Styl rustykalny pełnymi garściami czerpie ze stylistyki wiejskiej. Stawiamy na naturalność i prostotę wykorzystanych kolorów, materiałów i faktur – mają nas uspokajać, koić, sprawiać, że będziemy czuć się bezpiecznie. Rustykalność to inaczej przytulność, ciepło, domowość – nawet jeśli operujemy chłodniejszymi barwami. Chłodniejsze tonacje sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, jednak w sypialni nabiorą najgłębszego wyrazu. Jak pomalować sypialnię we wnętrzu rustykalnym?

Wyjątkowa sypialnia w stylu rustykalnym

Rustykalna sypialnia może się zaś stać ukoronowaniem wnętrza o takiej tematyce.

Rustykalna sypialnia może się zaś stać ukoronowaniem wnętrza o takiej tematyce. Kluczowe jest tu odpowiednie zaplanowanie kolorów i materiałów. W aranżacji rustykalnej swoje miejsce znajdą materiały pochodzące z natury, jak drewno czy kamień. Wynika to z ich naturalnych właściwości. Drewno i kamień starzeją się, zmieniają odcienie, nabierając swoistego charakteru. Szlachetnieję i pięknieją. Postarzone, naturalne powierzchnie znakomicie podkreślą klimat aranżacji.

Jak pomalować sypialnię na chłodne kolory?

Sypialnia wykończona drewnem? Nie bójmy się sięgnąć po wałek i farbę!

Sypialnia w stylu rustykalnym może wyrażać siebie poprzez przeróżne kolory. Dobrym rozwiązaniem są z pewnością biele. Biel doskonale komponuje się z pozostałymi barwami, daje przemówić dodatkom, współgra z sielankowością, nadaje wnętrzu nieco surowego, swojskiego charakteru. Możemy ograniczyć się do klasycznego odcienia lub skupić się na pochodnych bieli, nieco przełamując aranżację.

Pożądanym uzupełnieniem rustykalnej sypialni będzie ściana wykończona drewnianymi deskami. Ją również możemy pomalować na biało, sprawiając, że całość nabierze nowego wyrazu.

Sypialnia rustykalna: chłodno i pięknie

Emalia do drewna, Dulux Rapidry Białe wino

To, czego potrzebujemy, to kolorystycznie spokojna, wyciszona sypialnia. Inspiracje, które czerpiemy z katalogów i realizacji projektantów, podpowiadają nam, aby skupiać się na chłodnych kolorach – podkreślą one atmosferę rustykalnej sypialni. Dobrym pomysłem jest połączenie chłodnego odcienia z ciepłem materiału. Jak to uzyskać w praktyce? Wystarczy, że chłodną farbą (wybierzmy np. jeden z linii Kreta Kolory Świata) pociągniemy cegłę – dzięki temu odświeżymy wnętrze i nadamy mu unikatowego wyrazu.

Sypialnia w stylu rustykalnym nie uznaje jednego sposobu na aranżację. Możemy sięgać po przeróżne środki wyrazu, wypracowując złoty środek i indywidualizując wnętrze. Mimo iż większość rustykalnych aranżacji operuje ciepłymi barwami, warto sięgnąć po chłodne odcienie. Dzięki temu w sypialni wypoczniemy jak nigdy dotąd.