Internet może stanowić wartościowe źródło informacji, a popularne serwisy społecznościowe pomagać w rozwijaniu pasji i zainteresowań. Jeśli więc nasze dziecko w mig chwyta nowe technologie, sprytnie wykorzystuje sieć do nauki, zręcznie żongluje hashtagami, a na Youtube’ie czy Instagramie czuje się jak ryba w wodzie, nie pozostaje nam nic innego. Zaprojektujmy mu oryginalny pokój blogerski.

Beztroski pokój blogerski

Precyzyjne wybieranie najlepszego kadru, a potem skrupulatna obróbka zdjęcia. Pomysłowy podpis, do tego hashtagi i oznaczenia. Gotowe! Podpowiadamy, jak w prosty sposób stworzyć pokój w stylu blogerskim.

Pokój małego blogera

Narzędzia potrzebne do pomalowania pokoju

Aby stworzyć pokój blogerski, będziesz potrzebować: opakowanie farby Dulux EasyCare mistrzowskie płótno
opakowanie farby Dulux EasyCare niewzruszona szarość
opakowanie farby Dulux EasyCare niebanalnie arbuzowy
opakowanie farby Dulux EasyCare niebiańska energia
opakowanie farby Dulux EasyCare cud miód
duży wałek
mały pędzel
mały wałek
ołówek malarski
taśma malarska
miarka
sznurek
szablony malarskie Pobierz

Krok 1.

Pomalujmy ściany w dziecięcym pokoju na kolor kojarzący się z którymś z popularnych filtrów do obróbki zdjęć. Odcień Dulux EasyCare mistrzowskie płótno. nada się tu znakomicie!

Pokój małego blogera

Krok 2.

Kiedy farba wyschnie, w wyeksponowanym punkcie ściany wyznaczmy kształt kwadratu – dokładnie oklejmy go taśmą malarską.

Pokój małego blogera

Krok 3.

Następnie pomalujmy kształt na nieco jaśniejszy, subtelniejszy odcień, jak Dulux EasyCare niewzruszona szarość.

Krok 4.

Po całkowitym wyschnięciu farby odmierzmy kilka punktów w odległości kilku centymetrów od krawędzi kwadratu (przyda nam się do tego ołówek malarski). Przyklejmy w tym miejscu taśmę malarską.

Pokój małego blogera

Krok 5.

Przygotujmy niewielkie kawałki taśmy, sznurek i ołówek. Rozciągnijmy sznurek pomiędzy przeciwległymi kątami kwadratu i przyklejmy go w rogach. Dzięki temu w łatwy sposób precyzyjnie ustalimy, w którym punkcie przebiega sam środek figury. Zaznaczmy go.

Pokój małego blogera

Krok 6.

W odmierzonym punkcie przyklejmy kraniec sznurka, a do jego drugiego końca przywiążmy ołówek. Długość sznurka dostosujmy do krawędzi kwadratu. Napnijmy sznurek i odrysujmy okrąg.

Pokój małego blogera

Krok 7.

Pora na farbę w odcieniu Dulux EasyCare niebiańska energia. Pomalujmy linię okręgu, wykorzystując do tego mały pędzel, następnie wałkiem zamalujmy środek koła.

Krok 8.

Teraz przenosimy się na kolejny odcinek ściany. Namalujmy drugi kwadrat, tuż obok, na podobnej wysokości. W jego środku stwórzmy zaś drugi kwadrat.

Pokój małego blogera

Krok 9.

Przygotujmy szablony malarskie, gwiazdki i serca. Przyklejmy je w wybranych miejscach na kwadracie i kole, czyli naszych ramkach. Uwiecznijmy kształty za pomocą żółtej farby. Pstryk, gotowe!

Zobacz inne pomysły na aranżację pokoju dziecka

Jak stworzyć pokój małego rajdowca

Stwórz pokój małego rajdowca

Wystarczy jeden wolny weekend i parę odcieni farby, aby Twoje dziecko poczuło się jak na najprawdziwszym torze wyścigowym.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.

Jeśli Twoje dziecko, interesuje się podróżami, stwórz mu pokój w kolorze zielonym stylizowanym na serce dżungli. Wiele odcieni zielonych farb znajdziesz w palecie Dulux EasyCare.

Pokój podróżnika, czyli witaj przygodo!

Marzenia dziecka to potężna siła, która kreuje nowe światy i ożywia postaci. Zamieńmy sypialnię małego podróżnika w pokój marzeń, pozwalając mu na egzotyczne wojaże – chociażby tylko w wyobraźni.

Radosny pokój akrobaty w kolorze biało czerwonym rozweseli każdego malucha. Stwórz swojemu dziecku beztroski pokój marzeń.

Pokój akrobaty, czyli w cyrkowym namiocie

Jeden fikołek, dwa obroty, kilka podskoków i na koniec żonglowanie. Owacje na stojąco! Spełnijmy marzenia dziecka, które naśladuje cyrkowe akrobacje. Sprawmy, aby jego sypialnia zamieniła się w beztroski pokój – kolorową, cyrkową arenę.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.