cf20_two-tone_room_1
Modny, nowoczesny salon z podzieloną, różowo-zieloną ścianą

Jak pomalować ścianę w dwóch odcieniach

Chcesz uzyskać stylową ścianę w dwóch odcieniach, która nada wyrazistości Twojemu pomieszczeniu? Z naszym przewodnikiem z łatwością osiągniesz taki efekt w zaledwie siedmiu krokach…

Farba potrafi odmienić każdą przestrzeń. Prosty efekt przełamania wniesie do Twojego domu więcej koloru i nada mu stylowy wygląd godny najlepszego projektanta wnętrz, dodając dramatyzmu i głębi każdemu pomieszczeniu.

Przed rozpoczęciem zastanów się nad wysokością, na której zamierzasz podzielić ścianę. Linie podziału na wysokości listew wykończeniowych lub lamperii stanowią ukłon w stronę klasyki, ale wykonany we współczesny sposób. Możesz również pomyśleć o funkcji danego pomieszczenia oraz meblach, które się w nim znajdą, i stworzyć linię stanowiącą obramowanie dla łóżka lub sofy — uzyskasz w ten sposób mocny i spójny styl.

Oto nasz prosty poradnik jak w siedmiu krokach odmienić swoje pomieszczenie:

Potrzebne rzeczy:

• Puszka każdego z wybranych kolorów farb

• Wałek i kuweta do farby

• Ołówek

• Taśma miernicza

• Sznurek

• Kreda

• Taśma maskująca

• Pędzle malarskie

  1. Wybierz bazę. 

  1. Wybór zawężony do kilku odcieni? Wypróbuj je z pomocą naszych niebrudzących i łatwych w użytkowaniu testerów [LINK TO ROLLER TESTER PAGE] i wybierz idealne połączenie kolorów.

  1. Najpierw nałóż główny kolor. W naszym przypadku jest to Miętowa Szarość — kolor roku 2020. Po całkowitym wyschnięciu farby możesz zabrać się za pracę nad efektem przełamania.

  1. Zaznacz kredą linię, mierząc odległość od sufitu, i przy użyciu miarki narysuj ołówkiem niewielkie zaznaczenia w kilku miejscach. Następnie pokryj kredą kawałek sznurka. Rozciągnij sznurek wszerz oznaczonej ściany i przyklej go na obu końcach taśmą maskującą. Sprawdź, czy sznurek leży prosto, a następnie „pstryknij” nim o ścianę, aby odbiła się na niej linia z kredy.

  1. Przyklej pasek taśmy maskującej poniżej dolnej linii narysowanej kredą.   

  1. Nałóż farbę w drugim kolorze, a dla uzyskania perfekcyjnego wykończenia przejedź wałkiem tuż nad krawędzią taśmy maskującej.

  1. Odklej taśmę maskującą, gdy farba będzie jeszcze delikatnie mokra, aby odsłonić ścianę z efektem przełamania.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zobacz piękne kombinacje kolorów w przestrzeniach, w których zastosowano efekt przełamania.

Modny, nowoczesny salon z podzieloną, różowo-zieloną ścianą

W tym chłodnym salonie utrzymanym w industrialnym stylu paleta niekonwencjonalnych pasteli, na przykład delikatnego różu i naszego kolor roku 2020, Miętowej Szarości, wprowadzi poczucie przestronności i stworzy inspirujący efekt przełamania idealny do salonu.

Aby jak najlepiej wykorzystać wysoki strop i modną niską sofę, ściana została podzielona w jej dolnej części, co pozwala uzyskać stylową, niezobowiązującą atmosferę. Proste kształty i wygodne siedziska z przyjemnej w dotyku wełny w połączeniu z funkcjonalnymi elementami metalowymi oraz intensywnie zielonymi roślinami tworzą przestrzeń pełną relaksu, doskonale dopasowaną do nowoczesnego stylu życia.

Które kolory?

Połączenie stonowanych odcieni na podzielonej ścianie w przestrzeni mieszkalnej pełnej spokoju

cf20_two-tone_room_2
Pełen relaksu salon, na którego podzielonej ścianie wykorzystano kolor Tranquil Dawn


W tym jasnym, przestronnym salonie paleta łagodnych zieleni — z zastosowaniem naszego koloru roku 2020, Miętowej Szarości — składa się na stonowane połączenie zapewniające gościnną atmosferę pełną spokoju.

Umiejscowienie podziału koloru bliżej górnej krawędzi ściany podkreśla jednocześnie loftowy charakter tego pomieszczenia, a także sprawia, że staje się ono bardziej przytulne i ludzkie, gdyż skupia całą uwagę na wygodnych współczesnych meblach. Tę przestrzeń pełną spokoju dopełniają ciepłe elementy drewniane oraz piętrzące się poduszki i narzuty utrzymane w swobodnym stylu.

Które kolory?

Połączenie miodowego i zieleni na podzielonej ścianie w salonie pełnym wyciszenia 

cf20_two-tone_room_3
Pełen spokoju salon z podzieloną ścianą, na której ochrę zestawiono z bladozielonym


Ściany w dwóch odcieniach mogą pomóc w wyznaczeniu określonej strefy, nawet niewielkich rozmiarów. Miętowa Szarość, kolor roku 2020, nadaje pomieszczeniu przestronności, którą dociąża część pomalowana na kolor roku 2019 — Vintage Miodowy. Cienka, jasnoszara granica pomiędzy tymi dwoma kolorami nadaje całej aranżacji nieco blasku.

Nowoczesne meble i przytulne akcesoria tworzą miejsce o domowym nastroju, idealne do czytania i wypoczynku, a bogaty wybór roślin wprowadza naturalne elementy poprawiające nastrój.

Które kolory?

Sypialnia pełna relaksu z podzieloną, niebiesko-zieloną ścianą

cf20_two-tone_room_4
Sypialnia pełna relaksu z podzieloną, niebiesko-zieloną ścianą i linią podziału w kolorze ochry


Ściana w dwóch odcieniach pozwala wyznaczyć punkt przyciągający uwagę i nadać Twojej sypialni osobistego charakteru. W tej przestrzeni górne części ścian i sufit zostały pomalowane na kolor roku 2020, Miętową Szarość. Na środku pomieszczenia przyciągająca wzrok linia podziału w ciepłym miodowym kolorze wyznacza przejście w kojący szaro-niebieski. Efekt przełamania z zastosowaniem na ścianach sypialni dwóch kombinacji kolorystycznych skupia całą uwagę na dolnej połowie pokoju i prostym drewnianym łóżku, dając jasno do zrozumienia, że przestrzeń ma służyć przede wszystkim do regeneracji i relaksu.

Które kolory?

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...