Aranżacja pokoju kąpielowego

Salon kąpielowy to nie tylko stylowo urządzona duża łazienka - to miejsce będące oazą relaksu i uspokojenia po długim męczącym dniu. Zobacz modne aranżacje.

Co charakteryzuje nowoczesną, urządzoną zgodnie z potrzebami domowników przestrzeń? Wielofunkcyjność! Dotyczy to nie tylko kuchni, która staje się pełnoprawnym miejscem dedykowanym nie tylko kwestiom stricte użytkowym, ale również wypoczynkowi i rozrywce, czy salonu, który często spełnia także rolę domowego biura. Okazuje się, że prawdziwa rewolucja przemian i metamorfoz odbywa się w łazience! Zamiast łazienki stwórzmy przestronny, wygodny pokój kąpielowy, w którym dbanie o higienę to tylko jedna z podstawowych funkcji.

Pokój kąpielowy – aranżacje pełne elegancji

Łazienka ewoluowała w salon kąpielowy. Tym samym w pomieszczeniu zaakcentowane zostają kolejne strefy: kąpielowa, toaletowa oraz wypoczynkowa. Absolutnym must-have takiej przestrzeni jest duża, wolnostojąca wanna. Nie oszukujmy się: nie chodzi tu tylko i wyłącznie o kwestie użytkowe, a o TEN wygląd, linię, kształt. Przejrzyjmy aranżacje łazienek z wanną wolnostojącą – ten jeden charakterystyczny sprzęt sprawia, że pomieszczenie nabiera eleganckiego charakteru, nietuzinkowego klimatu, staje się ponadczasowe. Możemy wybrać piękną, emaliowaną wannę w stylu rustykalnym, wannę nawiązującą do czasów ludwikowskich lub też zachwycającą swoim organicznym, opływowym kształtem. Wyeksponowana wanna, szczególnie zamontowana w centralnym punkcie pomieszczenia, podkreśli ogromną rolę relaksu i wypoczynku na nasze samopoczucie. Zachęci do celebrowania chwili, do przykładania wagi do drobnych przyjemności, błahostek i prostych rytuałów.

Salon kąpielowy – aranżacje, dzięki którym osiągniemy maksimum luksusu

Pokój kąpielowy - aranżacje z wanną wolnostojącą 2
Pokoj kapielowy - aranzacje z wanną wolnostojąca 2

Strefę poświęconą relaksowi i wypoczynkowi wyposażamy o dodatkowe akcesoria. Określenie „salon kąpielowy” zobowiązuje! Wstawmy tu wygodne meble, na których będziemy mogli przysiąść, wsmarowując krem w dłonie lub nakładając maseczkę na twarz. Efektowna pufa, gustowny szezlong czy miękki, skórzany fotel – tego typu sprzęty genialnie wpasują się w klimat ekskluzywnego pokoju kąpielowego. Nie zapomnijmy też o komodzie, która pomieści wszystkie ręczniki i kosmetyki oraz pudełkach i skrzyneczkach, w których schowamy biżuterię. Kropką nad „i” tak przemyślanej aranżacji będą dobrane oprawy oświetleniowe, zupełnie nie kojarzące się z łazienkowym wnętrzem: kryształowy żyrandol lub też lampa w stylu industrialnym.

Duża umywalka – bez tego też nie możemy się obyć. Albo nawet dwie, tak aby uprzyjemnić parze codzienne rytuały. Jeśli łazienka jest naprawdę sporych rozmiarów, możemy pomyśleć również o dodatkowej umywalce przeznaczonej do mycia rąk w pobliżu toalety. Strefę toalety lokujemy w maksymalnym oddaleniu od sektora z wanną. Dobrym pomysłem jest przedzielenie ich efektownym przepierzeniem lub ścianką działową. W odseparowaniu dwóch stref od siebie pomogą również kolory ścian. Wystarczy, że część główną pomieszczenia pomalujemy np. na odcień szarości (jak chociażby Skandynawska Prostota z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka), a sektor toaletowy zaakcentujemy barwą błękitną (np. Błękitne Jezioro).

Pokój kąpielowy połączony z sypialnią – strzał w dziesiątkę!

Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą będzie jeszcze bardziej niecodzienna, jeśli pomieszczenie połączymy z sypialnią. Dzięki temu zostaniemy postawieni przed koniecznością ich architektonicznego ujednolicenia – wskazane będzie wybranie tego samego stylu, wstawienie podobnych mebli oraz zastosowanie spokrewnionych kolorów. Możemy poruszać się w kierunku ciemniej-jaśniej, jedno z pomieszczeń malując na ciemniejszy, drugie na jaśniejszy odcień tego samego koloru. Odcień Prawdziwie rubinowy bez problemów dogada się więc z Przydymionym różem, a Mocny Grafit z Morską Grotą. Biele oraz szarości staną się zaś znakomitą przeciwwagą dla różnych kolorów bez względu na ich specyfikę czy temperaturę.

Podczas aranżacji łazienki z wanną wolnostojącą kierujmy się przede wszystkim decyzjami projektowymi, które podjęliśmy w pozostałych pomieszczeniach. Dzięki temu uzyskamy konsekwentny, zaplanowany efekt: zapierający dech w piersiach salon kąpielowy.