Trudność: 4/5

Czas: weekend

Kolory wykorzystane do aranżacji pokoju:"

Szanowni Państwo, proszę zajmować miejsca, rozpoczyna się przedstawienie! Na arenę wchodzą klauni i akrobaci, gimnastycy i połykacze ognia, a mali widzowie z radości aż przebierają nóżkami. Dzieciaki uwielbiają przejaskrawiony humor, kochają surrealistyczne sceny i cyrkowe stylizacje. Stylistyka cyrkowa to znakomity sposób, aby wprowadzić kolor i ożywić pokój dla dziecka. Zabawmy się w dekoratorów, a sypialnię malucha przemieńmy w kolorową arenę.

Stworzenie w pokoju dla dziecka wnętrza cyrkowego namiotu jest prostsze niż się wydaje. Poniżej pokazujemy, jak to zrobić:

Pomaluj ściany i sufit na kolor Nieskazitelna Biel, następnie zaznacz na suficie punkt centralny, zmierz długości ścian i podziel je na równe części.

Beztroski pokój akrobaty

Krok 1.

Stwórzmy białe płótno cyrkowego namiotu, malując sufit i ściany na kolor Nieskazitelna Biel.

Krok 2.

Następnie zlokalizujmy centralny punkt na suficie i zaznaczmy go kolorową kredą.

Krok 3.

Teraz powinniśmy zmierzyć długości ścian i podzielić je na parzystą liczbę, która pozwoli na uzyskanie pasów o szerokości 50-60 cm. To oczywiście zależy od wielkości pokoju.

Krok 4.

Odmierzmy pasy o szerokości 50-60 cm i oznaczmy je na styku ściany z sufitem, używając do tego kolorowej kredy.

Pomaluj sznurek kolorową kredą i przywiąż do sufitu wzdłuż zaznaczonych części. Kolorowe kreski powinny się odcisnąć na suficie.

Krok 5.

Następnie odmierzmy kawałki nitki, sznurka, na tyle długie, abyśmy mogli z łatwością rozciągnąć je od centralnego punktu sufitu aż do jego brzegów. Kilkukrotnie przeciągnijmy po nitkach kolorową kredą, tak aby zabarwić nitki.

Krok 6.

Zawiążmy węzełek na nici i zawieśmy ją na pinezce przyczepionej w zaznaczonym, centralnym punkcie sufitu.

Krok 7.

Naciągnijmy sznurek, przykładając jego koniec do punktu zaznaczonego na krawędzi sufitu. Kredowa linia powinna odcisnąć się na powierzchni. Powtarzamy czynność dla każdego zaznaczonego punktu, przecierając nitkę kolorową kredą.

Przyklej taśmę malarską wzdłuż sznurków, aby zaznaczyć pole do malowania

Krok 8.

Rozplanujmy sobie, którędy przebiegną czerwone pasy. Naklejmy taśmę malarską na zewnątrz pasów, dokładnie przyciskając jej brzegi do podłoża.

ustal miejsce pasów czerwonej farby. Oznacz je taśmą malarską. Brzegi taśmy pomaluj białym kolorem - nieskazitelną bielą. wytnij z kartonu łuki namiotu i odrysuj je na ścianie.

Krok 9.

Brzegi taśmy, którą docelowo pomalujemy na czerwono, pokryjmy warstwą Nieskazitelnej Bieli. Dzięki temu unikniemy nierówności. Pozwólmy wyschnąć farbie.

Krok 10.

Wytnij z kartonu łuki o szerokości pasów, które chcesz pomalować i odrysuj je na ścianie pod sufitem.

Pomaluj pasy Dulux EasyCare Wzorowa czerwień. Po wyschnięciu nałóż drugą warstwę.

Krok 11.

Odmierzone i zabezpieczone pasy pomalujmy na kolor Wzorowa Czerwień. Użyjmy małego wałka i pędzla. Poczekajmy aż wyschnie, następnie pokryjmy suit kolejną warstwą farby.

Krok 12.

Po dokładnym wyschnięciu farby ostrożnie zerwijmy taśmę, a wszelkie nierówności poprawmy malutkim pędzelkiem. Gotowe!

Aby stworzyć pokój akrobaty dla dziecka będziesz potrzebować kolorowych farb do ścian Dulux oraz narzędzi.

Tego potrzebujemy:

 • farba EasyCare Nieskazitelna Biel – tyle, ile wystarczy do pomalowania całego pokoju. Kup teraz>

 • 2 x 2,5 l farby EasyCare Wzorowa Czerwień. Kup teraz>

 • 6 rolek delikatnej taśmy malarskiej

 • 2 wałki, mały i duży

 • 2 małe pędzle

 • miarka

 • kolorowa kreda

 • kłębek białej nitki, sznurka

 • pinezki

 • folia zabezpieczająca

 • składana drabina

 • do ozdobienia dolnego fragmentu ścian polecamy farbę EasyCare Złoty na Medal. Kup teraz>

Mały akrobata nie martwi się o plamy

Chodzenie po linie to trudna sztuka, podobnie żonglowanie pomarańczami. Mimo najlepszych chęci w beztroskim pokoju małego akrobaty nie trudno o plamy – od podłogi aż po sufit. Dlatego równie istotne, co wybór ożywiających kolorów, jest kupno farby plamoodpornej. Nowoczesne farby, jak Dulux EasyCare, tworzą zwartą, gładką i szczelną powłokę, po której wszelkie płynne zabrudzenia od razu znikają. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatkę i… dzieje się magia, a plamy znikają w mig.

Marzenia dziecka są po to, aby je spełniać! Jeśli w jeden weekend zamienimy pokój dla dziecka w cyrkowy namiot, udowodnimy mu, że warto marzyć.

Dowiedz się więcej o Dulux EasyCare

Zobacz inne aranżacje pokoi dla dzieci

Dziewczęcy różowy na ścianach zachwyci nie jedną małą dziewczynkę. Stwórz różowy pokój wróżki z farbami Dulux EasyCare Czysty Róż.

Pokój wróżki pełen magii

Jeśli nasza pociecha kocha wszystko co magiczne, uwielbia czarować i snuć bajeczne historie, za pomocą tajemniczego zaklęcia przemieńmy jej sypialnię w beztroski pokój wróżki.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.

Jeśli Twoje dziecko, interesuje się podróżami, stwórz mu pokój w kolorze zielonym stylizowanym na serce dżungli. Wiele odcieni zielonych farb znajdziesz w palecie Dulux EasyCare.

Pokój podróżnika, czyli witaj przygodo!

Marzenia dziecka to potężna siła, która kreuje nowe światy i ożywia postaci. Zamieńmy sypialnię małego podróżnika w pokój marzeń, pozwalając mu na egzotyczne wojaże – chociażby tylko w wyobraźni.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.

Jak stworzyć pokój małego rajdowca

Stwórz pokój małego rajdowca

Wystarczy jeden wolny weekend i parę odcieni farby, aby Twoje dziecko poczuło się jak na najprawdziwszym torze wyścigowym.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.