Jak przemalować kolory ścian z ciemnych na jasne

Jak przemalować kolory ścian z ciemnych na jasne?

Pragniesz spektakularnej metamorfozy, która rozjaśni Twoje wnętrze? Dodatkowo zależy Ci na trwałym kolorze? Z pomocą farb EasyCare z łatwością przemalujesz ciemne ściany na jasne kolory oraz utrzymasz je w czystości.

Z Dulux EasyCare przemalujesz ściany na jasny kolor i odświeżysz wnętrze bez obaw o zabrudzenia. Hydrofobowe oraz odporne na szorowanie farby EasyCare pozwalają na łatwe usunięcie plam. Ściany są czyste, a kolor nadal zachwyca!

Jeśli podobają Ci się kolory wykorzystane w filmie, znajdziesz je tu:

Jakie odcienie?

Przemaluj ściany z ciemnego koloru na jasny z naszym prostym poradnikiem krok po kroku.

Potrzebujesz:

Instrukcja krok po kroku:

  1. Sprawdź, jak wybrane przez Ciebie kolory wyglądają we wnętrzu, „na żywo”. Pomoże Ci w tym bezpłatna aplikacja Dulux Visualizer. 
  2. Testery pokażą Ci, jak dane kolory prezentują się w pomieszczeniu. Szybko wytypujesz zwycięski odcień – bez bałaganu i w banalnie prosty sposób.
  3. Aby uzyskać perfekcyjnie gładkie wykończenie, przygotuj ściany do malowania. Konieczne będzie uzupełnienie i wyrównanie rys i pęknięć. Uwagi wymaga m.in. obszar wokół framug oraz listew przypodłogowych. Zanim sięgniesz po farbę nałóż wałkiem na ścianę jedną warstwę farby podkładowej i poczekaj, aż całkowicie wyschnie.
  4. Zaaplikuj przynajmniej dwie warstwy farby EasyCare. Maluj w literkę „W” oraz „M”, czyli lekko na ukos, a osiągniesz równe, jednolite krycie.

Szukasz więcej inspiracji? Sprawdź te trzy kompozycje jasnych kolorów.

Dulux - Jak przemalować kolory ścian z jasnych ma ciemne.

Delikatne odcienie szarości potrafią stworzyć subtelny, elegancki klimat wnętrza, tworząc idealne tło dla masywnych mebli. Dodając wyraźne akcenty kolorystyczne, np.  w postaci żółtych poduszek. Możemy też uzupełnić wnętrze modnymi, geometrycznymi dodatkami i połączeniami różnych faktur tkanin. Dzięki temu tworzymy eklektyczne wnętrze łączące elementy nowoczesnego designu i rustykalnych dodatków. Co więcej, plamoodporna formuła farb Dulux EasyCare zadba o utrzymanie jasnych, szarych ścian w czystości. kondycji jest proste, a aranżacja jest piękna i praktyczna jednocześnie.

Jakie odcienie?

Stwórz relaksującą scenerię w błękitach i szarościach

Dulux - Jak przemalować kolory z ciemnych na jasne

Stwórz oazę relaksu, malując główną ścianę pokoju na nieco przybrudzony niebieski kolor. Lekka szarość na przeciwległej ścianie złagodzi i stonuje kompozycję. W ten nastrój niezmąconego spokoju wpiszą się niebieskie i kremowe poduszki, puchaty dywan i zielone rośliny o dużych, rozłożystych liściach takie jak cieszące się ogromną popularnością monstery.

Jakie odcienie?

Twórz strefy w otwartym wnętrzu

Różne kolory ścian w otwartej przestrzeni to świetny sposób na subtelne zaakcentowanie stref w pomieszczeniu. Dzięki różnym kolorom poszczególne strefy stają się bardziej kameralne. Nasz Kolor Roku 2018, Różowy a Brąz, błyskawicznie wprowadza do wnętrza aurę przytulności. Takie stonowane, uniwersalne odcienie są stworzone do tego, aby łączyć je ze stylowymi, drewnianymi meblami czy przepięknym pledem z frędzlami.

Farba EasyCare wyróżnia się trwałością – można wielokrotnie ścierać z niej plamy i nadal cieszyć się jasnym, nieskazitelnym kolorem, jak w dniu malowania.

Jakie odcienie?

Chcesz pomalować skomplikowaną przestrzeń? Sprawdź, jak ją powiększyć dzięki neutralnym kolorom.

Primary tabs

Trwa pobieranie danych. Proszę czekać...