Industrialny trend

Wysokie, przestronne pomieszczenia, duże przeszklenia, oryginalne, stare mury, często drewniane belki – to główne cechy loftów zaprojektowanych w zrewitalizowanych fabrykach i magazynach. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli nie jesteśmy szczęśliwymi właścicielami mieszkania w zabytkowym spichlerzu, możemy wprowadzić do swojego wnętrza atmosferę starej fabryki. Również do sypialni, w której to przełamiemy surowość ciepłymi tkaninami. Sypialnia w stylu industrialnym stanie się kwintesencją trendu.

Sypialnia w stylu industrialnym: kolorystyczna skromność

Postprodukcyjne wnętrza, zwłaszcza industrialna sypialnia, stały się synonimem nowoczesnego stylu życia. Proste, nieskomplikowane aranżacje pozwalają na nowo spojrzeć na przestrzeń, zachęcają, aby oczyścić ją z niepotrzebnych przedmiotów, stawiają na ograniczenie, chociaż daleko im od minimalizmu. W sypialni w stylu industrialnym sprawdzą się przede wszystkim stonowane, neutralne kolory. Optymalnym wyborem są z pewnością szarości, dzięki którym stworzymy we wnętrzu kameralną atmosferę. Szarości wyciszają, uspokajają, koją nasze nerwy po długim dniu. Szczególnie takie odcienie, jak Zatoka Wikingów z palety Kolorów Świata Dulux lub też Potęga Zmierzchu z Dulux EasyCare. Doskonałym rozwiązaniem jest pomalowanie na szaro (lub też na jeden z „brudnych” odcieni bieli) ceglanej ściany. Nieco nieregularna, chropowata struktura będzie wchodzić w dialog z drewnianymi belkami podtrzymującymi strop.

Oprócz szarości w industrialnej sypialni sprawdzą się wszelkie odcienie niebieskiego, chłodne, rozmyte błękity, przywodzące na myśl niebo okryte chmurami. Beże i ciemniejsze brązy również zdadzą rezultat. Poza tym styl postprodukcyjny sięga także po bardziej intensywne odcienie, np. granaty lub grafity.

Nie zapominajmy, że w wyborze farby równie istotny, co jej kolor, jest rodzaj preparatu. Zazwyczaj egzamin zdadzą standardowe produkty, jak Kolory Świata Dulux, które przekonują do siebie szeroką gamą barw. Jednak jeśli szukamy preparatu odpornego na plamy oraz szorowanie, postawmy na hydrofobowe Dulux EasyCare.

Industrialna sypialnia: detale

Oprócz szarości w industrialnej sypialni sprawdzą się wszelkie odcienie niebieskiego, chłodne, rozmyte błękity, przywodzące na myśl niebo okryte chmurami.

Kluczową rolę w sypialni w stylu industrialnym odgrywają dodatki. To one nadają ton wnętrzu i informują o obranym tu kierunku aranżacyjnym. Jeśli chcemy, aby motyw fabryczny był dominujący we wnętrzu, nad łóżkiem zawieśmy charakterystyczną, przemysłową lampę lub nawet… lampkę naftową, która nada pomieszczeniu specyficzną, intymną atmosferę. Nieodzowne będą również proste stołki i stoliki na metalowych nóżkach oraz metalowe szafeczki. Świetnie takie wnętrze uzupełnią ciężkie, przesuwne, stalowe drzwi. Aby nieco ułagodzić surowość, łóżko przykryjmy narzutą w ciepłym kolorze.

Sypialnia w stylu industrialnym to miejsce, w którym odpoczniemy i oczyścimy głowę z codziennych trosk. Zadbają o to perfekcyjnie dobrane, stonowane kolory.