Łazienka w stylu orientalnym: fascynujący Egipt lub piękne Indie

Egzotyczna łazienka przypomni nam o wakacyjnych podróżach lub nie pozwoli zapomnieć o tych dopiero planowanych. Klimat rozgrzanego słońcem Egiptu lub kolorowych Indii we wnętrzu sprawdzi się wręcz znakomicie.

Sekret nieziemskiej urody Kleopatry krył się w długich kąpielach w mleku. Egipska królowa ponoć przez całe godziny wylegiwała się w ogromnej wannie! Takie obrazy działają na wyobraźnię nie tylko miłośników tematyki pielęgnowania urody, ale także osób interesujących się wnętrzami. Czy piękna królowa zażywała kąpieli w łazience w stylu egipskim? A może łazience w stylu orientalnym? I czy my również możemy stworzyć stylizowany salon kąpielowy we wnętrzu swojego domu?

Kraje arabskie niezmiennie nas inspirują. Marzymy o dalekich podróżach, niesamowitych przygodach, znaczących spotkaniach. Jednocześnie pociąga nas dynamika estetyki Wschodu. Orient zachwyca feerią barw, kontrastującymi kolorami, niecodziennymi i bogatymi wzorami. Na szczęście łatwo możemy przenieść styl orientalny do naszego domu, również do wnętrza łazienki. Łazienka w stylu egipskim lub indyjskim – to proste!

Niesamowity Orient, czyli łazienka w stylu egipskim

Egzotyczna łazienka
Egzotyczna łazienka 1

Zastanówmy się, jaka konwencja jest najbliższa naszemu serca oraz poczuciu estetyki. Egzotyczna łazienka może odwzorowywać styl przeróżnych krajów i regionów. Łazienka w stylu egipskim będzie nam się kojarzyła z monumentalnymi piramidami, piaskami pustyni, wymagającym klimatem. W aranżacji pomieszczenia postawmy więc na surowe, proste materiały. Absolutny must have to sprzęty wykonane z kamienia – wanna i umywalka, koniecznie w geometrycznych kształtach. Sprawią, że wystrój wnętrza będzie miał ponadczasowy charakter. Dobierzmy do niej stylizowaną armaturę. Egzamin celująco zdadzą baterie miedziane, postarzane.

W egipskiej łazience kluczowe są również kolory – stawiamy na stonowane, rozmyte barwy, które będą w stanie nas ukoić i zrelaksować. Sprawdzą się tu takie odcienie jak Antyczny Marmur, Pustynny Szlak czy Stepy Bengalu z kolekcji EasyCare Kuchnia i Łazienka Dulux, czyli tonacje kremowe i brązowe, kojarzące się z ciepłą barwą kamieni, piasku.

Ileż kolorów, czyli łazienka w stylu indyjskim

Egzotyczna łazienka
Egzotyczna łazienka 2

Z krajów arabskich i rozgrzanego słońcem Egiptu przenosimy się do Indii. To również Orient, choć swoją estetyką diametralnie różniący się od oszczędnego kolorystycznie kraju delty Nilu. Wnętrza indyjskie zachwycają bogactwem barw i przepychem wzorów. Również w łazience. Łazienka w stylu indyjskim potrzebuje znacznie bardziej intensywnej kolorystyki niż w przypadku stylu egipskiego. Sprawdzą się tu odcienie kojarzące się z aromatycznymi przyprawami, np. Złota Świątynia, Złoty Pieprz oraz Serce Tybetu, czyli tonacje romansujące z żółcią, pomarańczem, a nawet czerwienią.

Charakterystyczne są tu także dodatki. Łazienka w stylu indyjskim nie obejdzie się bez bogato zdobionych żyrandoli i lamp, drewnianych komódek uzupełnionych o misterne wzory, wzorzystych, połyskliwych tkanin. O odpowiedni klimat we wnętrzu zadba także wanna – miedziana lub żeliwna.

Wybraliśmy już styl, dzięki któremu wnętrze ma to „coś”? Dopasowaliśmy kolory, które potrafią najpełniej go wyrazić? Pozostaje nam już tylko dobrać odpowiednią farbę. Jeśli zależy nam na długotrwałym, a do tego pięknym efekcie, sięgnijmy po preparat tworzący powłoki odporne na warunki panujące w łazience, czyli przede wszystkim podwyższoną temperaturę oraz wilgotność – produkt hydrofobowy, a ponadto odporny na plamy i szorowanie, jak np. Dulux EasyCare Kuchnia i Łazienka. Dzięki temu piękna łazienka będzie cieszyła nasze oko przez długie sezony.