Kolor ścian do białych mebli w sypialni

Jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni?

Sypialnia wymaga odświeżenia, ale nie chcemy pozbywać się swoich ulubionych, białych mebli? I bardzo dobrze! Moda na jasne meble nie przemija. Przeczytaj, jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni to bardzo udany pomysł, jakich zaś lepiej unikać.

Biało, kojąco, sennie… Aby zamienić naszą sypialnię w krainę marzeń sennych, wystarczy zastosować przemyślaną kombinację kolorów. Białe meble i precyzyjnie dobrane odcienie farb to recepta na błogi wypoczynek, niczym niezmącony sen i kameralną, niemal intymną atmosferę. Podpowiadamy, jak może wyglądać aranżacja sypialni z białymi meblami.

Aranżacja sypialni z białymi meblami: pewnie, że TAK!

Skupmy się na początku na białych meblach. Czy jasne meble do sypialni to dobry pomysł? Jeden z lepszych! Zależnie od stylu oraz skomponowanych z meblami kolorów ścian możemy dzięki nim stworzyć wnętrze eleganckie lub minimalistyczne, skandynawskie lub romantyczne, rustykalne lub nowoczesne. Dzięki sprytnej kompozycji osiągniemy ponadto pożądaną atmosferę: intymną, kameralną, „domową”, sensualną, romantyczną.

Kolor ścian do białych mebli w sypialni 4

Jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni?

Przejdźmy do konkretów: jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni zda egzamin na szóstkę? Okazuje się, że… nie ma tu złych odpowiedzi. Są bardziej i mniej trafione, ale zawsze, zawsze prawidłowe. Warto zaznaczyć, że biel jest bardzo otwarta, jeśli chodzi o zestawienia z innymi barwami. W związku z tym równie pięknie będzie prezentować się w towarzystwie beżu, jak i czerwieni, szarości, jak i czerni. Miejmy jednak na uwadze funkcję, jaką ma pełnić pomieszczenie. Zależy nam na zapewnieniu jak najlepszych warunków do wypoczynku. W związku z tym zasadne wydaje się być zrezygnowanie z bardzo intensywnych tonacji, jaskrawych i nasyconych kolorów i zwrócenie się w stronę barw rozmytych, błogich i kojących.

Białe meble w sypialni – jaki kolor ścian? Subtelne czerwienie, pomarańcze i róże

Na liście „ryzykownych” wyborów znajdą się przede wszystkim takie barwy, które pobudzają nas i nie pozwalają usiedzieć w miejscu. Ciśnienie krwi z pewnością podniosą nasycone odcienie czerwone, pomarańczowe i różowe. Wystarczy jednak zejść niżej o parę tonów i wybrać ich lżejsze, stonowane odpowiedniki: lekko czerwoną Arbuzową Fiestę, delikatny odcień pomarańczu pod postacią Złotego Posągu oraz leciutki i stonowany róż, jak np. Ogrody Magnolii.

Może biały kolor ścian do białych mebli w sypialni?

Jak doskonale wiemy, biel bardzo lubi się z bielą. Odpowiedzią na pytanie „jaki kolor ścian do białych mebli w sypialni wybrać?” mogą być więc różne odcienie bieli. Mogą kusić nas jej podstawowe, śnieżne tonacje (tym bardziej, jeśli dokładnie taka jest barwa mebli), jeśli jednak nie chcemy nadać wnętrzu zbytniej surowości, możemy sięgnąć po odcienie z gamy off-white’ów – złamane i przybrudzone, jak wpadająca w szarość Beztroska Zima z palety Dulux EasyCare.

Kolor ścian do białych mebli w sypialni 3

Białe meble w sypialni – jaki kolor ścian? Polecają się szarości i błękity

Skoro o szarościach mowa! One również tworzą genialne tło dla białych mebli. Nadają wnętrzu elegancji i klasy. Oprócz nich sprawdzą się tu również – ależ oczywiście! – błękity. W końcu to kolor marzeń, także sennych, niosący ze sobą bardzo błogie, wręcz niebiańskie konotacje. Choć głębokie turkusy czy nawet granaty bardzo kuszą, w towarzystwie jasnych sprzętów warto zaplanować odcienie typu rozmyty Bezbłędny Błękit czy też subtelną Niebiańską Energię.

Kolor ścian do białych mebli w sypialni 2

Ciepłe kolory ścian do białych mebli w sypialni

Z kolei jeśli to, czego potrzebujemy to wrażenie otulenia, atmosfera ciepła i ukojenia, sięgnijmy po któryś z rozgrzewających odcieni. Może delikatnie wpadający w krem Naturalnie Odporny lub bardzo jasny beż w postaci Ponadczasowej Sepii? Takie odcienie będą korespondować z bielą mebli, a jednocześnie wyraźnie się od niej odcinać, tworząc dla nich doskonałe tło.

Kolory ścian do białych mebli w sypialni? Postawmy na rozmyte, niezbyt głębokie tonacje, które będą tworzyć jasny przekaz: teraz pora na odpoczynek i błogi, długi sen.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...