Nowoczesna biała kuchnia z ciepłymi akcentami. Najpiękniejsze aranżacje

Biała, minimalistyczna kuchnia jest niewątpliwie piękna i elegancka. Radzimy, jak ją optycznie ocieplić i sprawić, że stanie się jeszcze bardziej przytulna.

Biały pasuje do każdej łazienki

Nowoczesna biała kuchnia jest tym, co od lat pobudza naszą wyobraźnię. Biały kolor ścian jest uniwersalny, do wszystkiego pasuje, z wszystkim wchodzi w dialog i tworzy zgrabne kompozycje – biel to królowa kolorów! Jasne barwy i dodatkowo odbijające światło wykończenia to remedium na niewielkie wnętrze, a jednocześnie doskonały sposób na oswojenie większej przestrzeni. Z drugiej strony biel może wychładzać pomieszczenie, sprawiać, że będzie ono surowe w odbiorze, wręcz nieprzyjazne. Z jakimi kolorami zestawiać białe ściany (najlepiej pomalowane Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka), aby uzyskać fenomenalny efekt: wnętrza ciepłego, przytulnego, nietuzinkowego? Podpowiadamy!

Minimalizm jest zawsze w cenie. Zamiast dokupować kolejne przedmioty, rezygnujemy z tych, które już mamy, zamiast stawiać na mnogość kolorów, ograniczamy je. W jaki sposób możemy zatem ocieplić minimalistyczną, nowoczesną białą kuchnię? Sięgnijmy po kontrasty lub subtelnie przełammy biel szarością (biało-szara kuchnia to jeden z ostatnich hitów!).

Nowoczesna biała kuchnia: najpiękniejsze aranżacje

Kontrastowy kolor ociepli wnętrze, skupi na sobie całą naszą uwagę
Bia,la kuchnia z żółtym akcentem

Po pierwsze, postaw na kolor! Biel jest bardzo demokratyczna i pozwala dochodzić do głosu innym barwom. Kontrastowy kolor ociepli wnętrze, skupi na sobie całą naszą uwagę, podyktuje aranżacji reguły. Tym bardziej, jeśli zdecydujemy się na słoneczne, pozytywne odcienie, jak Złota Świątynia. Zestawmy je ponadto z innymi ciekawymi akcentami kolorystycznymi, w kolor wkomponujmy różnokolorowe akcesoria kuchenne, miseczki, szklanki itd.

Biel to nasz priorytet i nie chcemy zaburzać uzyskanej harmonii intensywnymi barwami? Najprostszą receptą będzie drewno!
Biała surowa kuchnia

Biel to nasz priorytet i nie chcemy zaburzać uzyskanej harmonii intensywnymi barwami? Najprostszą receptą będzie drewno! Biała kuchnia sprawi wrażenie przytulniejszej, jeśli uzupełnimy ją o (ciepłe z natury) drewniane akcenty. Postępujmy ostrożnie, nie przesadzajmy, białe fronty szafek i ściany pociągnięte białą farbą zestawmy z drewnianymi krzesłami, stołkami lub hokerami.

Białe fronty szafek wejdą w dialog z mocnym kolorem, chociażby Turkusowym Archipelagiem.
Kuchnia z turkusem

To, do czego dążymy, to zachwycająca biała kuchnia. Aranżacje, dzięki którym uzyskamy taki efekt mogą być przeróżne. Czasami do tematu warto podejść nieco bardziej przewrotnie. Świetnym pomysłem będzie zachowanie bieli na frontach mebli, szafkach, sprzętach, ale zrezygnowanie z niej w przypadku ścian. Tak! Nowoczesna biała kuchnia wcale nie musi być biała. Biel z powodzeniem zestawimy chociażby z turkusem.

Biało-szara kuchnia zachwyci oryginalnością

Biały pokocha towarzystwo innego koloru. Jeśli nie lubisz kontrastów, wybierz lekką, delikatną szarość, jak np. Szare Płótno.
Biała rustykalna kuchnia

Po czwarte, jeśli obawiamy się, że biel będzie zbyt dominująca i zawłaszczy sobie aranżację, chcielibyśmy jednak utrzymać nieskazitelność i prostotę wnętrza, sięgnijmy po szarości. Biało-szara kuchnia robi prawdziwą karierę w designerskich magazynach i w zestawieniach na Pintereście. Kolor szary znakomicie uzupełnia biel, sprawiając, że całość prezentuje się lekko i nietuzinkowo. Jak uzyskać takie efekt? Wystarczy pomalować na szaro jedną ze ścian lub jej fragment (chociażby przy blacie) bądź jeden z kluczowych elementów we wnętrzu, jak drzwi. Biało-szara kuchnia stawia przed nami bardzo szerokie możliwości aranżacyjne. Możemy ograniczyć się do tych dwóch kolorów lub stworzyć kompozycję z kolejnymi.

Marzeniem niejednego z nas jest biała kuchnia. Aranżacje, możliwe połączenia kolorystyczne, sugerowane zestawienia – na szczęście nie musimy ich liczyć na palcach jednej ręki. Jest ich bardzo, bardzo dużo.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...