Pomysły na białą sypialnię

Zobacz modne aranżacje sypialni w bieli. Białe ściany, białe meble, a może tylko białe dodatki? Wszystko zależy od Ciebie.

Biel w sypialni jest nudna… ale tylko wtedy, jeśli jej na to pozwolimy! Zarówno w przypadku, gdy stawiamy na monochromatyczność, jak i wtedy, gdy biel zestawiamy z innymi, intensywniejszymi barwami, możemy osiągnąć piękne, wyważone, a przy tym skupiające na sobie uwagę wnętrze.

Białe ściany w sypialni: dlaczego warto?

Biała sypialnia
Biala sypialnia 2

Czego wymagamy od kolorów w sypialni? To pomieszczenie dedykowane odpoczynkowi i błogiemu relaksowi, musimy tu więc zastosować barwy, które uspokoją nas, ukoją oraz sprawią, że zapomnimy o stresie. Takie zdolności ma z pewnością błękit. Według psychologów koloru zbawiennie wpływa na nasz organizm, wyrównując ciśnienie krwi i normując oddech. Podobnie działa na nas towarzystwo delikatnej zieli. Biel jest zaś kolorem niewinności, absolutu, tworzy przestrzeń, w której możemy swobodnie odetchnąć, daje nam swobodę, wolność. Czyż nie tego oczekujemy od wnętrza naszego domu? Białe ściany w sypialni to czyste kartki, które możemy dowolnie zapisać. Szybko docenimy je za plastyczność, uniwersalność oraz wszechstronność w aranżacji wnętrz.

Biała sypialnia niejedno ma imię

Biała sypialnia
Biała sypialnia

Kiedy sypialnia w bieli to zdecydowanie dobry pomysł? Projektanci przekonują, że jasne, odbijające światło tonacje są wprost idealne do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Optycznie powiększają przestrzeń, dzięki czemu unikamy efektu przytłoczenia. Perfekcyjnie poradzą sobie również w większym, otwartym wnętrzu. Pamiętajmy jedynie, aby w zależności od lokalizacji pomieszczenia oraz dostępu do naturalnego, dziennego światła, różnicować odcienie bieli. Jeśli we wnętrzu dominuje oświetlenie sztuczne, ściany pomalujmy na którąś z cieplejszych tonacji, dzięki którym sypialnia stanie się bardziej przytulna. Antyczny Marmur, Ziarno Sezamu czy Garść Muszelek z palety Kolorów Świata Dulux sprawdzą się tu znakomicie. Jeżeli jednak pomieszczenie przez większą część dnia rozświetlają promienie słoneczne, warto sięgnąć po jej czyste odcienie (np. Białe Żagle). Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby białe ściany w sypialni nieco zrównoważyć innym, kontrastowym odcieniem farby. Na kolorystyczne eksperymenty przeznaczmy jednak tylko fragment ściany, niewielki jej odcinek, aby nie odciągać uwagi od bieli. Pomyślmy o utrwaleniu prostego, ale interesujące motywu, np. efektu rozmycia i przenikania się poszczególnych tonów.

Biel w sypialni zawsze w dobrym stylu

Jak już wspomnieliśmy, biała sypialnia jest uniwersalna, szczególnie z uwagi na mnogość odcieni. Jej wszechstronność objawia się również w inny sposób: biel perfekcyjnie sprawdza się w niemal każdym stylu i konwencji. Wnętrze w stylu skandynawskim, prowansalskim, rustykalnym? Nie objedziemy się tu bez białych ścian. Sypialnia nowoczesna, industrialna, angielska? Także tu biel jest kolorem dominującym. Mieszkanie urządzone w duchu PRL, retro, glamour – różne odcienie bieli znajdą w nich swoje miejsce. Oczywiście, sypialnia w bieli wymaga zastosowania odpowiednich dodatków. Możemy albo iść w stronę monochromatyzmu, albo stworzyć kolorystyczną przeciwwagę dla bieli. Wtedy to kolory dodatków nadadzą ton aranżacji. Mamy tu naprawdę ogromne pole do popisu.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...