Aranzacje salonu z bialymi meblami

Białe meble nie potrzebują wiele, by zaistnieć we wnętrzu i skupić na sobie wzrok! Wystarczy, że obierzemy jedną z dwóch polecanych strategii. Przedstawiamy garść wskazówek, jaki kolor ścian w salonie do białych mebli to strzał w dziesiątkę, a jakich lepiej unikać.


Białe meble w salonie to klasa sama w sobie. I mimo iż kryją w sobie pierwiastek luksusu, nie można odmówić im dyplomacji: doskonale dogadują się z otoczeniem, różnymi konwencjami oraz stylami, zaskakując otwartością. Sprzęty utrzymane w bieli to motyw przewijający się zarówno we wnętrzach w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym, wielkomiejskim i nawiązującym do klimatu wielkiego, tętniącego życiem miasta, jak i uroczym mieszkanku rustykalnym czy prowansalskim, w którym wiejska tematyka jest wyraźnie zaakcentowana. Biel na meblach z pełną otwartością podchodzi nie tylko do stylów i konwencji, ale także otaczających ją kolorów! Bardzo trudno tu o nietrafione połączenia czy niezbyt udane kolorystyczne związki, co jednak nie oznacza, że z każdą tonacją biel porozumiewa się bez słów. Jaki kolor ścian do białych mebli w salonie będzie wnętrzarskim strzałem w dziesiątkę? Jak zaplanować aranżację salonu z białymi meblami? Tłumaczymy krok po kroku!

Przetestuj kolor!

 

Chcesz wiedzieć, jak ten kolor będzie wyglądał na Twojej ścianie? Kup tester koloru!

Białe meble w salonie – jaki kolor ścian? Ciepło, cieplej…

 

Ciągnie swój do swego! To stara, sprawdzona zasada udanych związków: mimo iż przeciwieństwa się przyciągają, jeszcze mocniejszą nić porozumienia nawiążemy, jeśli postawimy na podobieństwa. Wybierając kolor ścian w salonie do białych mebli, zwróćmy zatem uwagę na biel. Wcale nie musimy dobierać odcieni idealnie ton w ton (ba! takie połączenia są nawet niewskazane – meble wizualnie wtopią się w płaszczyznę ściany, wskutek czego całe wnętrze będzie się prezentować zbyt monochromatycznie i jednostajnie), mniejsze i większe odstępstwa pozwolą nam stworzyć oryginalny styl wnętrza. Dobrze będzie się tu prezentować chociażby zimna Nieskazitelna Biel lub też Białe Wino, które dodatkowo ociepli wnętrze.

Połączenie białe meble plus białe ściany sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe, przestronniejsze i wypełnione światłem, w związku z tym to dobra metoda do niewielkich mieszkań w blokach. Pamiętajmy, jednak, że dobrze jest przełamać tę podyktowaną przez biel jednostajność, np. na poziomie dodatków. Krzesło pomalowane na czerwono, poduszka w butelkowej zieleni, intensywny turkus na zasłonie – dzięki takim elementom aranżacja nabierze wyrazu i charakteru.

Aranżacje salonu z białymi meblami: plejada kolorów

 

Biel to tylko jedno z możliwych rozwiązań – dość ostrożne i raczej zachowawcze. Jeśli nie boimy się bardziej odważnych rozwiązań, sięgnijmy po któryś z najmodniejszych kolorów ostatnich sezonów. Wręcz perfekcyjnie sprawdzi się tu odcień łączący w sobie ciepło naturalnego drewna, gliny i ziemi, czyli Różowy a brąz. Dzięki tak niecodziennej kojącej tonacji białe meble w salonie nie wychłodzą aranżacji. Wręcz przeciwnie! Stworzą ciepłą, przytulną kompozycję. Dobrym pomysłem jest zastosowanie we wnętrzu dodatkowych materiałów w naturalnych, a przy tym otulających odcieniach: jasnego drewna oraz kamienia.

Białe meble w salonie – jaki kolor ścian? Oczywiście zieleń!

 

Nie mija też moda na intensywne, zimne kolory, szczególnie pociągające granaty oraz magnetyzujące zielone tonacje: butelkowe czy wpadające w odcień szmaragdowy lub turkusowy. Zielenie to prosta i genialna w swojej prostocie odpowiedź na pytanie „jaki kolor ścian do białych mebli w salonie?”, biała kanapa to zaś doskonały sposób, aby ostudzić władcze temperamenty zieleni i nieco ułagodzić aranżację. Uzupełnijmy wnętrze o parę charakterystycznych detali, jak rośliny czy poduszki (także w zieleni), a uzyskamy piękną, przemyślaną w każdym szczególe kompozycję.

Aranżacje salonu z białymi meblami? Niech żyje kolorystyczna dowolność! Biel jest demokratyczna, przyjazna i bardzo dyplomatyczna – pomoże nam stworzyć salon w wymarzonym stylu i o wyśnionym charakterze.