Metamorfoza zaniedbywanego pokoju. Jak zmienić wystrój pokoju?

Weź udział w naszej zabawie i rozpal na nowo swoją pasję do zaniedbywanego dotychczas pokoju.

Metamorfoza pokoju czyli projektowanie naszego pokoju

„Miałam ambitne plany odświeżenia całego domu po przeprowadzce, ale teraz, kiedy najważniejsze pokoje są już gotowe, straciłam motywację do dalszej pracy”. Z naszej ostatniej globalnej ankiety wynika, że 45% nowych właścicieli domu planuje pomalowanie wszystkich pomieszczeń po wprowadzeniu się, ale w rzeczywistości bywa tak, że ciągnie się to w nieskończoność. Położenie świeżej warstwy farby to szybki, łatwy i niedrogi sposób na natychmiastową przemianę zaniedbywanego pokoju. Nadal zwlekasz z malowaniem? Poprosiliśmy psychologa motywacyjnego, Cliffa Arnalla o rady na temat tego, jak zabrać się do malowania domu:

Jak zmienić pokój w kilku krokach

Podczas urządzania pokoju nie musisz robić wszystkiego na raz. Zastanów się nad odpowiednią kolorystyką, która najlepiej sprawdzi się w konkretnych warunkach.
Zaplanuj kolorystyke pomieszczenia

1) Sporządź listę potrzeb i zadań Jeśli malowanie nowego domu utknęło w martwym punkcie, przyszedł czas na sporządzenie listy obejmującej wyłącznie te prace, których dotychczas unikałaś.

2) Opracuj plan działania Pamiętaj, że nie wszystko trzeba robić za jednym razem! Podziel pozycje na liście na mniejsze i ciekawe grupy szybkich działań, które Cię nie przytłoczą ogromem prac.

3) Wybierz jedno działanie i określ realistyczny cel Ustalenie realistycznego celu, aby zrealizować jakiś projekt, np. pomalowanie kłopotliwego pokoju w ciągu jednego dnia, to świetny pomysł na dodanie sobie zastrzyku energii i motywacji.
Jeśli zabieramy się za coś i zaczyna nam to wychodzić, odczuwamy niezwykły przypływ pewności siebie.

4) Pomyśl o tym, jak wspaniale się poczujesz, kiedy uda Ci się skończyć to, co zaczęłaś Kluczem do rozpalenia na nowo pasji do zaniedbywanego pokoju jest wyobrażenie sobie uczucia, które pojawi się po pomyślnym zakończeniu malowania.

W tej roli świetnie sprawdzi się aplikacja do wizualizacji Dulux Visualizer. Po pobraniu jej na urządzenie mobilne będziesz mogła zobaczyć, jak wspaniale Twój pokój będzie się prezentował po malowaniu.
Zobacz, jak wybrany kolor bedzie wygladal na scianie

5) Zobacz, jak będzie wyglądał Twój dom

W tej roli doskonale sprawdzi się aplikacja Dulux Visualizer. Po pobraniu jej na smartfon lub tablet będziesz mogła zobaczyć, jak wspaniale Twój pokój będzie się prezentował po malowaniu.

Ważne jest także, aby wyobrazić sobie poczucie sukcesu po zakończeniu projektu. Nie tamuj emocji. Ciesz się na samą myśl, że po zakończeniu malowania będziesz mogła wreszcie zamknąć przeciągający się etap wprowadzania się.

Złota myśl

Jeśli nadal nie wiesz, do czego będzie Ci służyć dany pokój, pomaluj go uniwersalnym odcieniem, który jest przyjemny dla oczu i łatwy do stylizacji.