3 pomysły na pomalowanie ścian, które zachwycą gości

„Nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła pomalować mój nowy dom energetycznymi kolorami, które są odzwierciedleniem mojej natury. Co jeszcze mogę zrobić, aby wystrój robił niezapomniane wrażenie?”

Niemal połowa uczestników naszego globalnego badania potwierdza, że pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o wystrój nowego domu. Energetyczne kolory to świetne rozwiązanie na podkreślenie indywidualnego charakteru naszego domu, ale może warto pójść jeszcze jeden krok dalej i stworzyć wystrój, który naprawdę będzie zapierał dech w piersiach?

Poprosiliśmy architekta wnętrz, Gabriela Hollanda, o przedstawienie kilku inspirujących efektów kolorystycznych, dzięki którym dom nabierze niezwykłego charakteru wyłącznie dzięki użyciu farby.

Piękne przejścia z jednego odcienia w drugi jako pomysł na pomalowanie ścian

Płynne przechodzenie z jednego odcienia w drugi tworzy subtelny i elegancki efekt, który szczególnie dobrze wygląda na ścianie dekoracyjnej. Jest to także świetne rozwiązanie, jeśli chcesz wprowadzić do aranżacji wnętrza kilka dodatkowych kolorów bez naruszania spójności.

Stanowi to także dobry sposób na stonowanie wyrazistego odcienia. Jeżeli urządzany pokój nie jest największych rozmiarów, a przy tym chcesz uniknąć efektu przytłoczenia,, to właśnie przejścia kolorystyczne pozwolą Ci wykorzystać efektowne kolory bez szkody dla aranżacji wnętrza.

Aby uzyskać najlepsze efekty, połącz świeże, wyraziste kolory z dużą liczbą kontrastujących elementów lub – jeśli szukasz bardziej wyrafinowanego stylu - wykorzystaj głębsze odcienie, które będą płynnie przechodzić w jaśniejsze.

Jakie farby wybrać? Imbirowa Herbata i Szafranowe Szaty lub Malinowa Granada i Lody Malaga.

Zobacz, jak krok po kroku zrobić naturalne przechodzenie kolorów, które nazywamy efektem ombre.

Pomysły na pomalowanie ścian - efektowne pasy

Zastanów się, jakiej grubości mają być poszczególne linie i wyjdź nieco poza strefę swojego komfortu oraz sięgnij po wyraziste kolory, takie jak ożywcze odcienie pomarańczy i purpury.

Pasy to pewny i sprawdzony sposób na szybki i spektakularny efekt dekoratorski w Twoim nowym domu. Zastanów się, jakiej grubości mają być poszczególne linie i wyjdź nieco poza strefę swojego komfortu, sięgając po wyraziste kolory - takie jak ożywcze odcienie pomarańczy i purpury. Zestaw je z neutralnym tłem, przez co uwydatnisz ich siłę oddziaływania. Zastanawiając się nad tym, jak namalować pasy na ścianie, weź pod uwagę ich wpływ na postrzeganie przez nas przestrzeni:

-Pionowe pasy tworzą złudzenie wyższego sufitu, więc świetnie spisują się w niskich pomieszczeniach. -Poziome pasy tworzą wrażenie większej przestrzeni i są powszechnie uznawane za bardziej radosne.

Jakich farb użyć? Wykorzystaj farby z mieszalnika Dulux Diamond lub Dulux Fusion: F1.34.58, P7.08.76 i E1.15.37.

Trzeci pomysł na pomalowanie ścian - atrakcyjny wzór

Jeśli jesteś w prawdziwie radosnym nastroju, wzory rombu lub kolorowe kropki na ścianie to znakomity sposób na tchnięcie designerskiej stylistyki do urządzanego pokoju.

Jeśli jesteś w prawdziwie radosnym nastroju, namalowane za pomocą szablonów malarskich wzory rombu lub kolorowe kropki na ścianie to znakomity sposób na tchnięcie designerskiej stylistyki do urządzanego pokoju.

Zasada „mniej znaczy więcej” doskonale pasuje do tego efektu, a więc ogranicz się z nim do ściany dekoracyjnej albo nawet niewielkiej przestrzeni, aby nabrał wyrazu artystycznej dekoracji. Jeżeli to możliwe – zestaw dekorację geometryczną z neutralnym tłem – pozwoli to skupić uwagę gości na szczególnie interesujących elementach, a przy tym pozwoli Ci na wprowadzenie do pomieszczenia dodatkowych, efektownych dekoracji bez tworzenia wrażenia przesytu lub chaosu.

Jakich farb użyć? Beżowy Pled i Aromatyczny Kardamon.

Sprawdź, jak krok po kroku namalować geometryczny wzór rombów na ścianie. Sprawdź>

Złota myśl

Naprzemienne namalowanie pasów farbą matową i z połyskiem to elegancki sposób na dodanie głębi do malowanego pokoju.