Oddalone od pozostałych pomieszczeń poddasze to miejsce wręcz stworzone na zaplanowanie łazienki. Będzie tu cicho i kameralnie, nie dosięgną nas odgłosy życia toczącego się na parterze, a błogiego relaksu w wannie nie zakłóci dzwonek telefonu. Skosy w łazience dodatkowo nadadzą jej intymnego, romantycznego charakteru, dyskretnie domkną przestrzeń i staną się jej doskonałą oprawą.

Aranżacja łazienki ze skosami – maluj z pomysłem!

Łazienka ze skosami - aranżacja

Aranżacja łazienki ze skosami stanowi mniejsze wyzwanie niż kuchni czy sypialni. Wbrew pozorom zaprojektowanie salonu kąpielowego na poddaszu to rozwiązanie bardzo racjonalne z punktu widzenia rozsądnego wykorzystania przestrzeni. Nawet jeśli miejsca jest tu jak na lekarstwo, wystarczy posiłkować się odpowiednimi kolorami, aby wizualnie poszerzyć lub podwyższyć pomieszczenie.

Nietypowe ściany na poddaszu, kąty i załamania – taka architektura wnętrza wręcz zachęca do zabawy kolorami! Z drugiej strony musimy pamiętać o kilku obowiązujących regułach związanych ze specyfiką łazienek ze skosami. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na warunki oświetleniowe panujące w pomieszczeniu i to do nich dostosujmy paletę barw. Jeśli z łazienki ze skosami korzystamy raczej przy sztucznym oświetleniu, sięgnijmy po ciepłe tonacje, dzięki którym pomieszczenie zyska na przytulności. Jeżeli dostęp naturalnego światła do wnętrza nie jest aż tak ograniczony, egzamin zdadzą z kolei zimne odcienie. Z kategorii ciepłych warto wymienić m.in. tonacje żółte i pomarańczowe, jak Złota Świątynia czy Miodowe Smaki z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka, oraz odcienie beżowe i piaskowe, np. Pustynny Szlak. Z zimnych zaś chociażby piękne szarości, jak Skandynawska Prostota, oraz błękity (np. odcień Błękitne Jezioro).

Jasne, rozmyte tonacje pozwolą na optyczne powiększenie małego pomieszczenia, w dużych z kolei zniwelują wszelkie cienie i pomogą w oswojeniu zakamarków. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy rezygnować z ciemniejszych barw. Nasycone kolory (jak Szlachetna Purpura, Serce Tybetu czy Turkusowy Archipelag) uatrakcyjnią aranżację, staną się przykuwającym wzrok detalem, a poza tym umożliwią wizualne wydzielenie danych stref.

Łazienka ze skosami – co oprócz kolorów?

Łazienka ze skosami - aranżacja

Jeśli tylko wysokość ścianki na to pozwoli, pod skos z łatwością wsuniemy wannę. W innej sytuacji możemy ulokować ją w centralnej części pomieszczenia. W skosy w łazience znakomicie wpisze się również sporych rozmiarów kabinach typu walk-in, czyli zaprojektowana wprost na posadzce, bez brodzika.

Przestrzeń pod skosami z powodzeniem zagospodarujemy za pomocą wykonanych na zamówienie szafek. Z uwagi na ograniczenia przestrzeni w łazience pod skosami sprawdzą się m.in. otwarte półki. Wystarczy ustawić na nich drewniane pudła lub wiklinowe koszyczki, aby uzyskać sprytny i bardzo stylowy system przechowywania kosmetyków, środków czystości czy ręczników.

Poddasze to przestrzeń, która z łatwością podda się naszym aranżacyjnym wysiłkom. Tym bardziej, jeśli planujemy urządzić tu łazienkę! Skosy perfekcyjnie domkną aranżację i staną się pięknym tłem dla długich, błogich kąpieli.