Trudność: 2/5

Czas: weekend

Kolory farb potrzebne do aranżacji:

Wyobraźnia nie ma granic. Tym bardziej wyobraźnia dziecka! Pozwólmy mu marzyć, wymyślać niestworzone historie, snuć opowieści i tworzyć nowe, fantazyjne światy wraz z bohaterami ukochanych książek. Pokój marzeń małego książkowego mola sprawi, że nieskrępowanie będzie on błądzić w chmurach, a jego ciekawość świata nigdy nie zostanie zaspokojona.

Sprawmy, by białe kartki dziecięcego pokoju zapełniły się opowieścią o bezkresnym niebie. Wystarczy kierować się poniższą instrukcją:

Pomaluj ściany na niebieski kolor Dulux EasyCare Niebiańska energia.

Beztroski pokój marzyciela

Krok 1.

Malujemy ściany na kolor Dulux EasyCare Niebiańska Energia.

Krok 2.

Kiedy farba przeschnie, narysujmy przybliżone zarysy chmur za pomocą kredy.

Białą farbą Dulux EasyCare Czar Alabastru, namaluj chmurę

Krok 4.

Sięgnijmy po dwie elastyczne opaski lub bandaże – posłużą nam jako bloczki do cieniowania chmur.

Krok 3.

Wypełnijmy kontury chmur farbą w odcieniu Czar Alabastru – nie bójmy się, że wyjdziemy poza krawędzie. Użyjmy małego pędzla.

Pocieniuj chmury kolorem Niewzruszona Szarość lub Odporny Popielaty Dulux EasyCare.

Krok 5.

Zanurzmy jedną opaskę w farbie Czar Alabastru – delikatnie przyciskajmy je do chmur, uzyskując miększe kontury.

Krok 6.

Drugą opaskę zanurzmy w farbie o odcieniu Niewzruszona Szarość lub Odporny Popielaty – zadbajmy o realizm, zaznaczając cienie.

Chcesz stworzyć pokój marzyciela dla swojego dziecka? Podpowiemy, jakie farby wybrać.

Tego potrzebujemy:

 • farba EasyCare Niebiańska Energia – tyle, ile wystarczy do pomalowania całego pokoju. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Czar Alabastru. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Niewzruszona Szarość. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Odporny Popielaty. Kup teraz>

 • 1 średni pędzel

 • 1 mały pędzel

 • 1 duży wałek

 • 2 elastyczne opaski / bandaże i / lub

 • 3 gąbki, np. samochodowe

 • kreda

 • folia zabezpieczająca

 • mała, składana drabina

Beztroskie dzieciństwo małego marzyciela

Poza czytaniem nie widzi bożego świata, wnika w świat lektury, myśli o dalszych przygodach bohaterów. Chwila nieuwagi i gotowe! Plama po kakao na ścianie, ślad po dżemie niosący wspomnienie ostatniej kolacji. W pokoju dla dziecka, szczególnie w przypadku mola książkowego, musimy zastosować specjalistyczne farby, dzięki którym zabrudzenia nie imają się ścian. Farby Dulux EasyCare tworzą szczelną, nieprzepuszczalną dla zabrudzeń powłokę – są plamoodporne i hydrofobowe. Pokój pomalowany EasyCare zawsze będzie wyglądał jak świeżo po remoncie. Co istotne, są one aż dziesięć razy bardziej odporne na szorowanie niż wymagają tego normy – możemy więc bez obaw zmywać z nich plamy.

Kolory dla dzieci to czynnik, który pobudza ich wyobraźnię. Sięgnijmy po błękity, a przed naszym maluchem otworzą się nowe, fantazyjne światy.

Dowiedz się więcej o Dulux EasyCare

Zobacz inne pomysły na aranżację pokoju dziecka

Dziewczęcy różowy na ścianach zachwyci nie jedną małą dziewczynkę. Stwórz różowy pokój wróżki z farbami Dulux EasyCare Czysty Róż.

Pokój wróżki pełen magii

Jeśli nasza pociecha kocha wszystko co magiczne, uwielbia czarować i snuć bajeczne historie, za pomocą tajemniczego zaklęcia przemieńmy jej sypialnię w beztroski pokój wróżki.

Jeśli Twoje dziecko, interesuje się podróżami, stwórz mu pokój w kolorze zielonym stylizowanym na serce dżungli. Wiele odcieni zielonych farb znajdziesz w palecie Dulux EasyCare.

Pokój podróżnika, czyli witaj przygodo!

Marzenia dziecka to potężna siła, która kreuje nowe światy i ożywia postaci. Zamieńmy sypialnię małego podróżnika w pokój marzeń, pozwalając mu na egzotyczne wojaże – chociażby tylko w wyobraźni.

Radosny pokój akrobaty w kolorze biało czerwonym rozweseli każdego malucha. Stwórz swojemu dziecku beztroski pokój marzeń.

Pokój akrobaty, czyli w cyrkowym namiocie

Jeden fikołek, dwa obroty, kilka podskoków i na koniec żonglowanie. Owacje na stojąco! Spełnijmy marzenia dziecka, które naśladuje cyrkowe akrobacje. Sprawmy, aby jego sypialnia zamieniła się w beztroski pokój – kolorową, cyrkową arenę.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.