Trudność: 3/5

Czas: weekend

Kolory potrzebne do aranżacji pokoju:

Superbohaterowie są dobrzy i odważni, szlachetni i pewni siebie. Nic dziwnego, że stanowią wzór dla każdego dziecka! Zapewnijmy więc naszemu maluchowi beztroskie dzieciństwo, nawet jeśli oznacza to tylko przemalowanie pokoju. Spełnijmy najskrytsze marzenia dziecka, uwieczniając na ścianie rysunek intrygującej metropolii i znak superbohatera.

Dzięki tej instrukcji dowiesz się, w jaki sposób przeobrazić pokój dziecka w sypialnię superbohatera:

Pomaluj pokój niebieska farbą Dulux EasyCare Królewski Niebieski

Stwórz pokój superdziecka

Krok 1.

Pomalujmy pokój dla dziecka na niebiesko (Królewski Niebieski).

Krok 2.

Kiedy ściana przeschnie, sięgnijmy po kredę. Narysujmy na powierzchni zarysy budynków: Możemy posłużyć się kartonami różnej wielkości.

Krok 3.

Za pomocą taśmy malarskiej starannie oklejamy zewnętrzną stronę kredowych linii - dzięki temu będziemy mogli precyzyjnie namalować budynki. Nie zapomnijmy okleić również listwy przypodłogowej.

Oklej budynki taśmą alarską i wnętrze pomaluj Dulux EasyCare Nocna Wyprawa.

Krok 4.

Malujemy wieżowce na kolor Nocna Wyprawa. Najpierw za pomocą małego pędzelka nakładamy warstwę farby na krawędzie taśmy malarskiej i niewielki fragment ściany, dzięki czemu utrwalimy zarysy budynków. Pozostawiamy do wyschnięcia.

Krok 5.

Teraz sięgamy po mały wałek i ponownie czarną farbę. Uwieczniamy metropolię, malując od góry do dołu i z powrotem.

Okna pomaluj Dulux EasyCare Złoty na Medal. Wykorzystaj do tego pieczątkę z ziemniaka.

Krok 6.

Czas na okna! Sięgamy po farbę w odcieniu Złoty na Medal oraz… ziemniaka. W połówkach ziemniaka wycinamy podłużny lub kwadratowy kształt.

Krok 7.

Delikatnie osuszamy wnętrze ziemniaka ręcznikiem papierowym. Kwadrat pokrywamy żółtą farbą i odciskamy na budynkach, na różnych wysokościach i w różnych kombinacjach.

Żółtą farbą Dulux EasyCare namaluj snop światła

Krok 8.

Czas na „system powiadamiania”. Aby stworzyć sygnał świetlny, użyjmy czegoś okrągłego, jak pokrywka opakowania farby. Odrysujmy kształt kredą, następnie przyklejmy do ściany taśmę malarską, uzyskując kształt snopu światła skierowanego od budynków w kierunku narysowanego okręgu.

Krok 9.

Wypełnijmy przestrzeń pomiędzy taśmami żółtą farbą, a koło pomalujmy na kolor Odporny Popielaty. Możliwe, że konieczne będzie nałożone dwóch warstw farby.

Krok 10.

W okręgu, za pomocą czarnej farby i małego pędzelka, namalujmy inicjały malucha. Miasto wybrało swojego bohatera!

Aby stworzyć pokój superdziecka, będziesz potrzebować kilku kolorów farb i testerów kolorów. Zobacz listę zakupów

Tego potrzebujemy:

 • 1 opakowanie farby EasyCare Królewski Niebieski. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Kuchnia i Łazienka Nocna Wyprawa.

 • 1 opakowanie farby EasyCare Złoty na Medal. Kup teraz>

 • 1 tester EasyCare Odporny Popielaty. Kup teraz>

 • 1 rolka taśmy malarskiej

 • 1 średni pędzel

 • 1 mały pędzel

 • 1 średni wałek

 • kreda

 • ziemniak

 • kartony

Superbohaterzy lubią plamoodporne farby

Wybór farby w pokoju dla dziecka jest kluczowy dla powodzenia procesu – interesuje nas produkt tworzący powłokę, która jest plamoodporna i trwała (farby EasyCare i EasyCare Kuchnia i Łazienka są 10x bardziej odporne na szorowanie niż wymagają tego przepisy!). Ważne jest również, aby farba była hydrofobowa. Pokój zamieszkiwany przez malucha narażony jest na różne „wypadki”. Czasami dziecko nieopatrznie rozleje sok na ścianę, zdarzy mu się też pobrudzić ją brudnymi butami. Tylko superodporna powłoka poradzi sobie z plamami, nie pozwalając wnikać im w swoją strukturę.

Dowiedz się więcej o EasyCare

Voilà! Beztroski pokój gotowy! W jedno wolne popołudnie zamienimy sypialnię dziecka w pokój marzeń. Dzięki nowemu wystrojowi maluch poczuje się wyjątkowo, poczuje drzemiące w sobie możliwości. Pozwólmy mu zostać superbohaterem.

Zobacz inne aranżacje pokoi dla dzieci

Dziewczęcy różowy na ścianach zachwyci nie jedną małą dziewczynkę. Stwórz różowy pokój wróżki z farbami Dulux EasyCare Czysty Róż.

Pokój wróżki pełen magii

Jeśli nasza pociecha kocha wszystko co magiczne, uwielbia czarować i snuć bajeczne historie, za pomocą tajemniczego zaklęcia przemieńmy jej sypialnię w beztroski pokój wróżki.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.

Jeśli Twoje dziecko, interesuje się podróżami, stwórz mu pokój w kolorze zielonym stylizowanym na serce dżungli. Wiele odcieni zielonych farb znajdziesz w palecie Dulux EasyCare.

Pokój podróżnika, czyli witaj przygodo!

Marzenia dziecka to potężna siła, która kreuje nowe światy i ożywia postaci. Zamieńmy sypialnię małego podróżnika w pokój marzeń, pozwalając mu na egzotyczne wojaże – chociażby tylko w wyobraźni.

Radosny pokój akrobaty w kolorze biało czerwonym rozweseli każdego malucha. Stwórz swojemu dziecku beztroski pokój marzeń.

Pokój akrobaty, czyli w cyrkowym namiocie

Jeden fikołek, dwa obroty, kilka podskoków i na koniec żonglowanie. Owacje na stojąco! Spełnijmy marzenia dziecka, które naśladuje cyrkowe akrobacje. Sprawmy, aby jego sypialnia zamieniła się w beztroski pokój – kolorową, cyrkową arenę.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.