Trudność: 2/5

Czas: weekend

Kolory potrzebne do aranżacji pokoju:

Weź udział w konkursie

Kup farby Dulux w Castorama, pomaluj nimi pokój dziecka i wygraj rodzinny bilet do parku rozrywki.

Co tydzień nagradzamy 100 uczestników!

Dowiedz się więcej

Jak przekonują naukowcy, samo myślenie o niemal nieograniczonym wszechświecie rozszerza granice wyobraźni. Jeśli nasze dziecko całe dnie spędza z atlasem gwiazdozbiorów, jeśli zna na pamięć najbliższe konstelacje gwiazd, a wieczorami z zapałem podgląda rozgwieżdżone niebo, nie pozostaje nam nic innego, jak stworzyć mu pokój marzeń – pełny gwiazd, zachęcający do odkrywania, pobudzający ciekawość.

Na szczęście „rozgwieżdżenie” pokoju dla dziecka jest zadaniem o wiele prostszym niż zbudowanie statku kosmicznego. Wystarczy kierować się poniższą instrukcją:

Pomaluj ściany farbą Dulux EasyCare Mgła Absolutna i Nocna wyprawa.

Beztroski pokój małego kosmonauty

Krok 1.

Na początku ściany i sufit malujemy na kolor Mgła Absolutna, a główną ścianę (lub również sufit), a której powstanie nasza gwiezdna kompozycja – farbą w odcieniu Nocna Wyprawa.

Krok 2.

Upewnij się, że dokładnie zabezpieczyliśmy wszystkie przedmioty i sprzęty oraz powierzchnie, których nie zamierzamy pokryć drobinkami farby. Rozłóżmy folię ochronną, a sami ubierzmy się w niepotrzebne ubrania, stary kapelusz i gogle ochronne.

Rozrób farbę z wodą i pochlap pędzlem ścianę. Zacznij od koloru Niezłomny fiolet.

Krok 3.

Rozróbmy farby Niezłomny Fiolet i Turkusowy Archipelag z wodą. Prawidłowe proporcje to 1/3 farby i 2/3 wody.

Krok 4.

Zacznijmy od Turkusowego Archipelagu. Zanurzmy mały pędzel w rozrobionej farbie i przytrzymajmy go na wysokości ściany. Energiczne uderzajmy pędzlem z farbą o rączkę drugiego pędzla, strzepując na ścianę kropelki farby – gwiazdozbiory.

Zrób świecące gwiazdki na ścianie za pomocą patyczka.

Krok 5.

Zróbmy to samo z mniejszą ilością farby w odcieniu Niezłomnego Fioletu, a całość wykończmy odrobiną Nieskazitelnej Bieli, delikatnie uderzając pędzlem o pędzel.

Krok 6.

Nałóżmy odrobinę białej farby na końcówkę kawałka zwiniętego papieru lub patyczek kosmetyczny i przytknijmy w kilku punktach do ściany. Kropki zamienią się w niezwykłe, migoczące gwiazdy.

Krok 7.

Za pomocą kawałka tekturki lub patyczka dorysujmy kilku gwiazdom ramiona, sprawiając, że będą wyróżniały się spośród pozostałych.

Krok 8. Poczekajmy aż ściana przeschnie i przygotujmy się do lotu!

Zobacz jakie kupić farby do ścian, aby pomalować pokój dziecka w stylu pokoju astronauty.

Tego potrzebujemy:

 • farba EasyCare Kuchnia i Łazienka Nocna Wyprawa – tyle, ile wystarczy do pomalowania rozgwieżdżonej ściany. Kup teraz>

 • farba EasyCare Mgła Absolutna - tyle, ile wystarczy do pomalowania pozostałych ścian i sufitu. Kup teraz>

 • 1 tester EasyCare Niezłomny Fiolet. Kup teraz>

 • 1 tester EasyCare Kuchnia i Łazienka Turkusowy Archipelag . Kup teraz>

 • 1 tester EasyCare Nieskazitelna Biel. Kup teraz>

 • 4 średnie pędzle

 • 4 małe pędzle

 • 1 niewielki pędzelek do detali

 • 2 duże wałki

 • patyczki kosmetyczne

 • kawałek tekturki

 • folia zabezpieczająca

 • mała, składana drabina

Beztroskie dzieciństwo gwiezdnego zdobywcy

Jeśli maluch jest zafascynowany kosmosem, nie będzie zwracał uwagi na tak prozaiczne sprawy, jak plamy. Czymże jest mała plamka w obliczu wszechświata?! Do obowiązków rodzica należy więc dobranie takiej farby, która będzie wytrzymała, trwała i przede wszystkim plamoodporna. Zwracamy uwagę na produkty hydrofobowe. Pokój dziecka dzięki temu przez długi czas nie straci swojego blasku. Co interesujące, ściany pomalowane farbami hydrofobowymi, jak EasyCare czy EasyCare Kuchnia i Łazienka (które sprawdzą się również w pokoju dla dziecka), można bez obaw zmywać wilgotną szmatką – są one dziesięciokrotnie bardziej odporne na szorowanie niż standardowe preparaty. Jednocześnie pozwalają nam na szeroki wybór kolorów dla dzieci – rozgwieżdżone niebo stoi przed nami otworem.

Kiedy nasze dziecko zamyka oczy, marzy o gwiazdach. Sprawmy, aby codziennie budził się w pięknej, inspirującej scenerii, wypełnionym gwiazdami pokojem marzeń.

Dowiedz się więcej o Dulux EasyCare

Zobacz inne pomysły na aranżację pokoju dziecka

Dziewczęcy różowy na ścianach zachwyci nie jedną małą dziewczynkę. Stwórz różowy pokój wróżki z farbami Dulux EasyCare Czysty Róż.

Pokój wróżki pełen magii

Jeśli nasza pociecha kocha wszystko co magiczne, uwielbia czarować i snuć bajeczne historie, za pomocą tajemniczego zaklęcia przemieńmy jej sypialnię w beztroski pokój wróżki.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.

Jeśli Twoje dziecko, interesuje się podróżami, stwórz mu pokój w kolorze zielonym stylizowanym na serce dżungli. Wiele odcieni zielonych farb znajdziesz w palecie Dulux EasyCare.

Pokój podróżnika, czyli witaj przygodo!

Marzenia dziecka to potężna siła, która kreuje nowe światy i ożywia postaci. Zamieńmy sypialnię małego podróżnika w pokój marzeń, pozwalając mu na egzotyczne wojaże – chociażby tylko w wyobraźni.

Radosny pokój akrobaty w kolorze biało czerwonym rozweseli każdego malucha. Stwórz swojemu dziecku beztroski pokój marzeń.

Pokój akrobaty, czyli w cyrkowym namiocie

Jeden fikołek, dwa obroty, kilka podskoków i na koniec żonglowanie. Owacje na stojąco! Spełnijmy marzenia dziecka, które naśladuje cyrkowe akrobacje. Sprawmy, aby jego sypialnia zamieniła się w beztroski pokój – kolorową, cyrkową arenę.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.