Wnętrze powinno nieść pozytywne konotacje i skojarzenia, relaksować i pozwalać na odpoczynek. Wakacyjny, nienachalny, a przy tym elegancki styl Hampton przypomni nam o lecie w urokliwym kurorcie, zabiegach spa, podczas których oczyszczamy głowę z nadmiaru myśli, czy porannych spacerach po plaży. Odtwórzmy atmosferę luksusowej rezydencji z Long Island – stwórzmy w swoim własnym mieszkaniu sypialnię w stylu Hampton.

Styl Hampton – sypialnia pełna klasy

Jeśli mielibyśmy wybrać jedno słowo na opisanie stylu Hampton, byłby to „luksus”. Long Island słynie z ekskluzywnych, przepięknych wilii, w których dobrze sytuowani nowojorczycy spędzają wakacje i weekendy. Rezydencje są ich bazą wypadową, drugim domem, który zapewniać ma im wszelkie funkcjonalności loftów w wielkim mieście, a jednocześnie umożliwiać niczym nieskrępowany wypoczynek. Jeśli więc pragniemy urządzić sypialnię Hampton, musimy dążyć do połączenia dwóch elementów: maksymalnej wygody oraz niepodważalnej elegancji. Podstawą jest wielkie, małżeńskie łóżko – nawet jeśli zamierzamy korzystać z niego w pojedynkę. Obowiązkowo drewniane (raczej z jasnego niż ciemnego drewna), o klasycznej linii. Przy nim umieszczamy zaś idealnie dopasowane stoliki nocne.

W kwestii kolejnych sprzętów i dodatków możemy sobie już pozwolić na większą swobodę. Sypialnia w stylu Hampton charakteryzuje się bowiem eklektyzmem, mieszaniną stylów. Przy toaletce ustawmy fotel ludwikowski, a przy łóżku siedzisko na zdobionych nóżkach. Okno przesłońmy delikatną, zwiewną firanką, która nie będzie ograniczała dostępu naturalnego światła do wnętrza. W dziedzinie dodatków sprawdzi się motyw marynistyczny. Na ścianach powieśmy więc obrazy ze wzorem muszli, na komódce postawmy szklaną butelkę z modelem statku w środku, a na parapecie – latarenkę. Niebanalną dekoracją będzie również zabytkowy ster okrętu lub okrętowa lina.

Styl Hampton – sypialnia wypełniona kolorami

Sypialnia w stylu Hampton 2

Perfekcyjnym uzupełnieniem tak urządzonej sypialni będą subtelne, stonowane kolory. Dlaczego? Jeśli zdecydujemy się na styl marynistyczny, w którym dominujące jest połączenie granatu i czerwieni, na poziomie kolorów ścian powinniśmy postawić na wyważenie. Z drugiej strony nawet jeśli nie obraliśmy konkretnego motywu kolorystycznego, zastosowanie subtelnych, rozmytych barw ścian pozwoli nam na osiągnięcie wakacyjnego, pogodnego klimatu. Sypialnia Hampton będzie wyglądała promiennie, świeżo, rześko, niezależnie od tego, czy do pomieszczenia wpadają poranne promienie słońca. Zacznijmy od bieli, szczególnie jej brudnych, przełamanych odcieni. Ściany pomalowane na kolor Beztroskiej Zimy perfekcyjnie wpiszą się w nastrój sypialni. Podobnie tonacje Mroźny Poranek czy Białe Noce. Możemy sięgnąć też po szarości (jak Śnieżny Zaprzęg lub Niewzruszona Szarość). Zdecydowanie dobrym kierunkiem są błękity, np. odcień Tu Turkus czy Bezbłędny Błękit. Znakomicie podkreślą nadmorski, marynistyczny styl sypialni.

Sypialnia w stylu Hampton to miejsce wypełnione słońcem, pogodnymi kolorami i dobrymi wspomnieniami. Warto po niego sięgnąć, aby przenieść do wnętrza wakacyjny klimat.