Jakie kolory farb wybrać do biura?

Jakie kolory farb wybrać do biura?

Biuro to miejsce intensywnej pracy umysłowej. Każdy, nawet najmniejszy, niepożądany element przestrzeni potrafi zaburzyć koncentrację pracowników. Podobnie jest w przypadku nieprawidłowego doboru kolorystyki ścian, które może powodować problemy ze skupieniem swojej uwagi. Zarówno dekoratorzy, jak i psychologowie sygnalizują, że barwa emulsji ma bardzo duże znaczenie i determinuje to, czy dane środowisko będzie dla nas przyjazne w odbiorze. W przestrzeniach biurowych warto zadbać o to, aby wnętrze sprzyjało twórczemu myśleniu i nastrajało pozytywnie do wzmożonej pracy przy komputerze oraz dokumentach. Zatem, jakie kolory do biura okażą się najlepsze?

Czy kolor do biura ma jakiekolwiek znaczenie?

 

Okazuje się, że kolorystyka ścian w przestrzeni biurowej ma bardzo duże znaczenie. Po inspirację warto sięgnąć za ocean. Wiele globalnych przedsiębiorstw opanowało do perfekcji sposób aranżowania pomieszczeń dla swoich pracowników. Miejsca, w których ważne jest twórcze i kreatywne myślenie, muszą być przystosowane pod kątem kolorystycznym do receptorów mających wpływ na pracę naszego mózgu. Stąd też wykorzystuje się przede wszystkim kolory ciepłe, okraszone niekiedy mocniejszymi akcentami, które jednak nie powodują utraty uwagi ze względu na ich pstrokatość. Przede wszystkim stosuje się barwy ciepłe, ale lekko przyciemnione. Jest to związane z tym, iż przestrzeń biurowa jest dodatkowo oświetlana za pomocą naturalnego światła słonecznego oraz oświetlenia sztucznego. To zaś oznacza, że każdy rodzaj zastosowanej emulsji będzie nieco mocniejszy w odbiorze, niż mogłoby się to wydawać patrząc jedynie na próbnik.

Kolory do biur

Co na ścianę do biura – konkretne propozycje kolorystyczne farb

 

Pożądane kolory w biurze to beż, szarość, biel i żółć. Muszą być to barwy średnio nasycone, które nie dominują swoją promienistością. Takie parametry emulsji naniesionej na ściany są sprzyjające, jeśli chodzi o zdolność do skupienia się osoby pracującej umysłowo. Za wszelką cenę należy unikać barw czerwonych, fioletowych i pomarańczowych. Siłą rzeczy rozpraszają one uwagę i generują dosyć spore problemy, jeśli chodzi o prawidłową koncentrację w pracy. Bez względu na to jaki kolor do biura wybierzemy, należy pamiętać, aby aranżacja pomieszczenia była minimalistyczna i nieskomplikowana. Im prostsze biuro, tym lepiej – szczególnie, jeśli organizujemy taką przestrzeń w jednym z pomieszczeń w domu. Poprawnie dobrana kolorystyka w biurze sprzyja procesom myślowym i twórczym. Dobrze oświetlone, jasne pomieszczenie poprawia zdolności umysłowe i nie generuje ryzyka pojawiania się zbyt wczesnego zmęczenia.

Kolorystyka biura – czego unikać na ścianach?

 

Dokładne kolory ścian w biurze powinny być dobierane pod kątem indywidualnych przyzwyczajeń korzystającego. Każdy z nas ma nieco inne preferencje, jeśli chodzi o wizję estetycznego i dobrze urządzonego wnętrza. Tworząc własne domowe biuro należy uwzględnić to, czy dany projekt aranżacyjny będzie dla nas pełen pozytywów, czy wręcz odwrotnie. Choć duża surowość w biurze i minimalizm dla większości osób będzie czymś sprzyjającym, to część użytkowników lepiej poczuje się w nieco bardziej przytulnym wnętrzu. Chociażby w takim, gdzie betonową szarość zastąpiono piaskowo-żółtą. Każda monotonia lubi być przełamywana. W przestrzeniach biurowych warto zrobić to poprzez akcenty dekoracyjne i dodatki ścienne. Dobrym rozwiązaniem będzie m.in. umiejscowienie roślin doniczkowych, które nie tylko wprowadzą nieco życia do biura, ale również pozytywnie wpłyną na jakość powietrza w pomieszczeniu.

Rodzaje farb do biura – polecane produkty kryjące

 

Kolory ścian do biura powinny imponować swoją trwałością i solidnością krycia. Jeśli urządzamy pomieszczenie biurowe, to chcemy zrobić to raz, a porządnie. Nie ma nic bardziej irytującego niż odchodzące płaty emulsji niskiej jakości, która zaczyna się łuszczyć ze względu na niezadowalające parametry użytkowe. Jeśli zatem chcemy zadbać o znakomitą kolorystykę wnętrz, to warto postawić na produkty sprawdzone. Sprawdź koniecznie propozycję farb do biura z serii Dulux EasyCare+. To specjalna farba lateksowa o właściwościach tytanowych, która jako jedna z nielicznych posiada innowacyjną formułę zabezpieczającą przed powstawaniem czarnych śladów i przetarć, które pojawiają się na ścianie w wyniku uderzenia lub zarysowania przedmiotami wykonanymi z gumy, plastiku lub drewna, np.: krzeseł, podeszw butów, odkurzaczy czy roweru. Ma wysokie parametry odpornościowe, dzięki czemu można z takiej powierzchni bez problemu zmyć plamę, np. po rozlanej kawie czy herbacie. Ponadto przed użyciem nie trzeba jej niczym rozcieńczać, do całkowitego pokrycia ściany danym kolorem w zupełności wystarczą dwie warstwy, czas schnięcia to standardowo około dwóch godzin. To czynniki, które pozwalają odnowić biuro w zaledwie jeden dzień roboczy.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...