Farby wodne doskonale sprawdzą się do drzwi, okien oraz framug

Wodne farby doskonałym sposobem na renowację okien, drzwi czy framug

Wysokiej jakości stolarka z naturalnego drewna ma wiele zalet. W przeciwieństwie do produkowanych masowo „plastików” może przybierać dowolny kształt i tworzyć interesującą dekorację. Jednak od czasu do czasu okna, drzwi i framugi z drewna trzeba odświeżyć. Podpowiadamy, jak wykorzystać wysokiej jakości wodne farby Dulux, aby pomalować drewniane elementy.

Drewniane okna zdobią wiele domów. Nie sposób przeoczyć faktu, że są szczelne pod względem termicznym i akustycznym. Oznacza to, że - odpowiednio zakonserwowane - mają wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła i dobrze wygłuszają. Najważniejszą zaletą tych elementów jest możliwość ich renowacji. Odnawianie okien drewnianych jest bardzo proste - wykonasz je w 100% samodzielnie. Jedyne, czego potrzebujesz, to kilka narzędzi i wysokiej jakości farba marki Dulux.

Jakie farby do drzwi, okien i framug drewnianych?

 

Jeśli chcesz własnoręcznie odnowić stolarkę z drewna, wybierz odpowiedni produkt. Dobre farby do malowania okien drewnianych rozpoznasz po tym, że tworzą powłokę o dużej elastyczności. Dzięki temu pomalowane drzwi, okna i framugi nie pękają wraz ze zmianą wilgotności i przez długi czas zachowują estetyczny wygląd. Warto sięgać po farby do drzwi i okien, które tworzą warstwy odporne na działanie wody, szkodliwe warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg) oraz drobne uszkodzenia mechaniczne.

Renowacja okien drewnianych okaże się dziecinnie prosta, jeśli sięgniesz po wysokiej klasy farbę Dulux Szybka Odnowa Okna i Drzwi. To farba wodorozcieńczalna do renowacji ram okiennych oraz ram i skrzydeł drzwiowych o łagodnym zapachu i niezwykle krótkim czasie schnięcia. Jest łatwa w aplikacji (nie wymaga użycia podkładu). Możesz ją nanosić pędzlem lub wałkiem i nie wymaga żadnego rozcieńczania.

Interesuje Cię renowacja i malowanie okien drewnianych na inny kolor niż standardowa biel? Nic prostszego - farby Dulux Szybka Odnowa Okna i Drzwi dostępne są również w odcieniach beżu i szarości. Ponieważ tworzą atrakcyjną, satynową powłokę, doskonale sprawdzą się w czasie odnawiania drewnianej stolarki. 

Farby wodne nadadzą się do różnych powierzchni

W jakich warunkach malować okna i drzwi drewniane?

 

Farby do okien drewnianych są bardzo wydajne i dobrze kryją, jeśli malowanie zaplanujesz na ciepły i suchy dzień. Najlepiej, gdy temperatura otoczenia mieści się w granicach od +10ºC do +28ºC. Jeśli prognoza pogody zapowiada deszcz, mgłę, opady śniegu lub przy silny wiatr lepiej przełożyć malowanie na inny dzień.