Najlepsze pomysly na fioletowy salon

Fioletowy salon? Opcji jest naprawdę wiele! Jedna lub więcej fioletowych ścian, połączenie rozmytego oraz intensywnego fioletu, do tego fioletowe meble oraz dodatki lub tylko subtelny fioletowy akcent. Przeczytaj, jak stworzyć zachwycający salon w fioletach.

Fiolet wprasza się na ściany i pozostałe powierzchnie, wygodnie mości się na poziomie dodatków i detali, zawłaszcza sobie także meble i inne sprzęty. Tak, najbliższe sezony bez wątpliwości należą do różnych odcieni fioletu: od lekkich i rozmytych po zdecydowanie bardziej intensywne. Podpowiadamy, jak wykorzystać kolor fioletowy we wnętrzu i urządzić salon w fiolecie.

 

Fiolet w salonie? Znakomity pomysł!

 

Projektanci zachęcają nas, aby w przestrzeni własnego domu otaczać się kojącymi, ale jednocześnie pobudzającymi barwami. Takimi jak fiolet. Fioletowy salon zainspiruje nas do działania, da nam energetycznego kopa, sprawi, że odkryjemy w sobie nieuświadomione wcześniej talenty. Fiolet to kolor ludzi oryginalnych, nieszablonowych, kreatywnych, takich, którzy nie potrafią usiedzieć w miejscu. Z drugiej strony salon w fiolecie to doskonały sposób na wyciszenie się, uspokojenie oraz stworzenie własnej enklawy spokoju i nastrojowego sanktuarium. Co więcej, fiolet na ścianach pomoże nam wypracować równowagę pomiędzy pierwiastkiem energii a siłą spokoju.

Salon w fioletach? Najlepsze propozycje

 

Zastanówmy się, jaki odcień oraz natężenie koloru najlepiej zagrają w naszym fioletowym salonie. Jeśli zależy nam na wypracowaniu kojącej, błogiej atmosfery, sięgnijmy po lekkie, nienachalne tonacje. Liliowa Magia i Wrzosowy Świt to odcienie, w towarzystwie których odpoczniemy, zrelaksujemy się i naładujemy baterie na nadchodzący dzień. Jeżeli jednak niespieszność i ukojenie to ostatnie, czego potrzebujemy, postawmy na intensywniejsze, energetyczne fioletowe tony. W dobry nastrój z pewnością wprawi nas wyrazista Lawendowa Dolina. W salonie w fioletach zachwycą nas również Niezłomny Fiolet oraz Zapach Prowansji. Są to odcienie dominujące, dyktujące charakter aranżacji. Dobrym pomysłem jest zrównoważenie, ułagodzenie mocnego fioletu jego lżejszym, delikatnym, wręcz rozmytym tonem. Zastosujmy tu jak najbardziej subtelne odcienie, jak wspomniany Wrzosowy Świt lub wpadający w lekki róż Kwitnący Migdałowiec. Dobrym kolorystycznym partnerem jest też subtelna szarość, np. Srebrzysty Lód. Ustępuje miejsca fioletom, dzięki czemu grają one w aranżacji pierwsze skrzypce.

Jeżeli jednak zależy nam na wyjątkowo oryginalnej, a przy tym niezwykle eleganckiej aranżacji, połączmy ze sobą dwie mocniejsze fioletowe tonacje. Lawendową Dolinę zestawmy na ścianach z jeszcze głębszym odcieniem śliwki, nie zapomnijmy też o dodatkach w kolorze starego złota. Cóż to za mariaż, cóż za kompozycja! Mocny fiolet w salonie i wyraziste detale to prosta recepta na przyciągające uwagę wnętrze.

 

Oczywiście fioletowe ściany w salonie to nie wszystko. Innym sposobem na salon we fioletach są stonowane kolory ścian, skontrastowane jednak z oryginalnymi fioletowymi meblami oraz dodatkami.