Przestrzeń, w której zasypiamy i w której się budzimy, powinna nastrajać nas pozytywnie. Dawać energię tym, którzy mają jej jak na lekarstwo lub delikatnie uspokajać i tonować osoby o skołatanych nerwach. Bardzo wiele zależy od zastosowanej we wnętrzu kolorystyki. Dzięki odpowiedniej kombinacji barw możemy uzyskać konkretny, pożądany efekt, a przemyślana, zręcznie skomponowana aranżacja będzie wpływać na nas zbawiennie. Tłumaczymy, jakie kolory do sypialni to dobry wybór.

Jaki kolor do sypialni? Idźmy w niebieski!

Główna zasada brzmi: subtelne błękity, lekkie zielenie, delikatne pochodne bieli zdziałać mogą cuda. I trudno się z nią nie zgodzić. Jednak w naszym podejściu do kolorów do sypialni nie musimy być aż tak ortodoksyjni – pozwólmy sobie choć na niewielkie odstępstwa. Nie rezygnujmy całkowicie z niebieskich tonacji, jednak zamiast błękitów pójdźmy w stronę ciemniejszych odcieni niebieskiego. Szary Denim w połączeniu ze Skandynawską Prostotą pomoże nam w zaprojektowaniu eleganckiego, gustownego, a przy tym komfortowego wnętrza, w którym tak prozaiczna czynność, jaką jest odpoczywanie, wkroczy na wyższy, zupełnie inny poziom.

Kolory do sypialni – klasyczne podejście, czyli biel

Kolory di sypialni

Jeśli biel, to może jej przybrudzone, mniej oczywiste tony, np. wpadające w szarość? Odcienie Białe Żagle czy Białe Noce z palety Kolory Świata Dulux są bardzo wdzięczne do aranżowania – doskonale komponują się z dodatkami w ożywczych, intensywniejszych barwach, jednak nie doprowadzają do powstania zbyt dużych kontrastów. Wystrój przyciąga więc uwagę, ale jednocześnie jest dość stonowany. Perfekcyjnie sprawdzą się tu detale utrzymane w kolorze błękitu, np. wezgłowie łóżka czy poduszki. Oprócz tego także czarno-białe fotografie, grafiki, bukiety kwiatów. Potrzeba naprawdę niewiele, aby stworzyć bardzo prostą, a przy tym absolutnie genialną aranżację.

Ciepło, cieplej, czyli słoneczno-żółte kolory do sypialni

Kolory do sypialni

Jaki kolor do sypialni? Do bieli, błękitów, szarości i polecanych przez projektantów zieleni dołączają soczyste odcienie koloru żółtego. Dajmy się zaskoczyć jego miękkim, słonecznym tonacjom, które wprowadzą do wnętrza sielski charakter i wakacyjną atmosferę. Skomponujmy dwa ciepłe odcienie, np. Słoneczny Patrol i Dojrzewającego Banana, dzięki którym zrównoważymy wystrój, nadamy mu pewien motyw przewodni i stworzymy punkt wyjścia dla kolejnych kolorystycznych decyzji.

Odważne kolory ścian do sypialni

Kolory do sypialni

Jeśli to, co najbardziej cenimy we wnętrzach, to aranżacyjna odwaga, postawmy na element zaskoczenia i oprzyjmy wystrój o barwy, które za próg sypialni zapuszczają się raczej rzadko. Podobnie jak granat, szczególnie w towarzystwie złotych dodatków, zachwycą nas głębokie, malinowe tony. Dzięki mocnym, a przy tym soczystym i rześkim odcieniom różowego stworzymy sypialnię w niebanalnym klimacie, nieco ekstrawagancką i nietuzinkową. Kolor Malinowej Granady stanie się doskonałym tłem dla wyrazistych detali.

Nie ma jednej, uniwersalnej recepty na wnętrze ani jednego słusznego sposobu na zaplanowanie kolorystyki sypialni. Powinniśmy wsłuchać się w siebie i zaufać swojej intuicji. To najlepszy doradca.