ypialnia to nasze prywatne sanktuarium, enklawa, intymne, odizolowane od pozostałych pomieszczeń pomieszczenie. Jak je urządzić, aby była jednocześnie komfortowa, wygodna, jak i stylowa? Modna sypialnia 2017 lubi zdecydowane akcenty kolorystyczne, przyciągające wzrok na tle pochodnych bieli, błękitu lub szarości.

Baw się kolorem!

Modna sypialnia 2017

Do stonowanych, często laboratoryjnych, nieco surowych sypialni wkracza kolor. To najbardziej wyrazisty, zauważalny już od samego progu, trend roku 2017. Choć konwencja skandynawska wciąż nie traci na popularności, czujemy potrzebę przełamania jednolitości, monotonii i tego swego rodzaju kolorystycznego wycofania. Nadal możemy bazować na jednej, spokojnej i wyważonej barwie, jednak uzupełniamy ją o ciekawy, przykuwający uwagę akcent. Jak uzyskać taki efekt? Na poziomie jednej ściany w sypialni możemy zestawić ze sobą dwie barwy, a nawet dwa skrajne odcienie tego samego koloru. Ciemna szarość (z delikatnymi brązowymi refleksami) będzie perfekcyjnie komponować się z szarością subtelną, ulotną, wpadającą w ciepłe tony. Łącząc ze sobą oba odcienie czy kolory, postawmy na element zaskoczenia: na linii połączenia zastosujmy zupełnie inną barwę, jak np. intensywną, miedzianą żółć czy cukierkowy róż. Dzięki temu wyciągniemy z sąsiednich kolorów nowe, tajemnicze refleksy.

Modna sypialnia 2017: efekt rozmycia

Modna sypialnia 2017

Urządzając modną sypialnię 2017, niebanalny akcent kolorystyczny możemy wprowadzić również na jednej, wyeksponowanej ścianie, chociażby za zagłówkiem łóżka. Jeśli pomieszczenie pomalowaliśmy na pochodną bieli, któryś z jej przybrudzonych odcieni, wkomponujmy w nią róż. Zamiast jednak pokrywać powierzchnię jednym odcieniem, zdecydujmy się na subtelne przechodzenie koloru z mocniejszych po coraz delikatniejsze tony. Efekt rozmycia będzie prezentował się niecodziennie.

Modna sypialnia 2017

Kolorystyczne eksperymenty i łączenie barw? Jak najbardziej! Projektanci przygotowali jednak również coś dla zwolenników klasyki, którzy miast zestawiać ze sobą kolory, wolą ograniczyć się do jednej tonacji. Taką bazową barwą może stanowić Szary Denim. Zawiera w sobie zarówno szare, jak i błękitne refleksy, dzięki czemu perfekcyjnie nadaje się do sypialni – przestrzeni przeznaczonej na relaks, odpoczynek, sen. Błękit ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, uspokaja nas, pomaga w wyrównaniu oddechu, obniża ciśnienie. Szarość to zaś kolor niosący ukojenie, pozwalający się skupić. Szary Denim to ponadto kolor elegancki, wyważony, ale chętnie wchodzący w zestawienia z innymi barwami – z zieleniami, czerwieniami czy żółciami. Innymi słowy to modna sypialnia 2017 w pełnej krasie.

Modne sypialnie 2017: może nowy styl boho?

Modna sypialnia 2017

Oczywiście, w 2017 r. skupimy się nie tylko na danych barwach i ich odcieniach, ale i na konkretnych trendach. Jedną z najbardziej wyrazistych konwencji jest Powrót Boho. Boho w swojej naturze jest nieco nieujarzmione, dzikie, chaotycznie kolorowe, bałaganiarskie. W swojej najnowszej odsłonie zyskuje jednak trochę ogłady, staje się bardziej miejskie, eleganckie. Nowy styl boho wyraża się tęsknotą za bliskością natury. Przeważają tu zatem naturalne barwy: błękit zachmurzonego nieba, różnorakie odcienie zieleni (od głębokiego, butelkowego po subtelny, rozmyty), czasami ziemiste brązy. W dziedzinie mebli i dodatków również widzimy odwołania do natury – drewniany stolik, lniana kapa, wełniany koc, a przede wszystkim zielone, doniczkowe rośliny.

Modna sypialnia 2017? Do wyboru mamy zaskakująco wiele trendów i konwencji. Zdecydowanie wybierzemy coś dla siebie, niezależnie od kolorystycznych preferencji.