Jak optycznie powiększyć przestrzeń

Jak optycznie powiększyć przestrzeń dzięki neutralnym odcieniom?

Szukasz sposobów na wprowadzenie subtelnej, ale przy tym skutecznej i trwałej zmiany we wnętrzu? Oto parę naszych ulubionych pomysłów na neutralne tonacje, w których wykorzystaliśmy farbę EasyCare.

Pomimo porządków w pokoju, wymiany lampy na nową i przestawienia kilku mebli nadal czujesz, że Twój pokój nie wygląda tak jak tego oczekujesz? Wypróbuj kilka prostych wskazówek i trików – sięgnij po neutralne kolory farb, aby odświeżyć wnętrze swojego domu. Co więcej, nie musisz się martwić o trwałość koloru na ścianie! Dzięki hydrofobowej farbie EasyCare, która odpycha płynne zabrudzenia i jest odporna na szorowanie, z łatwością usuniesz wszelkie plamy. Rezultat? Czyste ściany w pięknym, trwałym kolorze.

Powiększ przestrzeń dzięki odcieniom błękitu

Jak optycznie powiększyć przestrzeń dzięki neutralnym odcieniom?

Delikatne i subtelne odcienie błękitu potrafią wykreować wyważoną, a przy tym swobodną przestrzeń. Odbijają światło bardziej niż ciemne odcienie, w związku z czym rozjaśnią każde wnętrze, nawet to z małym oknem czy brakiem dostępu do światła słonecznego. Połącz je z prostymi, ale nowoczesnymi meblami w przyciągających wzrok kolorach, jak limonkowy czy czerwony, a stworzysz interesujące, wyraźnie kontrastowe detale.

Nie musisz obawiać się, że na ścianie pojawią się zacieki czy pleśń. Farba EasyCare jest odporna na wilgoć i grzyby pleśniowe, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że pochlapiesz ściany podczas kąpieli.

Jakie odcienie?

Otwórz przestrzeń, dzieląc ścianę kolorem

Pomalowanie ścian pomieszczenia na dwa kolory – ciemniejszy na dole i jaśniejszy na górze, pozwoli na otworzenie i optyczne powiększenie długiego i wąskiego pomieszczenia. To rozwiązanie przypomina wracający do łask relikt przeszłości – lamperie. Wyrazistości i elegancji dodadzą listwy przypodłogowe i drzwi pomalowane na biało.

Jakie odcienie?

Sprytne podejście do neutralnych odcieni

Wydobądź czarujący, nieco stonowany charakter aranżacji, zestawiając nasz Kolor Roku 2017, Szary Denim, z wyrafinowanym kremowym odcieniem. Dzięki połączeniu tych dwóch tonacji wypracujesz harmonijną kompozycję. Pomalowanie pomieszczenia na dwa kolory wizualnie je poszerzy – powstaje otwarte, gościnne i ciepłe miejsce, w którym możesz spędzać czas z najbliższymi przy wspólnym śniadaniu. Uzupełnij aranżację o lniany, świeżo wyprasowany obrus w podobnym odcieniu co jeden z kolorów na ścianie.

Jakie odcienie?

Twórz strefy dzięki uniwersalnym tonacjom

Optyczne powiększenie pomieszczenia

Zaakcentuj strefy w otwartej przestrzeni ciepłymi tonacjami i pastelowymi odcieniami. Wyraźne wrażenie głębi, oddzielające optycznie część pomieszczenia  pomoże stworzyć Kolor Roku 2018, Różowy a brąz. Pozostałe strefy dużej i otwartej przestrzeni, np. jadalnię w aneksie kuchennym wyznaczyć mogą jaśniejsze tonacje różu.

Duże znaczenie mają również meble – pomaluj drzwi lub fronty na pastelowy szary róż. Podział na strefy jest praktyczny i efektowny zarazem. Dzięki niej przestrzeń może harmonijnie utrzymywać wiele różnych funkcji w jednym pomieszczeniu.

Jakie odcienie?

Stwórz wrażenie głębi, tworząc podziały w długiej, otwartej przestrzeni. Pomoże w tym Kolor Roku 2017, Szary Denim. Zmienia on nasycenie w zależności od pory dnia. To połączenie błękitu i szarości powstało z inspiracji kolorem morza i nieba. Doskonale prezentuje się w towarzystwie jasnego drewna i połyskliwej, ciemnej podłogi.

Jakie kolory?

Szukasz alternatywy dla płytek w kuchni? Odkryj kilka pomysłów