7 niesamowitych pomysłów na kolory do jadalni, które zrobią wrażenie na gościach

Wypróbuj nasze stylowe pomysły kolorystyczne, aby ściany Twojej jadalni znów mogły zachwycać.

„Uwielbiamy zapraszać gości, ale ściany w naszej jadalni wyglądają trochę nieciekawie. Czy możecie przedstawić nam pomysły kolorystyczne, które zrobią wrażenie na naszych gościach?”

Według badań AkzoNobel około 25% właścicieli nieruchomości tak bardzo wstydzi się nieciekawego wystroju, że niechętnie zaprasza do siebie gości.

Nie pozwól, aby wyblakły kolor ograniczał Twoje kontakty towarzyskie — warstwa zachwycającej farby szybko i łatwo przemieni jadalnię w ciepłe i przyjazne miejsce, które chętnie pokażesz swoim gościom.

Nie ma znaczenia, czy masz jadalnię w planie otwartym, czy w osobnym pomieszczeniu, tutaj znajdziesz kilka pomysłów kolorystycznych, które sprawią, że Twoje ściany będą wyglądać zachwycająco.

Ciepłe i lśniące odcienie złota, takie jak złocista ochra, doskonale nadają się do tworzenia przyjaznej atmosfery w jadalni.
Uzupełniające się odcienie złota

1. Dotyk Midasa

Ciepłe i lśniące odcienie złota, takie jak złocista ochra, doskonale nadają się do tworzenia przyjaznej atmosfery w jadalni. Ten odcień stanowi idealne połączenie wytworności i przytulności, promienieje szczęściem i pozytywną energią. Można go użyć do pomalowania ściany dekoracyjnej, aby wypełnić pomieszczenie ciepłem, albo połączyć z innymi żółtymi odcieniami, takimi jak pomarańczowy, bursztynowy, żonkilowy czy terakota, aby uzyskać silny kontrast.

Które farby?

F6.42.60
F2.14.66
G0.68.75

Grafitowe ściany i nowoczesne meble ożywiono odrobiną pudrowego różu. Miękkie, delikatne odcienie dają wrażenie ciepła i intymności, natomiast neutralne kolory zastosowane w pozostałej części pomieszczenia działają uspokajająco.
Jadalnia w barwach różu i szarości

2. Ciepło i nowoczesność

Jednym z najłatwiejszych sposobów na stworzenie przyjaznej jadalni jest dobór kolorów z ciepłej palety. Ciepłe odcienie intensyfikują atmosferę w pomieszczeniu, a jednocześnie mają uspokajające działanie. Tutaj grafitowe ściany i nowoczesne meble ożywiono odrobiną pudrowego różu. Miękkie, delikatne odcienie dają wrażenie ciepła i intymności, natomiast neutralne kolory zastosowane w pozostałej części pomieszczenia działają uspokajająco.

Które farby?

B6.28.59
E4.05.76
E8.15.66

Zmieszaj wspaniałe odcienie fioletu i głębokiej czerwieni, aby stworzyć przestrzeń jadalną pełną przepychu i wzniosłości. Aby dodać wyrazisty punkt centralny, użyj głębokiego odcienia fioletu na ścianach, które będą tłem dla morwowych akcentów.
Wykwintna, fioletowa jadalnia

3. Wielkie oczekiwania

Zmieszaj wspaniałe odcienie fioletu i głębokiej czerwieni, aby stworzyć przestrzeń jadalną pełną przepychu i wzniosłości. Aby dodać wyrazisty punkt centralny, użyj głębokiego odcienia fioletu na ścianach, które będą tłem dla morwowych akcentów i stworzą wyrazisty, ale przyjemny kontrast. Jeśli chcesz, aby wystrój był bardziej luksusowy, ustaw złoty kandelabr i rozłóż kilka miękkich, aksamitnych poduszek.

Które farby?

Z3.23.24
W2.14.25Jeśli chcesz mieć tradycyjną jadalnię, która promieniuje pięknem, inspiracji szukaj w romantycznym stylu francuskiej wsi. Połącz wyraziste, klasyczne szarości z kredowymi, przygaszonymi pastelami, np. fioletowymi i liliowymi.

4. Po prostu ślicznie

Jeśli chcesz mieć tradycyjną jadalnię, która promieniuje pięknem, inspiracji szukaj w romantycznym stylu francuskiej wsi. Połącz wyraziste, klasyczne szarości z kredowymi, przygaszonymi pastelami, np. fioletowymi i liliowymi. Zestaw te kojące odcienie z klasycznymi meblami i uzupełnij wystrój postarzanymi akcesoriami, takimi jak krzesła z kutego żelaza cz obrus z surowego lnu.

Które farby?

WN.02.82
ZN.02.80
W0.05.65

Głęboki brąz i złocista ochra zostały zmieszane z bledszymi odcieniami w celu stworzenia przyciągającego wzrok efektu przepływu kolorów. To doskonały sposób na wprowadzenie dramatyzmu do jadalni, szczególnie jeśli jest ona niewielka.
Brązowo-złota ściana dekoracyjna

5. Na fali

Marzysz o jadalni, która piorunujące wrażenie już przy pierwszym spojrzeniu? Jednym z najprostszych sposobów na to jest kolorowa ściana dekoracyjna. Tutaj głęboki brąz i złocista ochra zostały zmieszane z bledszymi odcieniami w celu stworzenia przyciągającego wzrok efektu przepływu kolorów. To doskonały sposób na wprowadzenie dramatyzmu do jadalni, szczególnie jeśli jest ona niewielka lub jeśli chcesz pomalować tylko jedną ścianę.

Które farby?

F6.42.60
F7.25.70

Jeśli jadalnia jest częścią większego pomieszczenia w planie otwartym, rozważ wyodrębnienie przestrzeni przy użyciu śmiałego i kolorowego efektu malarskiego.
Jadalnia malowana w paski

6. Zdefiniuj własną przestrzeń

Jeśli jadalnia jest częścią większego pomieszczenia w planie otwartym, rozważ wyodrębnienie przestrzeni przy użyciu śmiałego i kolorowego efektu malarskiego. Wybierz jeden kolor do pomalowania całego pomieszczenia, a następnie zaakcentuj obszar jadalni poziomymi paskami. Nowoczesny wystrój uzyskasz, jeśli krawędzie tych pasków będą rozmyte i wybierzesz kontrastujące kolory, dzięki którym całość będzie ciekawsza.

Które farby?

E6.14.23
N7.31.40
B6.47.41

Tryskający energią koralowy odcień z pomarańczowymi nutami podbudowuje i jest przyjemny dla oka. Nada Twojej jadalni dynamizmu, ale jej nie przytłoczy.
Ładna koralowa jadalnia

7. Rafa koralowa

Jeśli jadalnia służy do spożywania rodzinnych posiłków, a także organizowania przyjęć, musisz mieć pewność, że wybrane zestawienie kolorystyczne będzie dobrze wyglądać na co dzień i podczas uroczystości. Tryskający energią koralowy odcień z pomarańczowymi nutami podbudowuje i jest przyjemny dla oka. Nada Twojej jadalni dynamizmu, ale jej nie przytłoczy. Idealnie nadaje się do często używanych pomieszczeń.

Które farby?

C7.49.50
GN.01.88

Ważna porada

Nadal nie masz pewności, którego koloru użyć? Wypróbuj aplikację Dulux Visualizer. Pozwala ona natychmiast sprawdzić, jak w będzie wyglądał pokój po pomalowaniu. Dzięki cyfrowej wizualizacji możesz zobaczyć zestawienie kolorystyczne, jeszcze zanim zamówisz farby.

Jest łatwa w obsłudze. Wszystko, co musisz zrobić, to skierować aparat w telefonie lub tablecie na ścianę do pomalowania, wybrać kolory, które chcesz wypróbować i dotknąć ścian na ekranie.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...