Wyraziste, żywe kolory

Duże okna, naturalne drewniane dekoracje są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego

Współczesny styl skandynawski stanowi połączenie modnych mebli z jasnego drewna z paletą neutralnych kolorów, tworząc poczucie przestrzeni i spokoju. Mówiąc o kolorach, mamy na myśli wyraziste i żywe barwy, takie jak jasne odcienie zieleni i niebieskiego, złamaną biel i tony naturalnego, jasnego drewna, np. jesionu, buku i białej sosny.

Odcienie koloru morskiego użyte w tym planie otwartym tworzą wrażenie wyciszenia i wyrafinowania, ale także stanowią odzwierciedlenie spokoju skandynawskiego krajobrazu.

Kontrast z użyciem dopasowanych kolorystycznie barw

Szukając bezpretensjonalnego zestawienia kolorystycznego, warto sięgnąć po dwa kontrastujące odcienie, np. morski o średnim natężeniu na ściany i ciemniejszy na elementy wykończenia. Kolory te mogą następnie znaleźć odbicie w akcesoriach na całej przestrzeni, aby nadać pokojowi spójnego wyrazu.

Naturalne materiały akcesoriów

Jasne ściany i podłogi w surowym stylu świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Fundamentem skandynawskiego stylu jest drewno we wszystkich swoich postaciach. Całość wyrazu dopełnij nowoczesnymi skandynawskimi meblami z jasnego drewna, np. brzozy, z prostymi, minimalistycznymi liniami.

Aby uzyskać wrażenie ciepła i podkreślić wyciszony nastrój pomieszczenia, dodaj kilka teksturowanych akcesoriów, np. rzeźbiony świecznik i wyroby ceramiczne utrzymane w ziemistych tonach.

Kolory na zdjęciu