Odetchnij i odpocznij

Po trudnym dniu nie ma nic przyjemniejszego niż powrót do domu, do salonu, w którym możesz zapomnieć o problemach codzienności i odpocząć. Jeśli szukasz stylowego zestawienia kolorystycznego, które ukoi Twoje zmysły, spróbuj połączyć ze sobą odcienie bieli i neutralne kolory z ciepłą barwą miedziowej pomarańczy, naszego koloru roku 2015.

Zrób wrażenie

Jednym z najłatwiejszych sposobów na stworzenie przestrzeni sprzyjającej wypoczynkowi jest sięgnięcie po paletę ciepłych kolorów. Znajomość różnic między temperaturą barw da Ci poczucie pewności podczas wyboru kolorów.W tym przypadku utrzymane w neutralnych odcieniach ściany i nowoczesne meble zostały ożywione w salonie prostym zabiegiem pomalowania ściany kolorem miedziano-pomarańczowym. Ziemiste, gliniane tony tej barwy tworzą klimat ciepła i intymności, zaś neutralne kolory wykorzystane w pozostałej części pokoju podkreślają atmosferę wyciszenia.

Powrót do natury

Aby miedziana pomarańcz mogła rzeczywiście zabłysnąć, zestaw ją z akcesoriami i materiałami w podobnych odcieniach, np. aksamitnymi poduszkami, drewnianymi meblami i miedzianymi świecznikami. Podkreśl przytulny klimat pokoju miękkimi teksturowanymi narzutami – możesz nawet dodać skórę wołową, która wniesie nieco nowoczesnego wyrazu. Połączenie ciepłych kolorów i naturalnych materiałów przywiedzie na myśl spokój natury, tworząc idealną przestrzeń do wypoczynku.

Kolory na zdjęciu