Wybierz spójną paletę kolorów

Stwórz klimat swobodnej jadalni na dzień i elegancji na wieczór.

Jeśli w Twojej jadalni odbywa się tyle samo wystawnych kolacji, ile posiłków dla najbliższych, ważne jest, aby wybrana kompozycja kolorów dobrze pasowała zarówno do zwykłego zasiadania do stołu, jak i bardziej eleganckich kolacji. Warto spróbować zestawić ze sobą neutralne odcienie z jednym jaskrawym kolorem, np. ścianę dekoracyjną w różu lub wyrazisty dodatek, typu dywan lub jakieś dzieło sztuki. Dzięki temu uzyskasz zarówno poczucie swobody w ciągu dnia i przykuwające oko tło dla wykwintnego przyjęcia. Odpowiednie odcienie uzyskasz dzięki farbie Dulux Fusion Matt i kolorom z mieszalnika.

Nie bój się zmian

Elastyczność to klucz do urządzenia jadalni, która ma dobrze funkcjonować przy wszystkich okazjach. Dzienną jadalnię upiększ akcesoriami, które można z łatwością szybko zabrać do przechowania, np. jasny obrus we wzory, wolno stojąca tablica i różne pojemniki. Wieczorem po prostu spakuj te przedmioty i zastąp je bardziej „dorosłymi” dodatkami, np. szkłem, świeczkami i bukietem świeżych kwiatów.

Nowy wystrój domu wcale nie musi wiązać się z wielkim nakładem pracy i finansów, jeśli umiejętnie wykorzystasz to, co już masz pod ręką.

Kolory na zdjęciu