„Podoba nam się pomysł udekorowania pokoju dziecięcego w stylu Dzikiego Zachodu, ale nie wiemy, od czego zacząć ani jak wybrać zestawienie kolorystyczne. Pomocy!”

Tradycyjne pokoje dziecięce są urocze, ale jeśli chcesz czegoś trochę innego, zastanów się nad wyborem unikatowego motywu.

Wybraliśmy motyw Dzikiego Zachodu, aby pokazać, co należy zrobić, ale równie dobrze można zrealizować własny pomysł, stosując te same podstawowe zasady.

Na co więc czekacie? Wiśta wio i do roboty! Tych pięć prostych czynności wystarczy, aby stworzyć zabawny, stylizowany pokój, idealny dla małego kowboja lub kowbojki:

1. Wybierz zestawienie kolorystyczne

Niezależnie na jaki motyw się zdecydujesz, musisz ocenić zestawienie kolorystyczne i zdecydować, jakie farby musisz kupić, aby osiągnąć pożądany wygląd.

Niezależnie na jaki motyw się zdecydujesz, musisz ocenić zestawienie kolorystyczne i zdecydować, jakie farby musisz kupić, aby osiągnąć pożądany wygląd.

Jeśli chcesz przywołać suchy, surowy krajobraz Dzikiego Zachodu, wybieraj ciepłe czerwienie i pomarańczowe akcenty kolorystyczne, które będą świetnie wyglądać na tle w piaskowym kolorze.

Górną połowę ścian warto pomalować w jaśniejszym odcieniu, przypominającym błękit nieba lub żółty zachód słońca, a dolną — w kolorze ziemistej terakoty. Najpierw użyj jaśniejszego koloru. Jeśli zachlapiesz ścianę farbą, będzie można ją łatwiej zakryć podczas malowania dolnej części.

Jeśli masz trudności z wyborem koloru, poeksperymentuj z różnymi odcieniami, korzystając z aplikacji Dulux Visualizer.

Które farby?

Naturalnie Odporny - Dulux EasyCare

Efektowny Brąz - Dulux EasyCare

Matowy Puder - Dulux EasyCare

Bezbłędny Błękit - Dulux EasyCare

2. Utwórz punkt centralny

Jeśli zdecydujesz się na motyw Dzikiego Zachodu, pomyśl o wznoszących się niczym wieże kaktusach, dzikich koniach, piórach, łukach i strzałach i daj się ponieść wyobraźni.

Po przygotowaniu tła należy namalować punkt centralny. Możesz wykorzystać mural ścienny, szablon lub kalkomanie w wybranym stylu. Jeśli zdecydujesz się na motyw Dzikiego Zachodu, pomyśl o wznoszących się niczym wieże kaktusach, dzikich koniach, piórach, łukach i strzałach i daj się ponieść wyobraźni. Szukaj online szablonów, które pobudzą Twoją kreatywność, i projektuj własne.

3. Przywołaj rustykalne skojarzenia dzięki odcieniom drewna

Aby uzyskać oryginalny styl Dzikiego Zachodu, zadbaj o to, aby meble wyglądały naturalnie i były w kolorze drewna.

Aby uzyskać oryginalny styl Dzikiego Zachodu, zadbaj o to, aby meble wyglądały naturalnie i były w kolorze drewna.

Aby wprowadzić więcej koloru, wybierz barwy z muralu ściennego, a następnie pomaluj nogi krzeseł i drzwi szafki w tym samym odcieniu, aby ujednolicić wygląd.

4. Dodaj akcesoria

Twoje dziecko będzie spędzać dużo czasu otulone w swoim łóżeczku, więc dobrze dobierz pościel i tkaniny.

Twoje dziecko będzie spędzać dużo czasu otulone w swoim łóżeczku, więc dobrze dobierz pościel i tkaniny.

Kolorowy, kraciasty koc lub indiański nadruk będą wprowadzać nastrój Dzikiego Zachodu, a jeśli masz ochotę na odrobinę rękodzieła, możesz samodzielnie uszyć pasujące poszewki na poduszki i proste zasłony.

5. Kilka ostatnich dodatków

Małe tipi to doskonały dodatek i będzie dla Twojego malucha czymś, na czym będzie można skupić się podczas zabaw na podłodze.

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, kilka ozdobnych elementów wystarczy, aby tematyczny pokój dziecięcy robił imponujące wrażenie. Doskonałym dodatkiem jest małe tipi, na którym Twój maluch będzie mógł się skupić podczas zabawy na podłodze.

Na głębokim fotelu połóż miękkie poduszki i narzuty w odcieniach pasujących do ścian. Gotowe!

Ważna porada

Spraw, aby mural lub szablon odcinały się od tła. W tym celu do ich namalowania użyj błyszczącej farby. Uzyskasz niesamowity kontrast, nawet jeśli kolory nie są jaskrawe, ponieważ mogłyby nadmiernie stymulować Twoje niemowlę.