Fioletowa sypialnia

Fioletowa sypialnia – dla romantyka i pragmatyka

Sypialnia w fiolecie to eleganckie rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno paniom, jak i panom, romantykom, jak i pragmatykom. Fiolet kryje w sobie wiele znaczeń, jest niezwykle uniwersalny i wszechstronny, chętnie wchodzi w związki z innymi kolorami, nieustannie nas zachwycając. Sprawdź nasze propozycje fioletowych sypialni z różnym natężeniem fioletu – od ścian po dodatki.

To kolor romantyków i wiecznie bujających w obłokach, snujących marzenia, układających plany, wymyślających opowieści. To kolor mistyczny, symbolizujący to, co niewypowiedziane, jednak przemawia także do tych, którzy lubią dużo rozmawiać, szczególnie przed zaśnięciem. Fiolet! W sypialni sprawdzi się więc wręcz znakomicie.

Fioletowa sypialnia romantyka

Romantyczna dusza w towarzystwie fioletu poczuje się wyjątkowo. Fioletowe tonacje przemówią do jej wrażliwości, także estetycznej. To w końcu kolor, który zamyka w sobie głębię, symbolizuje skomplikowaną psychikę człowieka oraz wytrwałość w dążeniu do celu, tym bardziej, jeśli jest nią miłość rodem z klasycznych romansów.

Fioletowa sypialnia 2

Fiolet w sypialni pragmatyka

Jednak nawet jeśli mocno stąpamy po ziemi i nie zdarza nam się myśleć o niebieskich migdałach, z powodzeniem możemy zastosować fiolet w otaczającej nas przestrzeni. Fioletowa sypialnia sprzyja skupieniu i nieszablonowości, pomoże nam więc przeanalizować mijający dzień i szybko ustalić plany i priorytety na kolejny.

Nowoczesna czy klasyczna sypialnia w fiolecie

Zarówno pragmatycy, jak i romantycy docenią uniwersalność, wszechstronność fioletu. Fioletowa sypialnia może zachwycać lekkością i powabem – wybierzmy delikatny Wrzosowy Świt lub sięgnijmy po chłodne i bardzo interesujące odcienie Liliowa Magia oraz Kwiat Rozmarynu. Jeśli jednak pragniemy stworzyć we wnętrzu kameralną, intymną atmosferę, postawmy na intensywniejszy Niezłomny Fiolet lub Lawendową Dolinę. Fiołkowa Świeżość z kolei ożywi aranżacje, wprowadzi do niej energetyczne, pozytywne tonacje. Jeśli zależy nam na lekkim ogrzaniu wnętrza, najlepszy będzie na Fiołek Alpejski lub Kwitnący Migdałowiec kryjące w sobie subtelne, różowe refleksy.

Oczywiście odcień fioletu w sypialni należy dobrać również z myślą o charakterze, stylu aranżacji. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się przede wszystkim głębokie, nasycone fiolety (zrównoważone lekką szarością lub złamaną bielą). Fioletowa sypialnia w stylu prowansalskim gustuje z kolei w rozmytych, stonowanych odcieniach. Jeśli urządzamy wnętrze rustykalne, możemy iść o krok dalej i wybrać tonację zlokalizowaną w połowie palety barw. Aranżacje klasyczne to zaś zarówno mocne odcienie lawendy, jak i delikatne wrzosy.

Sypialnia we fiolecie przemówi do nas, niezależnie od tego, czy mamy duszę romantyka, czy podchodzimy do spraw bardzo praktycznie. Romantycy pokochają wymowę fioletu, pragmatycy zaś jego uniwersalność i łatwość w aranżacji.

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...