Kolory wykorzystane do aranżacji pokoju

Wiara w magię poszerza granice dziecięcej wyobraźni. Kiedy mała dziewczynka przebiera się za wróżkę, chwyta za różdżkę i rzuca zaklęcia, pokój wypełnia się magicznymi postaciami, a za rogiem czają się niesamowite przygody. Pozwólmy jej marzyć, bawić się w wymyślonym przez siebie uniwersum – stwórzmy jej pokój marzeń, w którym uwierzy, że wszystko jest możliwe oraz poczuje się bezpiecznie i pewnie.

Pokażemy Ci, jak krok po kroku pomalować pokój dla dziewczynki:

Pomaluj ściany na kolor Czysty Róż z Dulux EasyCare.

Stwórz pokój wróżki

Krok 1.

Na początku malujemy ściany na kolor Czysty Róż.

Krok 2.

Poczekajmy aż farba wyschnie. W tym czasie przygotujmy taśmę malarską oraz szablony gwiazdek (możemy je kupić w Castoramie lub pobrać w formacie PDF TUTAJ).

Krok 3.

Aby stworzyć gwiezdną aranżację, wybierzmy kilka punktów na ścianie – od 5 do 11, na różnych wysokościach. Zaznaczmy je ołówkiem malarskim – będą to środki naszych gwiazdek.

Za pomocą szablonów malarskich lub taśmy malarskiej narysuj gwiazdki i wypełnij je farbą Dulux EasyCare

Krok 4.

Przyłóżmy szablon do ściany i odrysujmy ołówkiem lub kredą kształt gwiazdki. Następnie taśmą malarską wyklejmy ten kształt po zewnętrznych stronach gwiazdek.

Krok 5.

Wypełnijmy gwiazdki farbą w kolorze Nieskazitelna Biel. Posłużmy się pędzlem lub małym wałkiem. Nałóżmy dwie warstwy farby.

Krok 6.

Po pomalowaniu drugiej warstwy oderwijmy taśmę malarską od gwiazdek. Poprawmy ewentualne ubytki.

Krok 7.

Abrakadabra – magiczny pokój wróżki gotowy!

Poznaj listę zakupów produktów, które ułatwią pomalowanie pokoju wróżki.

Tego potrzebujemy:

  • farba EasyCare Czysty Róż – tyle, ile wystarczy do pomalowania rozgwieżdżonej ściany. Kup teraz>

  • farba EasyCare Nieskazitelna Biel. Kup teraz>

  • 1 średni pędzel

  • 1 mały pędzel

  • 1 niewielki pędzelek do detali

  • 2 duże wałki

  • taśma malarska

  • szablony gwiazdek - POBIERZ

  • folia zabezpieczająca

  • mała, składana drabina

Czarowanie wymaga poświęceń. Przede wszystkim od rodzica! Przynoszone do domu gałązki, kamyki czy żaby (magiczne rytuały potrzebują odpowiedniej oprawy!) czy sporządzane w czterech ścianach tajemnicze mikstury sprawiają, że o wypadek i plamy nietrudno. Do pokoju marzeń małej wróżki wybierzmy więc farby plamoodporne, z których łatwością usuniemy wszelkie zabrudzenia. Kluczowa jest także odporność na szorowanie (farby EasyCare są 10 razy bardziej odporne niż wymagają tego normy!), ponadto stawiamy na powłoki hydrofobowe. Pokój pomalowany specjalnym preparatem zachowa świeżość przez lata.

Aby stworzyć niepowtarzalny pokój dla dziecka wystarczy odrobina czasu, inwencji oraz odpowiednie produkty. W magicznej przestrzeni dziecko poczuje się wyjątkowo.

Dowiedz się więcej o Dulux EasyCare

Zobacz inne pomysły na aranżację pokoju dziecka

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.

Jeśli Twoje dziecko, interesuje się podróżami, stwórz mu pokój w kolorze zielonym stylizowanym na serce dżungli. Wiele odcieni zielonych farb znajdziesz w palecie Dulux EasyCare.

Pokój podróżnika, czyli witaj przygodo!

Marzenia dziecka to potężna siła, która kreuje nowe światy i ożywia postaci. Zamieńmy sypialnię małego podróżnika w pokój marzeń, pozwalając mu na egzotyczne wojaże – chociażby tylko w wyobraźni.

Radosny pokój akrobaty w kolorze biało czerwonym rozweseli każdego malucha. Stwórz swojemu dziecku beztroski pokój marzeń.

Pokój akrobaty, czyli w cyrkowym namiocie

Jeden fikołek, dwa obroty, kilka podskoków i na koniec żonglowanie. Owacje na stojąco! Spełnijmy marzenia dziecka, które naśladuje cyrkowe akrobacje. Sprawmy, aby jego sypialnia zamieniła się w beztroski pokój – kolorową, cyrkową arenę.

Twoje dziecko jest aktywne sportowo? Pomaluj ściany farbą Dulux i stwórz mu prawdziwie sportową przestrzeń.

Pokój dla małego sportowca

Zadaniem rodzica jest wspieranie malucha w postanowieniach, pasjach i zainteresowaniach, nieważne, czy to muzyka klasyczna, czy piłka nożna. Zapewnijmy naszemu dziecku beztroskie dzieciństwo – stwórzmy mu pokój na miarę jego marzeń.

Błękitne kolory na ścianach z białymi chmurkami pobudzają wyobraźnię dziecka. Pozwól mu beztrosko marzyć.

Pokój dla marzyciela – z głową w chmurach

Mol książkowy żyje ponoć dwa razy. Przeżywa przygody bohaterów, podróżuje wraz z nimi, odkrywa tajemnicze krainy, marzy, marzy, marzy... Podpowiadamy, jak pomalować beztroski pokój małego marzyciela, aby stworzyć mu prywatną krainę wyobraźni.