Łączenie kolorów z Dulux Ambiance Ceramic - jak to robić?

Łączenie kolorów z Dulux Ambiance Ceramic - jak to robić?

Jeśli remontujesz mieszkanie, wybór kolorów to jedna z najważniejszych decyzji, którą masz do podjęcia. Kolory mają przecież wpływ na estetykę aranżacji, dlatego tak ważne jest, aby wybrać te, które będą do siebie pasować. To zadanie nie zawsze jest łatwe. Na szczęście korzystając z praktycznie zaprojektowanych palet Dulux Ambiance Ceramic łączenie kolorów staje się banalnie łatwe.

Wyjątkowa konstrukcja palet Dulux Ambiance Ceramic


Każda z czterech palet kolorystycznych Dulux Ambiance Ceramic ma unikalną konstrukcję. Dzięki niej możesz w prosty sposób łączyć kolory i za każdym razem uzyskiwać idealny efekt. Nie musisz mieć doświadczenia w aranżacji wnętrz. Z paletami Dulux Ambiance Ceramic masz pewność, że wybierzesz barwy, które ze sobą współgrają.

Palety Dulux Ambiance Ceramic składają się z 10 kolorów każda. Jedna z barw jest kolorem neutralnym, który doskonale komponuje się z pozostałymi. W wachlarzach i katalogach z inspiracjami możesz dostrzec, że barwy ułożono tak, aby miały formę tablicy złożonej z 9 kwadratów (po 3 w każdym wierszu i po 3 w każdej kolumnie).

W tym artykule przedstawiamy cztery sposoby na łączenie kolorów z wykorzystaniem palet Dulux Ambiance Ceramic.

Sposób 1: Łączenie kolorów w pionie


Pierwszym sposobem na uzyskanie doskonałych efektów, jest wykorzystanie trzech kolorów sąsiadujących ze sobą w pionie.

Na przykład jeśli urządzasz wnętrze, sięgając po paletę Neutral Colours, w jednym pionie znajdują się Neutral White, Natural Beige i Authentic Grey. Połączenie tych trzech barw będzie wyglądać bardzo estetycznie. Ciemniejszym odcieniem możesz pokryć jedną ze ścian lub jakiś jej fragment, a jaśniejszych barw użyć na reszcie ścian. 

Dużo zależy od Twoich preferencji oraz wielkości pomieszczenie, ale jedno jest pewne - łączenie kolorów sąsiadujących w pionie zawsze daje dobre rezultaty.

Łączenie kolorów Dulux Ambiance w pionie

Sposób 2: Łączenie kolorów w poziomie


Planując remont i sięgając po farbę Dulux Ambiance Ceramic, możesz również łączyć kolory, które na jednej palecie sąsiadują ze sobą w poziomie. 

Na przykład paleta Elegant Classic to 10 barw nadających pomieszczeniom luksusowego charakteru. W jednym rzędzie znajdziesz kolory Beige Decor, Italian Terracotta i Blue Loft. To barwy dopełniające, a więc świetnie wyglądają zestawione razem. Korzystaj z możliwości, jakie dają starannie zaprojektowane palety kolorów Dulux Ambiance Ceramic i urządzaj wnętrze bez żadnych kompromisów.

Łączenie kolorów Dulux Ambiance w poziomie

Sposób 3: Łączenie dowolnych trzech kolorów


Palety Dulux Ambiance Ceramic są uniwersalne, więc nie zawsze trzeba korzystać z barw sąsiadujących ze sobą w pionie lub poziomie. W gruncie rzeczy możesz połączyć ze sobą każdy z kolorów, które występują jako uzupełniające. Pamiętaj tylko, że przy aranżacji wnętrz zazwyczaj wykorzystuje się maksymalnie trzy kolory i dobrze jest trzymać się tej zasady. Jak takie połączenie może wyglądać w praktyce?

Jeśli Twoim celem jest oryginalna aranżacja, sięgnij po paletę Trendy Ideas. Zgodnie z powyższym opisem, możesz połączyć ze sobą trzy dowolne barwy spośród dziewięciu pomocniczych. Wyobraź sobie, jak rewelacyjnie będzie wyglądać wnętrze, którego ściany pomalujesz na Elite Beige, Trendy Blue i Ethnic Red. Kolory te dobrze ze sobą współgrają, a najmocniejszy z odcieni możesz wykorzystać jako kluczowy element dekoracyjny na ścianie, która ma przykuwać uwagę.

Łączenie kolorów Dulux Ambiance w dowolny sposób

Sposób 4: Łączenie koloru neutralnego z dowolnymi dwoma


Pamiętaj, że każda paleta Dulux Ambiance Ceramic ma jeden kolor neutralny. To uniwersalna barwa, która nadaje ton pozostałym barwom. Dlatego czwartym sposobem na łączenie kolorów jest wybór barwy przewodniej i zestawienie jej z dowolnymi dwoma kolorami uzupełniającymi.

Zobacz, jak ten pomysł sprawdza się w przypadku palety Future Design, która nawiązuje do natury. Możesz połączyć ze sobą kolor neutralny (Cool White) i dwa kolory pomocnicze (np. Central Park i Ocean Energy), aby uzyskać doskonały efekt estetyczny.

Łączenie kolorów Dulux Ambiance z neutralnym kolorem

Baw się kolorami z Dulux Ambiance Ceramic


Nowa farba Dulux Ambiance Ceramic to niekończące się możliwości aranżacyjne. Wykorzystaj je, łącząc ze sobą kolory, które znajdują się na wybranej palecie barw. Wykorzystaj nasze podpowiedzi i wypróbuj jeden z czterech sposobów. Dzięki temu z łatwością odświeżysz mieszkanie i stworzysz wymarzone wnętrze.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...