biała łazienka

Jak zaaranżować białą łazienkę? Podpowiadamy!

Biała łazienka białej łazience nierówna. Owszem, możesz postawić na monochromatyzm i operować we wnętrzu tylko jednym kolorem. Ale po co? Przekonaj się, jak świetnie wypada biel w połączeniu z szarością, czernią albo różnymi odcieniami drewna. 

Biała łazienka – oto inspiracje, obok których nie przejdziesz obojętnie.

 

Nowoczesna biała łazienka z drewnem

 

Biała łazienka z drewnem? To bardzo udane, a do tego ponadczasowe połączenie. Sprawdza się zarówno we wnętrzach nowoczesnych czy minimalistycznych, jak i w stylu New Hampton, industrialnym czy nawet vintage. Drewno możesz wykorzystać w aranżacji na jeden z kilku sposobów. Spektakularnie będzie wyglądało połączenie białych ścian, białych sprzętów oraz drewnianej okładziny ściennej (np. na fragmencie ściany). Pomyśl też o takim rozwiązaniu, jak łazienka biała z cegłą i drewnem. Poza tym w białej łazience znakomicie prezentuje się drewniany parkiet (biała łazienka z drewnianą podłogą – to motyw, który co chwilę pojawia się we wnętrzarskich magazynach). Oczywiście, zamiast naturalnego drewna możesz wykorzystać tu płytki ceramiczne imitujące drewno. Biała łazienka z imitacją drewna na pewno będzie mniej kłopotliwa, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości czy konserwację. Pamiętaj jedynie, aby z uwagą dobrać do siebie odcień bieli oraz drewna – ciepłe najlepiej współgrają z ciepłymi, a zimne z zimnymi.

Drewniane meble do białej łazienki

 

Meble to kolejny sposób na wprowadzenie drewna do białej łazienki. Elegancka szafka podumywalkowa z widocznymi słojami drewna, do tego półka na ręczniki i przybory toaletowe – to wystarczy, aby wnętrze stało się bardziej przytulne. Wybierając do łazienki meble z drewna, upewnij się, czy zostały odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią – inaczej wkrótce zaczną niszczeć.

Biała łazienka z drewnianymi dodatkami

 

Oczywiście, drewno do białej łazienki można wprowadzić również na poziomie mikro. Jeżeli pomieszczenie jest nieduże, dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie go w całości w bieli: zarówno, jeśli chodzi o wykończenie ścian, jak i meble. Dzięki temu drewniane dodatki będą wyjątkowo mocno zaakcentowane. Pomyśl o drewnianej drabinie – wieszaku na ręczniki, drewnianych półkach oraz koszyczkach na przybory i kosmetyki.

Łazienka szaro-biała z drewnem

 

Łazienka szaro-biała i drewno – to kolejna udana kompozycja. Szarość wprowadzi do wnętrza nieco pazura i jednocześnie pewien kontrast, choć nie tak duży jak w przypadku czerni. Jeśli podoba Ci się ten koncept, możesz zrealizować go następująco: pomaluj trzy ściany na szaro, a na jednej ułóż okładzinę imitującą drewno. Biel utrzymaj zaś na poziomie sprzętów – umywalki, wanny i muszli toaletowej.

Łazienka czarno-biała: inspiracje

łazienka czarno biała

Biel i czerń – to jeden z najbardziej udanych przepisów na łazienkę. Możliwe też, że jest jeszcze bardziej uniwersalny niż aranżacje z drewnem. Pasuje praktycznie wszędzie – zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym, glamour, klasycznym, retro, jak pałacowym. Potrzebujesz przykładów? Oto one.

 

Łazienka czarno-biała w stylu glamour

 

Czarno-biała łazienka wspaniale wygląda we wspomnianym wydaniu glamour. Dlaczego? Biel i czerń to doskonałe tło dla wyrazistych akcentów, a tych nie może zabraknąć we wnętrzu w stylu glamour. Zastanów się, w jakim kierunku chcesz iść: detali w złocie, srebrze czy może dodatków z kryształu. Niezależnie jednak od tego, co wybierzesz, aranżacyjny sukces masz jak w banku.

 

Łazienka czarno-biała z drewnem

 

Coś dla osób, które wolą nieco subtelniejsze efekty we wnętrzach. Kontrast bieli i czerni warto zrównoważyć drewnem. Aby stworzyć elegancką i nadal dość odważną aranżację, na jednej ze ścian zaplanuj czarne wielkoformatowe płytki, pozostałe pomaluj zaś na biało. Do tego idealnie pasują drewniane szafki. Czarno-biała łazienka z drewnem – to perfekcyjnie wyważona kompozycja.

 

Biała łazienka z czarną armaturą

 

Tu też gramy detalem. Jeśli chcesz stworzyć wnętrze minimalistyczne i oszczędne w wyrazie, ale jednocześnie magnetyzujące, biel ścian i ceramiki zestaw z czarną armaturą oraz innymi dodatkami. Czarne detale zostaną maksymalnie zaakcentowane, dzięki czemu białe pomieszczenie nie będzie odbierane jako jednostajne. Biała łazienka z czarną armaturą – to topowa propozycja architektów wnętrz.

Aby świetny, wypracowany przez Ciebie efekt utrzymał się na długo, do malowania wybierz dobrej jakości farbę. Przykładem produktu, który świetnie sprawdzi się w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności, jest farba Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka. Dzięki hydrofobowym właściwościom powłoki oraz odporności na zabrudzenia ściany będą wyglądały nienagannie mimo upływającego czasu. Jeśli chcesz precyzyjnie dobrać kolor do swojej łazienki, sięgnij po jeden z rewolucyjnych testerów z mini-wałeczkiem. Są dostępne w  24 kolorach, które pozwolą Ci uzyskać oczekiwany efekt.

 

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...