Inspirowany naturą

Skandynawska prostota wywodzi się ze świata przyrody. Inspirowana barwami surowej skandynawskiej natury, czerpie z jej lokalnych zasobów. Aby zrozumieć styl skandynawski warto przestudiować zdjęcia skandynawskich pejzaży. Odkryjemy wtedy, że Morze Północne to ocean odcieni szarości, a Białe Noce nie są do końca białe - tak jak znaleziony Okruch Lodu na bezkresnym zamarzniętym pustkowiu. Po tej podróży przez skandynawskie krajobrazy zapragniemy wskoczyć w Śnieżny Zaprzęg i sprawdzić jak działa Fińska Sauna oraz…przeprowadzić remont tak aby w naszym domu mieć kawałek tego prostego, doskonałego świata jakim jest styl skandynawski.

Skandynawia – inspiracja naturą

Prosty i funkcjonalny

Skandynawski design to prostota ale i funkcjonalność. Proste naturalne tworzywa są tak samo charakterystyczne jak stonowane kolory, szeroka paleta szarości i złamanych bieli (off – whity). Ich wyważone zestawianie i łączenie z innymi kolorami to znak rozpoznawczy skandynawskiego stylu. Meble i inne przedmioty użytku codziennego – minimalistyczne w formie są doskonale funkcjonalne i jednocześnie eleganckie. Skandynawscy designerzy są ikonami dla kolejnych pokoleń projektantów na całym świecie. Sztuka prostoty jest najtrudniejsza. W czasach gdy otacza nas nieustanny hałas i chaos potrzebujemy miejsc gdzie możemy się wyciszyć i oczyścić z miejskiego zgiełku. Taki komfort zapewni nam skandynawski design.

Skandynawski wystrój wnętrz, to przede wszystkim smukłe linie, stonowane kolory i subtelna elegancja. Ten bezpretensjonalny styl możesz teraz stworzyć we własnym domu.

Uniwersalny dla każdego wnętrza

Umiar, harmonia, równowaga to słowa klucze jak urządzić salon czy kuchnię w stylu skandynawskim. W harmonijnej przestrzeni czujemy się bezpiecznie, efektywniej wypoczywamy i pracujemy. Jest odpowiedni do każdego typu wnętrz. W salonie sprawdzi się tak samo jak w kuchni, czy pokoju dla dziecka.

Sypialnia w stylu skandynawskim to zestawienie szarości na ścianach oraz pościeli.

Twój pokój w stylu skandynawskim

Żeby stworzyć skandynawskie wnętrza we własnym domu, możemy zacząć od jednego pomieszczenia np. salonu. Mając na uwadze wszystkie cechy tego stylu musimy się na wstępie zastanowić nad podstawową funkcją pomieszczenia . Podpowiedzią będzie sztuka eliminacji. Zostawmy tylko to, co jest nam niezbędne. Wygodna kanapa, fotel, stolik kawowy, lampa, regał. Nie bójmy się „pustych kątów” - to one dadzą nam upragnioną przestrzeń. Pamiętajmy o wygodzie - o tym, że meble mają służyć naszemu wypoczynkowi, a nie wyłącznie dekoracji. Mówi się, że „styl Skandynawski – jest dla ludzi” to znaczy, że ma na uwadze ich potrzeby, ergonomię i często wielość zastosowań oszczędzających powierzchnię.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Kuchnia w stylu Skandynawskim to wygodne funkcjonalne pomieszczenie, będące jednocześnie sercem domu. Ogromny praktyczny stół, to nie tylko miejsce spotkań domowników przy posiłku, ale i plac zabaw czy domowe biuro. Duże blaty, świetnie zaprojektowana zabudowa i sprytne rozwiązania ergonomiczne uwzględnią wszystkie potrzeby rodziny. Jasne stonowane barwy pozwalają wyciszyć się w domowym zaciszu.

Kuchnia w stylu skandynawskim

Jaką farbę wybrać?

Kolekcja farb Dulux Kolory Świata wzbogaciła się o serię SKANDYNAWIA - 9 nowych modnych odcieni szarości doskonale komponują się z innymi kolorami, a także z bielami Dulux Absolute White i Dulux Acryl Matt. Wybór właściwego odcienia ułatwią testery – niedrogie i praktyczne. Najlepiej wypróbować je bezpośrednio na ścianie w domu, lub na kartce przystawiając ją do ściany. Małe pojemniczki gotowe do aplikacji, zaopatrzone są w pędzel . Tester wystarcza na zamalowanie powierzchni zbliżonej do formatu A4.

Paleta kolorów Skandynawia - Skandynawia - odcienie szarości

Skandynawia - testery koloru

Zobacz, jak kolor będzie wyglądać na Twojej ścianie! Zamów tester on-line z dostawą do domu!

Zamów

Wybierz odcień szarości spośród 9 skandynawskich odcieni - Testery koloru Dulux.

Chcesz zobaczyć więcej inspiracji?

Zainspiruj się

Skandynawia. Kraina pełna surowego piękna w 9 nowych odcieniach szarości.