Jasna łazienka z oknem - zobacz aranżacje

Zobacz modne aranżacje łazienek utrzymanych w jasnych kolorach - beżu, bieli i szarościach. Radzimy, jak urządzić modną łazienkę w beżach.

Urządzając łazienkę, zazwyczaj sięgamy po łagodne, jasne odcienie. Jasna łazienka to zatem najczęściej pomieszczenie skąpane w bieli, ewentualnie szarości lub bieli. Intuicyjnie odkładamy na bok nasycone, intensywne kolory – dążymy do uzyskania rozjaśnionego promieniami słońca, przestronnego wnętrza (tym bardziej, jeśli w rzeczywistości takie nie jest). Tłumaczymy, jak to osiągnąć.

Łazienka z oknem, czyli odcień dobierz do światła

Jasna łazienka z oknem w beżu
Jasna lazienka z oknem w bezu 3

Łazienka z oknem to aranżacyjne błogosławieństwo! Okno to „towar deficytowy”, szczególnie w przypadku łazienek w blokach. Jeśli zatem możemy pochwalić się oknem w łazience, aranżacyjny sukces mamy w zasadzie jak w garści. Teraz wystarczy sprytnie dopasować kolory ścian.

Kolory dobieramy według kilku kryteriów: oświetlenia, wielkości pomieszczenia, jak również indywidualnych preferencji czy stylu architektonicznego, jaki chcielibyśmy uzyskać. Dobrym pomysłem jest dostosowanie tonacji oraz nasycenia odcienia do temperatury światła we wnętrzu, czyli m.in. do naturalnego światła. Jeśli do łazienki z oknem przez większą część dnia wpadają promienie słoneczne, warto sięgnąć po zimne, stonowane odcienie (zimne kolory w pomieszczeniu, z którego korzystamy przeważnie przy sztucznym, chłodnym oświetleniu mogłyby jeszcze bardziej wychłodzić wnętrze). Sprawdzą się tu zarówno rozmyte, lekkie szarości, jak i te sympatyzujące z grafitem (np. Skandynawska Prostota z palety Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka). Swoje miejsce w jasnej łazience znajdzie także błękit, np. w wydaniu Błękitnego Jeziora.

Ciepło, zimno. Może łazienka w beżu?

Jasna łazienka z oknem w beżu
Jasna lazienka z oknem w bezu

Po ciepłe odcienie należy tu sięgać ostrożnie i z wyczuciem. Jeśli pomieszczenie jest usytuowane w dobrze oświetlonej części budynku, niektóre z nich mogłyby wypaść zbyt jaskrawo i dominująco – szczególnie te bardziej nasycone. Z drugiej strony intensywniejsze, cieplejsze kolory będą świetnie wyglądać w łazience, w której naturalne światło nie stanowi mocnej strony.

Delikatne beże to bardzo dobry kompromis w obu przypadkach. Beżowa łazienka będzie wyglądała rześko i subtelnie, a jednocześnie przytulnie i kameralnie. Zastanówmy się nad ulotnymi tonacjami – w zasadzie przełamaną bielą w wydaniu Antycznego Marmuru. Jeśli szukamy czegoś mocniejszego, może przemówi do nas smakowita Waniliowa Poświata? Do wnętrz z zimnym światłem poleca się zaś głębsze tonacje, np. Beżowy Pled.

Jasna łazienka – sprytne triki

Jasna łazienka z oknem w beżu
Jasna lazienka z oknem w bezu 4

Pamiętajmy, że pomieszczenie można urządzić i pomalować tak, aby wizualnie je powiększyć. Mała, ciasna łazienka stanie się bardziej przestronna, jeśli tylko postawimy na jasne, wyważone odcienie. Sprawdzi się tu przede wszystkim biel, także jej złamane odcienie, oraz wspomniane szarości i beże. Dobrym rozwiązaniem jest ponadto wykorzystanie któregoś z wnętrzarskich trików, które umożliwią nam manipulację wizualnym odbiorem pomieszczenia. Jeśli w łazience z oknem zamontujemy przynajmniej kilka luster, pozwolimy na efektowną grę świateł i stworzymy pole do popisu świetlnym refleksom. Świetnym pomysłem jest także zaprojektowanie w pomieszczeniu lamperii – drewnianej lub stworzonej za pomocą farby. Linia podziału zaplanowana poniżej wysokości ściany optycznie podwyższy niski sufit. Połączmy tu dwa spokrewnione ze sobą odcienie, np. nasycony i lekki beż lub głęboką i delikatną szarość.

Co jeszcze? Skupmy się na detalu. Jeżeli zaakcentujemy dane elementy, odwrócimy uwagę od niewielkich wymiarów pomieszczenia. Takim motywem organizującym wokół siebie aranżację może stać się motyw koła namalowany na ścianie. Zastanówmy się ponadto nad podkreśleniem fragmentu ściany bądź obramowania okna czy parapetu.

Jasna łazienka z oknem nie potrzebuje wiele. Dzięki dobrym warunkom oświetleniowym sprawdzi się tu niemal każdy odcień – tym bardziej, jeśli nie ogranicza nas metraż. Z drugiej strony również z aranżacją niewielkiego pomieszczenia poradzimy sobie bez najmniejszego problemu.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...