Sypialnia w kolorze liliowym z ramą okienną pomalowaną na niebiesko
„Jak sprawić, by przestrzeń stała się bardziej otwarta?"

“Jak sprawić, by przestrzeń stała się bardziej otwarta dzięki Kolorowi Roku Inspirujący Błękit™?”

Lekki i optymistyczny odcień Koloru Roku 2022 Dulux, Inspirujący Błękit™, to idealny sposób na wniesienie powiewu świeżości do każdego pomieszczenia. Korzystając z uzupełniających się palet trendów, stworzyliśmy cztery pomysły, które sprawią, że Twoja przestrzeń będzie lżejsza i bardziej przestronna od pomalowanego sufitu do dwukolorowych ścian…

Inspirujący Błękit™, Kolor Roku 2022 Dulux, to jasny, naturalny błękit, który wnosi do Twojego domu wrażenie przestronności i otwartego nieba. Jest również niezwykle uniwersalny, tworząc dopasowane zestawy z czterema różnymi uzupełniającymi paletami, aby nadać każdemu pomieszczeniu natychmiastowe wrażenie rozjaśnienia i przestrzeni, niezależnie od jego wielkości. 

To nie tylko kombinacja odcieni, ale także sposób i miejsce ich użycia. Inspirujący Błękit™ może dodać światła i rozjaśnić dużą powierzchnię ściany lub sufitu, ale stanowi też efektowny akcent kolorystyczny, zwracając uwagę na części pomieszczenia lub tworząc centralny punkt. Cztery towarzyszące palety dają nieograniczone możliwości łączenia kolorów na wiele różnych sposobów. 

Oto cztery proste pomysły na wprowadzenie zmian w pokoju za pomocą Koloru Roku 2022 Dulux i jego palet. 

1. Dodaj funkcję dzięki pomalowaniu sufitu

Jadalnia z sufitem pomalowanym na niebiesko

Spójrz do góry i stwórz swój własny drapacz chmur dzięki pomalowaniu sufitu Kolorem Roku 2022 Dulux, Inspirujący Błękit™. Ten rewitalizujący odcień może nadać każdej przestrzeni wrażenie otwartości, a także mile widziane połączenie ze wspaniałym otoczeniem zewnętrznym. W połączeniu z jasnymi, uzupełniającymi się odcieniami lub używany samodzielnie pozwoli również w pełni wykorzystać naturalne światło dzienne. 

Które kolory?

Inspirujący Błękit™ T0.10.70
Nieskazitelna Biel GN.01.89
Solidny Szary Beż FN.02.77

2. Dopasuj ściany i szafki

Kuchnia ze ścianami i szafkami pomalowanymi na niebiesko

Tchnij w swoją kuchnię nowe życie, odmalowując drzwiczki i ściany szafek w kolorze Inspirujący Błękit™ Ten nadający przestronności i lekki, rewitalizujący odcień nie tylko wnosi świeżość, ale dodaje także światła dziennego, sprawiając, że Twoja kuchnia stanie się bardziej otwarta. Ściany w tym samym kolorze tworzą jednolity efekt, który łączy całość. 

Które kolory?

Inspirujący Błękit™ T0.10.70

3. Wypróbuj dwukolorowe ściany

Dwukolorowa niebiesko-biała ściana widoczna zza stołu i krzeseł

Malowanie ścian w dwóch dopełniających się odcieniach może dodać przestrzeni wizualnej atrakcyjności. Używanie głębszego cienia w dolnej części i jaśniejszego tonu powyżej może również optycznie podwyższyć pomieszczenie, przyciągając wzrok do góry. Jest to łatwa i sprytna sztuczka, która natychmiast sprawi, że przestrzeń stanie się bardziej otwarta. 

Które kolory?

S9.03.81 
Inspirujący Błękit™ T0.10.70
Szary Denim S0.10.50

4. Odśwież swoje miejsce pracy

Biuro o niebieskich ścianach z okrągłym stołem i różowym krzesłem

Kolor Roku 2022 Dulux, Inspirujący Błękit™, stanowi idealne tło intensywnego codziennego życia, dając wrażenie przestronnej, nieograniczonej przestrzeni w każdym pomieszczeniu. Jego jasnoniebieski odcień może zapewnić wyrazistość w pełnym życia domu, a także wrażenie kontaktu z naturą. Używany wokół okien, Inspirujący Błękit™ może również pomóc dać wrażenie świeżości i zmaksymalizować ilość światła dziennego. 

Które kolory?

Inspirujący Błękit™ T0.10.70