Przedpokój to przestrzeń trudna do zrealizowania. Łączy świat zewnętrzny z wnętrzem domu lub mieszkania, konfrontuje i rozgranicza, buduje pierwsze wrażenie i informuje o tym, co nas czeka w kolejnych pomieszczeniach i za kolejnymi progami. Wskutek tego musi z powodzeniem pełnić kilka funkcji. Myśląc o funkcjonalności przedpokoju, nie zapominajmy o jego estetyce.

Pomysł na przedpokój

Co na ściany w przedpokoju? Zieleń, zieleń i jeszcze raz zieleń. Zielony przedpokój to świetne rozwiązanie. Do tematu podejdźmy przewrotnie, połączmy nasyconą zieleń farby i efektowne rośliny doniczkach. Aby ściany przemówiły zielenią, wybieramy intensywne, wyraziste odcienie (może to być Zielona Wyspa zestawiona z mocniejszym kolorem z mieszalnika). Nie musimy poprzestawać na jednej barwie, połączmy przynajmniej dwie, tworząc efektowną, zieloną kompozycję. Na ścianie powieśmy zaś niewielkie, drewniane podpórki (koniecznie pomalujmy je na kolory ścian), a na nich ustawmy małe doniczki z zielonymi roślinami. Taki sposób na kwiaty w przedpokoju? Zaskakująco proste, zaskakująco urocze!

Zielona ściana i zawieszone na niej doniczki to doskonały pomysł na przedpokój.

Ściana pełna zieleni - dlaczego nie?

Przedpokój to nośnik informacji. Zielony przedpokój powie o nas sporo – i na szczęście zdradzi tylko pozytywne dane. Jeśli potrafimy zadbać o rośliny, z pewnością pielęgnujemy też relacje. Poza tym można nam zaufać, powierzyć tajemnicę – wysłuchamy i pocieszymy. Chyba już nie musimy zastanawiać się, co na ściany w przedpokoju! Możemy pomalować je na subtelny zielony odcień (np. Pąki akacji), a kompozycję i efekt „wow” oprzeć na stojącej półce wypełnionej doniczkami z paprotkami, kaktusami i pnączami.

Zielony przedpokój pełen kwiatów

Kochamy zieleń, górskie wspinaczki, wizyty w ogrodzie botanicznym? Zielona ściana w przedpokoju jest zdecydowanie dla nas

Doskonałym pomysłem na przedpokój jest zastawienie go całego w kwiatach! Z drugiej strony możemy postawić na minimalizm i roślinne kompozycje zastąpić jednym, ale przykuwającym uwagę, reprezentantem świata flory, np. ozdobny drzewkiem w blaszanym wiadrze. Zieleń również możemy potraktować dość symbolicznie, zestawiając ją z innymi barwami i tworząc przemyślaną kompozycję kolorystyczną.

Kochamy zieleń, górskie wspinaczki, wizyty w ogrodzie botanicznym? Zielona ściana w przedpokoju jest zdecydowanie dla nas! Dzięki niej nadamy ton wnętrzu i w nietypowy sposób przywitamy gości.