają. Pragniemy otaczać się materiałami wysokiej jakości, które posłużą nam przez lata, jak drewno czy skóra. Takie też są kolory wnętrz 2017. Lubimy je za uniwersalność, ponadczasowość, a przy tym nienachalność. Znajdziemy tu więc przede wszystkim niezobowiązujące, lekkie szarości, a oprócz tego wszelkie, brudne odcienie bieli.

Kolory wnętrz, które w 2017 r. proponują projektanci mają stanowić dla na inspirację. Przemyślmy, które z odcieni najlepiej wyrażają nas samych oraz które z nich perfekcyjnie sprawdzą się w naszym domu.