„Niedawno przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania. Jak mogę zaangażować dzieci w proces urządzania ich nowej sypialni, aby ich pomoc miała praktyczny wymiar, ale i było przy tym także dużo dobrej zabawy?”

Z naszej globalnej ankiety wynika, że niemalże połowa rodziców pozwala dzieciom wybrać kolor do ich sypialni. Zdaniem psycholog dziecięcej, Lynette Fry, to świetny pomysł, szczególnie, kiedy urządzanie pokoju ma związek z przeprowadzką do nowego miejsca.

„Umożliwienie dzieciom wyboru własnych kolorów pozwoli im poczuć się właścicielami ich nowego pokoju”, stwierdza. „Dzięki temu będą mieli poczucie przynależności do tego miejsca i bliskiego związku emocjonalnego z nim”.

Jeśli szukasz sposobu na jeszcze większą przyjemność z uczestnictwa w całym procesie, pokaż dzieciom różne alternatywy. Dzieciaki uwielbiają technologię, dlatego też aplikacja Dulux Visualizer będzie świetnym rozwiązaniem, aby pokazać Twoim pociechom, jak ich pokój będzie wyglądał po malowaniu.

Jak korzystać z aplikacji Dulux Visualizer?

Zaangażuj dzieci w proces urządzania ich nowej sypialni, dzięki czemu po przeprowadzce poczują się bardziej u siebie.

Aplikacja Dulux Visualizer pozwala na natychmiastowe, realistyczne przedstawienie wyglądu pokoju po malowaniu. A do tego jest naprawdę łatwa i fajna w użyciu.

Zobacz, jakie to łatwe:

  1. Otwórz aplikację na tablecie lub smartfonie
  2. Popatrz na ścianę przeznaczoną do malowania przez ekran urządzenia
  3. Wybierz kolor z palety barw Dulux
  4. Stuknij w ekran, aby kolor pojawił się na zdjęciu ściany

Obsługa jest tak łatwa, że dzieci nie będą miały najmniejszych problemów z samodzielnym przeglądaniem kolorów. Tak naprawdę to może się okazać, że po chwili użytkowania, to właśnie one będą w stanie nauczyć Cię kilku trików. W aplikacji możesz testować kolory z palety Dulux Easy Care - przygotowanej specjalnie z myślą o dzieciach.

Jeśli wybrany kolor nie przypadnie im do gustu, wystarczy wybrać kolejny, aż wreszcie znajdą taki, który będzie idealnie pasował do urządzanego pokoju. Oczywiście jako rodzic będziesz miała ostatnie słowo, czy odcień rzeczywiście dobrze wkomponuje się w wystrój nowego pokoju!

Złota myśl

Aplikacja Dulux Visualizer to fajne i praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu dzieci mogą wybrać własną kolorystykę swojej nowej sypialni po przeprowadzce.

Jeśli nadal martwisz się, jak dzieci poradzą sobie z przeprowadzką do nowego pokoju, pomóż im wybrać odcień podobny do kolorów znanych z ich ulubionych bajek lub kojarzonych z ulubionymi bohaterami książkowymi, aby nadać ich sypialni jeszcze bardziej indywidualnego rysu.

Zapoznaj się również z gotowymi aranżacjami pokojów dla dzieci, przygotowanymi przez ekspertów Dulux. Sprawdź>