Zdaniem projektantów wnętrza powinny być jak najbardziej naturalne – naśladować naturę i inspirować się jej barwami. Obserwujemy więc ekspansję zieleni, triumf szarości i błękitów. Do tego dochodzi wciąż zaskakująca popularność stylu skandynawskiego, bazującego na szarościach, jednak często przełamanych niecodziennym akcentem kolorystycznym. Tak w skrócie można opisać modne kuchnie 2017 roku.

Modna kuchnia 2017: styl skandynawski

Styl skandynawski nadal wygrywa w rankingach popularności. Pokochaliśmy oszczędną, niemal surową estetykę Północy, z powodzeniem odtwarzając ją w polskich wnętrzach. Co istotne, nauczyliśmy się również indywidualizować ten trend. Co to oznacza? Zamiast wiernie kopiować skandynawskie wnętrza, dostosowujemy styl do swoich potrzeb, a dodatkowo nieco go ułagadzamy. Choć przyjęło się, że podstawowym wyznacznikiem jest tu czysta biel, to równie chętnie sięgamy po jej brudne, przełamane odcienie oraz po szarości. Modna kuchnia 2017 r. to bowiem kuchnia skąpana w szarościach – nadal elegancka, ale odrobinę mniej surowa.

Kolory kuchni 2017: stonowanie i przełamanie

Wydało się: we wnętrzach cenimy sobie niekonwencjonalność i swego rodzaju przewrotność. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w najnowszych trendach kuchennych. Modne kuchnie 2017 często bazują na monochromatyzmie. Wybierzmy jedną barwę podstawową, chociażby wspomniana biel lub szarość. Meble, ściany czy nawet podłoga w tym samym kolorze – to zdecydowanie dobry kierunek. Biel bądź szarość mogą stać się naszym płótnem, na którym zdecydowanie wprowadzimy kolejny, tym razem intensywny kolor. Drobny detal całkowicie odmieni monochromatyczne wnętrze. Projektanci podpowiadają, że do osiągnięcia niebanalnego efektu wystarczy namalowanie obramowania okna w charakterystycznym odcieniu. Zielony (może odcień Zielona Wyspa z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka?), żółty oraz brudny róż – te barwy będą prezentować się tu fenomenalnie. Zadbajmy o to, aby wybrany odcień miał swoją kontynuację we wnętrzu – nawet niewielki szczegół, jak ozdoba stołu, wazonik, nogi krzesła.

Modne kuchnie w 2017 r.: szarość i zieleń

pomysl na biala kuchnie

Jakie jeszcze są kolory kuchni 2017? W swojej miłości do szarości pójdźmy o krok dalej: wybierzmy niecodzienny odcień łączący w sobie szare i błękitne tonacje. To Szary Denim, ogłoszony przez Dulux Kolorem Roku 2017. Kryje w sobie ogromny potencjał aranżacyjny – bardzo dobrze dogaduje się z głębokimi i lżejszymi zieleniami, żółcią, miedzią, różem, czerwienią; zarówno zimnymi, jak i ciepłymi tonacjami.

pomysl na kuchnie 2017

Co interesujące, gama szarości sympatyzujących z błękitami jest o wiele szersza. Zwróćmy uwagę również na odcienie Morska Grota i Mocny Grafit – idealnie pasują do kuchni, która z definicji ma być sercem domu, miejscem, w którym z przyjemnością testujemy nowe smaki. Doskonałym rozwiązaniem jest pomalowanie sufitu na kolor ściany. Pozwoli to na osiągnięcie prawdziwie niebanalnego efektu.

Kolory kuchni 2017 na tym jednak się nie kończą. Zwróćmy uwagę na zielenie, które w najbliższych sezonach będą dominowały we wnętrzach. Głęboka, butelkowa zieleń spotyka się tu z rozmytymi odcieniami przywodzącymi na myśl wczesną wiosnę. Zielenie to witalność, życie, natura, dlatego znakomicie wpisują się w najświeższe trendy. Zdaniem socjologów przyszłe miesiące przeznaczymy na głębszy kontakt z naturą i z drugim człowiekiem. Znacznie większe ma być zainteresowanie tematyką ekologiczną oraz meblami w stylu „eko”. Stąd też rosnąca popularność roślin, które stają się istotnymi elementami wnętrza.

pomysl na zielona kuchnie

Kuchnie w bieli czy może intensywne zielenie? Szarość połączona z błękitem czy też zestawienie szarości i żółci? Trendy na 2017 są zaskakująco zgodne, konsekwentne i niezwykle inspirujące.