6 powodów, dla których warto wybrać farby oparte na wodzie

Dzielimy się informacjami o praktycznych i środowiskowych zaletach korzystania z farb opartych na wodzie, które wykraczają poza jasne i piękne ściany.

Dążymy do tego, aby dostarczać farby lepsze dla użytkowników i planety. Kluczową częścią tego zobowiązania jest opracowywanie przyjaznych dla środowiska farb opartych na wodzie, które są korzystne dla użytkownika i domu.

Brak intensywnego zapachu

Zapach nałożonych na powierzchnie farb opartych na wodzie jest mniej intensywny. Nie reagują one na zanieczyszczenia w atmosferze, więc nie przyczyniają się do zmian klimatycznych. Dzięki temu wszyscy możemy korzystać ze świeżego powietrza, którym można swobodnie oddychać, a przy tym możemy cieszyć się łatwym malowaniem i pięknymi, trwałymi wykończeniami. Te farby są po prostu świetne.

Łatwe malowanie

Farbami opartymi na wodzie maluje się łatwo. Aby osiągnąć najlepsze efekty, używaj pędzli z syntetycznym włosiem albo wałków.
Łatwe malowanie

Malowanie farbami opartymi na wodzie nie może być łatwiejsze. Dla najlepszych efektów użyj zwilżonego, syntetycznego pędzla na gładkiej i czystej powierzchni. Pędzle z tradycyjnego włosia mogą zostawiać ślady i powodować zbyt szybkie wysychanie farby. Zastosowanie pędzla syntetycznego gwarantuje, że wilgoć z farby będzie wchłaniana przez powierzchnię ściany.

Wstępne zwilżenie pędzla lub wałka sprawia, że farba jest łatwiej uwalniana i lepiej się rozkłada. Lekko wilgotna powierzchnia również ułatwi jej nakładanie, ale należy uważać, aby nie była całkowicie mokra.

Jeśli chodzi o nakładanie, zanim nalejesz farbę do pojemnika, najpierw dobrze zamieszaj zawartość puszki. Użyj pędzla do malowania krawędzi, a wałka do większych powierzchni — najlepiej jeszcze wtedy, kiedy farba wokół tych krawędzi jest nadal mokra. Na koniec pamiętaj, aby unikać nakładania małej ilości farby na zbyt duże powierzchnie i zbyt mocnego jej rozcierania pędzlem.

W przypadku farb na bazie rozpuszczalnika podczas malowania często dodaje się benzyny lakowej (rozcieńczalnika), aby pociągnięcia pędzlem były płynniejsze, a farba lepiej rozprowadzała się na powierzchni. Gdy używane są farby oparte na wodzie, nie jest to konieczne. Oznacza to, że trzeba kupić o jedną rzecz mniej, a malowanie jest łatwiejsze i pozostanie po nim mniejszy nieład.

Szybsze schnięcie

Koniec z dwudniowym malowaniem. Farby oparte na wodzie schną szybciej niż ich odpowiedniki na bazie rozpuszczalnika. Czas schnięcia wynosi zwykle od 4 do 6 godzin, co oznacza, że drugą warstwę można nałożyć jeszcze tego samego dnia i błyskawicznie uzyskać świetny efekt.

Wiele wersji wykończenia

Farby na bazie wody dostępne są w różnych wersjach wykończenia, tak jak ich olejne odpowiedniki. Te wykończenia są trwalsze, co oznacza, że dłużej wyglądają świetnie.
Nieskazitelne wykończenia

Tak jak farby olejne farby oparte na wozie są dostępne w wielu wersjach wykończenia, np. satynowym i błyszczącym, więc możesz osiągnąć taki efekt, jaki chcesz. Cokolwiek wybierzesz, możesz mieć pewność, że powłoki będą trwalsze niż w przypadku standardowych emulsji o jedwabistym połysku i dzień po dniu będą zapewniać trwałą ochronę.

Trwała elegancja

Farby oparte na wodzie schną szybciej i są trwalsze.
Szybkie schnięcie

Nasze farby oparte na wodzie świetnie schną i wytrzymają próbę czasu. Elastyczne wykończenie jest odporne na złuszczanie i zachowuje swój kolor. Biele nie żółkną, a odważne kolory pozostają intensywne. Wszystko będzie wyglądało tak, jak to sobie zaplanujesz.

Łatwiejsze czyszczenie

Po zakończeniu dekorowania farby oparte na wodzie można dużo łatwiej zmyć z pędzla. Wystarczy włożyć go pod strumień wody. Nie trzeba używać benzyny lakowej. W taki sam sposób możesz usunąć farbę ze skóry, być może z małą pomocą Twojej ulubionej myjki.

Gdy wybierzesz już farbę odpowiednią do danego pomieszczenia, skorzystaj z naszego szczegółowego przewodnika, w którym opisano, jak obliczyć potrzebną ilość farby.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...