Trudność: 2/5

Czas: Weekend

Kolory potrzebne do aranżacji pokoju:

Przygoda czeka na nas tuż za rogiem! Zieloność kryje w sobie tajemnicę i obietnicę – widmo niezwykłej wyprawy. Jeśli odpowiednio pomalujemy pokój dla dziecka, poczuje się w nim jak mały podróżnik, zdobywca i poszukiwacz białych plam na mapie. Wystarczy, że przekroczy próg pokoju marzeń, a znajdzie się w wiecznie zielonej dżungli, zamieszkałej przez dzikie zwierzęta i nieodkryte jeszcze plemiona.

Dzięki tej instrukcji dowiesz się, w jaki sposób zamienić pokój dziecka w krainę króla lub królowej dżungli:

Pomaluj ściany farbą Bezbłędny Błękit Dulux EasyCare

Beztroski pokój: mały podróżnik w dżungli

Krok 1.

Pomalujmy ściany farbą o wybranym, bazowym kolorze, jak np. Bezbłędny Błękit. Poczekajmy aż wyschnie.

Krok 2.

Wybierzmy i zaznaczmy trzy pionowe punkty po obu stronach ściany. Użyjmy kolorowej kredy.

Rozedrzyj arkusz papieru, aby uzyskać nieregularne linie i przyklej taśmą malarską do ściany.

Krok 3.

Odmierzmy trzy kawałki arkuszu papieru o długości ściany. Porwijmy je wzdłuż na pół, tworząc nieregularne linie.

Krok 4.

Przyklejmy jeden z arkuszy przy pierwszym, najwyższym znaku za pomocą taśmy malarskiej. Ustawmy go nierówną krawędzią ku dołowi.

Pomaluj fragment ściany kolorem Niezłe Ziółko z Dulux EasyCare oraz Zieleń pod Ochroną.

Krok 5.

Sięgnijmy po wałek i farbę w odcieniu Niezłe Ziółko – pomalujmy fragment ściany sięgający niewiele poniżej następnego, odznaczonego poziomu. Poczekajmy aż wyschnie.

Krok 6.

Następnie przyklejmy do ściany kolejny kawałek papieru o innej, nieregularnej linii. Fragment ściany malujemy teraz pośrednim odcieniem (np. Zieleń pod Ochroną). Powtarzamy czynność (tym razem możemy wybrać odcień Twardy Orzech).

Krok 7.

Do naszej dżungli wpuszczamy dzikie zwierzęta, jak słonie, papugi czy małpy – mogą to być pluszaki, zabawki lub naklejki.

Do pomalowania pokoju podróżnika dla swojego dziecka, będziesz potrzebować farb Dulux EasyCare o różnych odcieniach zieleni.

Tego potrzebujemy:

 • farba EasyCare Bezbłędny Błękit – tyle, ile wystarczy do pomalowania całego pokoju. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Niezłe Ziółko. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Twardy Orzech. Kup teraz>

 • 1 opakowanie farby EasyCare Zieleń pod Ochroną. Kup teraz>

 • 2 rolki taśmy malarskiej

 • 1 średni pędzel

 • 1 mały pędzel

 • 1 średni wałek

 • miarka

 • kolorowa kreda

 • nożyczki

 • ołówek

 • folia zabezpieczająca

 • mała, składana drabina

Beztroskie dzieciństwo: w dżungli wcale nie jest czysto!

Jeśli malucha pochłonęła pasja podróżnicza, pewnie codziennie odbywa małe i duże wojaże. Ot, takie chociażby do ogrodu czy na podwórko. Jesteśmy pewni, że w pokoju marzeń podróżnika roi się od kamieni, patyków i muszelek. Może też nas zaskoczyć żaba, która zadomowiła się pod łóżkiem! W takiej sytuacji nie trudno o plamy. Kluczowe są zatem nie tylko odpowiednie kolory dla dzieci, ale dedykowane tej przestrzeni farby. Sprawdzą się tu przede wszystkim preparaty plamoodporne – jak Dulux EasyCare – takie, z których wszelkie plamy zmyjemy wilgotną ściereczką. Są 10 razy bardziej odporne na szorowanie niż standardowe farby, a oprócz tego hydrofobowe. Pokój malucha będzie lśnił czystością, mimo tych wszystkich pamiątek z podróży.

Zachęcajmy dziecko, aby marzyło, odkrywało, bawiło się w odkrywcę. Beztroski pokój zdecydowanie mu w tym pomoże.

Dowiedz się więcej o Dulux EasyCare

Zobacz inne aranżacje pokoi dla dzieci

Dziewczęcy różowy na ścianach zachwyci nie jedną małą dziewczynkę. Stwórz różowy pokój wróżki z farbami Dulux EasyCare Czysty Róż.

Pokój wróżki pełen magii

Jeśli nasza pociecha kocha wszystko co magiczne, uwielbia czarować i snuć bajeczne historie, za pomocą tajemniczego zaklęcia przemieńmy jej sypialnię w beztroski pokój wróżki.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.

Radosny pokój akrobaty w kolorze biało czerwonym rozweseli każdego malucha. Stwórz swojemu dziecku beztroski pokój marzeń.

Pokój akrobaty, czyli w cyrkowym namiocie

Jeden fikołek, dwa obroty, kilka podskoków i na koniec żonglowanie. Owacje na stojąco! Spełnijmy marzenia dziecka, które naśladuje cyrkowe akrobacje. Sprawmy, aby jego sypialnia zamieniła się w beztroski pokój – kolorową, cyrkową arenę.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.