Kuchnia z zielonym i jasnoniebieskim blatem
„Jak mogę stworzyć przestrzeń w planie otwartym?”

„Jak mogę stworzyć strefy za pomocą Koloru Roku 2022 Dulux?”

Sprawienie, by Twój dom stał się wielofunkcyjny i emanował świeżością, nie musi być skomplikowane. Po prostu użyj Koloru Roku 2022 Dulux, Inspirujący Błękit™. Jego kolory uzupełniające wyznaczają strefy różnych obszarów przestrzeni w planie otwartym. Oto cztery łatwe do zrealizowania pomysły…

Niezależnie od wielkości przestrzeni w planie otwartym podzielenie jej na oddzielne obszary może pomóc w bardziej efektywnej pracy, zwłaszcza jeśli pełni ona wiele ról — na przykład salonu, miejsca do pracy i do zabawy. Farba to świetny sposób na osiągnięcie tego celu, ponieważ użycie różnych kolorów w różnych obszarach może nadać przestrzeni tożsamość nawet bez ścian. 

Kolor Roku 2022 Dulux, Inspirujący Błękit™ oraz jego palety zapewniają idealne, gotowe, współgrające ze sobą schematy kolorystyczne, aby ułatwić podział na strefy. Sposób korzystania z tych kombinacji będzie zależeć od liczby potrzebnych stref, ale Inspirujący Błękit™ i jego kolory mogą ze sobą współgrać na wiele sposobów, aby dać poczucie elastyczności i powiew świeżości w przestrzeni w planie otwartym. 

Nowe odcienie z palety Colour Futures są także dostępne w Sklepie z Testerami w 3 pojemnościach - 0,9L, 2,18L oraz 9L.

Oto cztery proste sposoby na stworzenie stref za pomocą Koloru Roku 2022 Dulux, Inspirujący Błękit™

1. Pomaluj domowe biuro

Sypialnia z niebieskim sufitem i brązową ścianą za łóżkiem

Jeśli miejsce relaksu, takie jak salon lub sypialnia, jest jedynym dostępnym miejscem na wstawienie biurka i krzesła, wybierz tło, które będzie pasować do wszystkiego, co w robisz w pokoju. Tutaj odcienie z palety do biur wprowadzają ciepło, a sufit pomalowany w kolorze Inspirujący Błękit™ dodaje świeżego, nadającego przestronności charakteru i pożądanego kontaktu z naturą. 

Które kolory?

D3.32.55
Inspirujący Błękit™ T0.10.70
Vintage Miodowy E4.22.49

2. Podziel przestrzeń na pracę i zabawę w domu 

Miejsce zabaw w sypialni dziecka ze ścianą pomalowaną na żółto i niebiesko

Gdy przestrzeń ma służyć dwóm celom, jak na przykład pokój tego dziecka, rozdzielenie jej różnymi kolorami to sprytne rozwiązanie. Inspirujący Błękit™ to odpowiedni odcień do wywoływania skupienia i koncentracji, a pasujący odcień musztardowy jest idealny do zabawy. Linia podziału w żywym kolorze stanowi dodatkowe podkreślenie. 

Które kolory?

F9.20.70
G4.40.80
Inspirujący Błękit™ T0.10.70

3. Podkreśl funkcję

Salon z podłogą antresoli pomalowaną na niebiesko

Za pomocą koloru wyodrębnij część większego pokoju, taką jak to biuro na antresoli. Użycie jednego odcienia do zdefiniowania w ten sposób przestrzeni pomaga oddzielić strefę przeznaczoną do pracy od strefy relaksu, a Inspirujący Błękit™ to idealny jasny i nadający przestronności odcień, który zwiększa koncentrację. Reszta pokoju, wykończona w delikatnych odcieniach bladego różu i stonowanej musztardy, staje się idealną przestrzenią na odpoczynek pod koniec pracowitego dnia. 

Które kolory? 

Inspirujący Błękit™ T0.10.70
F6.55.54
B6.05.73
F9.20.70

4. Powiąż pokoje z kolorami

Niebieskie koło na brązowej ścianie z pomalowanym na niebiesko pokojem znajdującym się z tyłu

Jeśli sąsiednie pokoje są częściowo podzielone, farba może pomóc w połączeniu tych dwóch obszarów. Tutaj koło w kolorze Inspirujący Błękit™ oddaje kolor ścian za nimi i daje wrażenie przestronności nieba, począwszy od biura, aż do przedpokoju. 

Które kolory?

Inspirujący Błękit™ T0.10.70
Vintage Miodowy E4.22.49

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...