Kolor miętowy

Miętowa sypialnia. Najlepsze inspiracje na kolor miętowy w sypialni

Kolor miętowy jako główna tonacja sypialni? Znakomity pomysł! Postaw na miętę, aby nadać wnętrzu lekkości i rześkości. Sprawdź, jaki kolor pasuje do miętowego oraz z jakimi dodatkami go zestawić. Oto najlepsze sposoby na miętową sypialnię.
Kolor miętowy to dość nietypowy odcień zieleni. Poznajemy go po specyficznej tonacji, delikatnie wpadającej w niebieską. Jest chłodnawy i całkiem wyrazisty. Nic dziwnego, że ostatnie sezony należą właśnie do niego! Soczysta mięta nawiązuje do dwóch różnych tendencji: nawiązuje do natury, ale jednocześnie uosabia nowoczesność i rozwój technologiczny.

Miętowy kolor ścian – do jakich wnętrz będzie najlepszy?

Miętowa sypialnia – czy takie rozwiązanie jest dedykowane do konkretnych wnętrz? Okazuje się, że nie. Mięta, szczególnie uzupełniona innymi kolorami, to doskonały pomysł bez względu na styl domu lub mieszkania. Możesz więc po nią sięgnąć zarówno w przypadku wnętrza nowoczesnego, minimalistycznego, jak i vintage czy skandynawskiego.

Jaki kolor pasuje do miętowego? Najlepsze połączenia

Miętowa farba — np. Najnowszy miętowy z palety Dulux — to doskonały partner dla innych kolorów. Aby osiągnąć świetny efekt, zestaw miętę z maksymalnie dwiema barwami. Dzięki temu nie przytłoczysz tego odcienia zieleni i pozwolisz mu odpowiednio wybrzmieć. Z czym łączyć kolor miętowy?

Pokój szaro-miętowy

Kolor miętowy z szarym? Takie połączenie jest absolutnie na topie! Miętowo-szary pokój stanie się integralną częścią eleganckiego, ale przy tym dość oszczędnego wnętrza. Sprawdzi się m.in. w stylu skandynawskim.

Kolor miętowy z granatem w sypialni

Miętowy kolor ścian na pewno polubi się z granatowymi dodatkami. Granat podkreśli delikatnie niebieskie tonacje, które można zauważyć w mięcie. Jak uzyskać taki efekt? Sypialnia miętowa z granatowym „zagłówkiem” wymalowanym na ścianie – to świetny przykład pomysłowego wykorzystania obu kolorów.

Sypialnia biało-miętowa

Biało-miętowa sypialnia to czysta klasyka. Biel jeszcze bardziej ułagodzi miętowy kolor, dzięki czemu aranżacja będzie naprawdę subtelna. Biało-miętowe wnętrze to doskonała opcja dla osób, które preferują bezpieczne, sprawdzone rozwiązania, jednak nie chcą rezygnować z nowoczesnych i modnych barw.

Pokój miętowo-różowy: ożyw swoje wnętrze!

Jaki kolor pasuje do miętowego

Jaki kolor pasuje do miętowego? Pewnie nieco Cię zaskoczymy, ale różowy jest tu idealny. I to wcale nie w pokoju dziecięcym! Wybierz pudrowe odcienie obu barw i łącz je w dowolnych proporcjach – miętowo-różowy pokój będzie jednocześnie nowoczesny i romantyczny.

Miętowy pokój – jakie dodatki wybrać?

Na jakiej zasadzie należy dobierać dodatki do miętowego koloru ścian? Panuje tu spora dowolność. Najlepiej kierować się zasadami poszczególnych stylów projektowania wnętrz. Z drugiej strony możesz po prostu wybrać taką barwę detali, która szczególnie Ci się spodobała i która, Twoim zdaniem, będzie świetnie wyglądała w duecie z miętą:

  • Miętowe ściany w sypialni plus rośliny – moda na zieleń idzie w parze z coraz większą popularnością trendu urban jungle. Jeżeli chcesz, aby wnętrze wpisywało się w najnowsze trendy, nie możesz zapomnieć o roślinach. Zielone kwietniki, doniczki na parapetach oraz te zwisające z góry – to znakomity dodatek do miętowej zieleni.

  • Pokój miętowy z naturalnym drewnem – jasne, drewniane meble w sypialni pomalowanej na miętowo? Perfekcja! Sosna, świerk, dąb czy inne jasne drewno plus ściany w miętowym kolorze — to na pewno się sprawdzi.

  • Miętowe wnętrze ze złotymi dodatkami – ta kolejna propozycja to dowód na to, że kolor miętowy jest naprawdę uniwersalny. Miętowa ściana będzie prezentowała się niesamowicie, jeśli uzupełnisz ją o detale w złocie. Możesz sięgnąć po zdjęcia oraz lustra w złotych ramkach.

Lubisz zieleń? Pomaluj sypialnię na zielono, ale tym razem postaw na odważny miętowy odcień. Miętowa sypialnia z przemyślanymi dodatkami to recepta na wnętrze rodem z pierwszych stron wnętrzarskich katalogów.