Pomysły na modne wnętrze w ciemnych kolorach – inspiracje Dulux

Wykorzystanie ciemniejszych kolorów farb doda głębi i charakteru Twojemu wnętrzu

„Wprawdzie przeprowadzka do nowego domu zainspirowała mnie do tego, aby odważniej poeksperymentować z paletą kolorów, ale nadal nie mam pewności co do wyboru ciemniejszych odcieni.”

Z naszych ostatnich badań wynika, że ponad 33% osób przyznało, że po przeprowadzce do nowego domu chciałoby sięgnąć po wyraziste kolory, a 13% stwierdziło nawet, że chciałoby pomalować ściany na czarno! Wybór koloru z ciemniejszej strony spektrum barw to szybki i łatwy sposób na podkreślenie swojej osobowości w wystroju nowego domu, pozwalający na uzyskanie wyrafinowanego stylu bez metki z designerską ceną.

Jeśli jednak stajemy już przed wyborem farby, wiele z nas pomija ciemniejsze odcienie, ponieważ nie wiemy, jak użyć ich we właściwy sposób. Przyszedł zatem czas, aby rozprawić się z niektórymi mitami i wyjaśnić, dlaczego warto rozważyć malowanie ciemniejszymi odcieniami:

Optyczne powiększenie pokoju

Niektóre ciemniejsze odcienie, np. głęboki atramentowy, w rzeczywistości dodają przestrzeni i głębi do pokoju i sprawiają, że wygląda on na większy niż jest naprawdę
Ciemne kolory dodaja glebi

Zastanawiając się nad aranżacją mieszkania często szukamy kolorów, które pozwolą nam uzyskać wrażenie jak największej przestrzeni. Typowym sposobem na optyczne powiększenie małego pokoju jest sięgnięcie po biały kolor, a ciemniejsze odcienie są pomijane, ponieważ – w powszechnym mniemaniu – tworzą wrażenie zamkniętej i ciasnej przestrzeni.

Warto jednak pamiętać, że niektóre ciemniejsze odcienie, np. głęboki atramentowy, w rzeczywistości dodają przestrzeni i głębi i optycznie powiększają pomieszczenie.

Jakie farby wybrać? Granat Pierwsza Klasa lub Niezłomny Fiolet z palety kolorów Dulux EasyCare.

Nuta ciepła dzięki odważnej czerwieni

Sięgnięcie po ciemniejsze zestawienie kolorystyczne to świetny pomysł na tchnięcie do pokoju klimatu przytulności i intymności. Bogate i głębokie tony czerwieni lub koloru czekoladowego sprawiają, że ściany zdają się przybliżać do nas.
Nuta ciepla dzieki odwaznej czerwieni

Sięgnięcie po ciemniejsze zestawienie kolorystyczne to świetny pomysł na stworzenie w pokoju atmosfery przytulności i intymności. Bogate i głębokie tony czerwieni lub koloru czekoladowego sprawiają, że ściany zdają się przybliżać do nas, przez co większy pokój od razu stanie się „cieplejszy”, a my sami poczujemy się w nim znacznie bardziej komfortowo.

Pamiętajmy jednak o zapewnieniu dostatecznej ilości światła – zbyt mała jego ilość, szczególnie w miesiącach zimowych, może zniwelować pozytywny wpływ, jaki odcienie czerwieni wywierają na nasze samopoczucie.

Jakie farby wybrać? Wzorowa Czerwień, Szkarłatna Róża, Namiętność Carmen.

Przestrzenna iluzja

Jasne odcienie stolarki i ciemne kolory ścian to sprytny sposób na stworzenie wrażenia większej przestrzeni w Twoim domu
Przestrzenna iluzja

Farby do drewna i użycie ich do pomalowania stolarki, np. listw przypodłogowych, futryn drzwi, okien czy wgłębień w ścianach to sprytny sposób na stworzenie wrażenia większej przestrzeni w Twoim domu.

Głębokie, królewskie błękity będą wyglądać świeżo na tle jasnych ścian, zaś kawowy odcień lepiej sprawdzi się z bardziej neutralną paletą kolorów. Możemy także wykorzystać ciemniejsze odcienie do pomalowania drzwi – kontrastowe zestawienie koloru ich skrzydła z futryną ożywi nasze wnętrze.

Jakich farb użyć? Szafirowy Zakątek, Białe Żagle lub Aromatyczny Kardamon.

Trochę szaleństwa w salonie

Ciemna i odważna kolorystyka natychmiast doda uroku i dramatyzmu do wystroju Twojego domu. Głęboki kolor antracytowej szarości to uniwersalne rozwiązanie, które będzie pasować praktycznie do wszystkiego.
Troche szalenstwa w salonie

Ciemna i odważna kolorystyka natychmiast doda uroku i energii do wystroju Twojego domu. Głęboki kolor antracytowej szarości to uniwersalne rozwiązanie, które będzie pasować praktycznie do wszystkiego.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć malowanie pokoju, pobierz naszą aplikację do wizualizacji Dulux Visualizer na smartfona lub tablet - ułatwi Ci podjęcie decyzji. Skieruj kamerę urządzenia z uruchomioną aplikacją na przeznaczoną do malowania ścianę, wybierz kolor z palety barw Dulux, po czym stuknij w ekran, aby w mgnieniu oka zobaczyć wizualizację wybranego koloru.

Jakie farby wybrać? Grafitowy Zmierzch lub Zimowa Cisza.

Złota myśl

Jeśli zdecydujesz się na ciemniejsze kolory farb na ścianach, dobierz akcesoria w wyrazistych odcieniach, które będą wyróżniać się na tle bardziej stonowanych barw.

Fetching the data, plz wait..