7 ciekawych pomysłów na wykorzystanie resztek farby

Kreatywne sposoby na wykorzystanie resztek farby do upiększenia swojego otoczenia.

Od odnawiania mebli po malowanie wzorów na ścianach — istnieje wiele sposób wyrażania własnej kreatywności i dawania starym lub niekochanym przedmiotom nowego życia. Wykorzystując resztki farby i przedłużając czas użytkowania rzeczy w swoim domu, pomagasz też środowisku naturalnemu.

1. Twórz wyjątkowe strefy

Wydziel przestrzeń blokiem koloru.
Przestrzeń z blokiem koloru

Zwiększ wrażenie głębi w pomieszczeniu, używając resztek farb do stworzenia wydzielonej przestrzeni. Użycie kontrastujących kolorów podkreśli przestrzenie w pomieszczeniu przeznaczone do wykonywania określonych czynności, takich jak czytanie, nauka czy relaks. To doskonałe rozwiązanie do małych mieszkań.

2. Spersonalizuj swoje akcesoria

Weź zwykłe doniczki na rośliny i wazony i muśnij je farbą, aby wyglądały wyjątkowo.
Malowane doniczki

Weź zwykłe doniczki na rośliny i wazony i muśnij je farbą, aby wyglądały wyjątkowo i zachwycały gości. Możesz pomalować je w całości, aby pasowały to nowo pomalowanego pokoju, a nawet dodać wzory i paski w celu uzyskania nowocześniejszego charakteru.

3. Piękne ozdoby ścian

Daj nowe życie ramkom na zdjęcia, dekorując je resztką farby.
Pomalowane ramy

Wyróżnij pokój, tworząc własne arcydzieło. Pomalowanie ram i zawieszenie dekoracji zróżnicuje odcienie i tekstury na ścianach. W ten sposób nie tylko wykorzystasz resztki farby, ale również sprawisz, że stare ramki znów będą wyglądać świeżo.

4. Maluj wzory

Uwolnij swoje twórcze instynkty i pokoloruj ściany ręcznie malowanymi wzorami.
Motyw z niebieskimi kołami

Czy zdecydujesz się na korzystanie z szablonów, czy na malowanie ręczne, pozwól działać swojej wyobraźni i ożyw zapomnianą ścianę. Od zawiłych wzorów po odważne, skaczące kulki — to świetny sposób na spersonalizowanie wnętrz.

5. Odśwież stare meble

Resztek farby można używać do dostosowywania mebli.
Pomalowane meble

Odrapane meble znów mogą wyglądać świetnie. Wystarczy trochę farby. Spersonalizowane przez Ciebie wyposażenie będzie unikatowe i może zostać idealnie dopasowane do Twojego domu. Spróbuj pomalować fronty szuflad na różne kolory, aby uzyskać szykowny efekt, albo nogi krzeseł na jeden kolor, aby wprowadzić do pomieszczenia odrobinę zabawy.

6. Podkreśl wewnętrzne powierzchnie

Pomalowanie wnętrz szafek lub szuflad sprawi, że będą wyglądać świeżo i ekscytująco
Akcentowanie przestrzeni

Dlaczego nie dodać barwnych plam do wnętrz szafek i szuflad? Nieoczekiwane przywiązanie do szczegółów rozjaśni Twoją kuchnię i z pewnością wywoła uśmiech na Twojej twarzy, gdy będziesz po coś sięgać! Odrobina koloru stanowi też idealne tło do podkreślania piękna wazonów i ozdób w gablocie.

7. Wspieraj swoją społeczność

Przekaż resztki farby, aby wprowadzić kolor do życia lokalnych społeczności.
Pędzel i doniczki

Przekazanie farb to świetny sposób na zmianę swojego otoczenia. Od szkół po lokalne biblioteki — dodatkowa farba może mieć pozytywny wpływ na społeczności i życie ludzi.

Aby mieć pewność, że resztki farby będzie można ponownie wykorzystać, dokładnie zamknij puszkę. Aby zrobić to tak, aby powietrze nie dostawało się do jej wnętrza, wyczyść krawędź, wymień pokrywkę, połóż na niej kawałek drewna i uderz go młotkiem. Resztki farby najlepiej przechowywać w pionie i otoczeniu, w którym temperatura nie spada poniżej zera.